• Vítekbdj

    Ahoj, mám kolo rock Machine Blizzard 50–297 a jezdil jsem něm v lese. Povedlo se mi na něm spadnout a ohnout patku. Doma jsem jí narovnal pákou na rovnání patky a i tak to furt zlobilo. Zajel jsem s tím do servisu, kde mi řekl, že je kazeta už ojetá, že mám koupit novou (radši jsem udělal doma) a ke kazetě jsem ještě dokoupil nový řetěz. Nicméně mi převody furt zlobily… (Nemíval jsem doma problém si řazení sám seřídit). Dospěl jsem k názoru, že problém bude v měniči.. Tak jsem dlouho zkoušel ohýbat až se mi povedlo jí narovnat (cca o 4mm byla ohlá) nicméně jsem před týdnem opět spadl a mám asi opět ohlý měnič. Samozřejmě je možnost koupit nový, ale když je ohlý opět asi jen o 4mm nechce se mi kupovat nový. Máte nějaké poznatky jak měnič ohnout? (Patka je narovnaná) nedaří se mi srovnat jen tak v ruce (:

    0 0
    • Regnialf  

      Řešení je měně padat a více jezdit.

      Nikdo neviděl jak a co máš ohnuto, tak ti těžko někdo poradí.

      2 0
    • Regnialf  

      Q

      0 0
    • Jenda  

      zkus to vyfotit, u x100 řady je mírně ohnuté vodítko z výroby, kladky nejsou v rovině, je to aby to dobře řadilo na 1× 12.

      Takže možná že se ti povedlo to nějak narovnat a tím jsi to do..bal ;-)

      0 0
    •  jarek1  

      zdar, nevíte někdo povolaný, zda RD – M5100 (11) má stejný krok jako RD – M6100 (12). Našel jsem kroky jenom pro 7 – 11 Shimano /Sram. Dík.

      0 0
      • tompca  

        Krok posunutí lanka je daný řazením (shifter cable pull) Shimano mtb má u 11sp. 3.6 u 12sp. 3.3. Na co se asi ptáš je tzn. derailleur ratio u přehazovačky, 11. i 12 sp. Shimano mtb má stejné 1.1.

        To znamená, že s 11sp. řazením můžeš použít 12sp. přehazovačku na 11sp. kazetě a naopak s 12.sp. řazením 11sp. přehazovačku na 12 sp. kazetě.

        2 0
        • adam320  

          Ano potvrzuji funkci

          Jen dodam, ze podle rozsahu kazety je treba zvolit delku raminka. 11 SGS zvlada az 51z

          0 0
        •  jarek1  

          Všem děkuji, do zásoby se 5100 hodí a je to jistota za vyviklanou 6100, kteterá vydržela 6 kkm. Páčka 12 zůstává OK.

          0 0
      • juricmir  

        Ahoj, potvrzuji, že to funguje bez problémů. :)

        1 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • popokatepetl  

      co jsi rovnal na přehazovačce? samotné tělo se asi neohne. Ohlé ramínko se nikdy nepodaří už srovnat. Kde se to ohlo?

      0 1

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.