• Paja

    Takova to driv byla rvacka kdo zalozi novy vlakno…

    0 0
    • babicak  

      Zapálenâ svíčka za Michala v Partyzánské jeskyni.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      rekl bych ze nechavam prostor ostatnim :) ale ani sem si nevzpomnel… laply mne prudusky a zvejkam zazvor

      0 0
      • pepek  

        To je koronavirus, voe.

        0 0
        • Motyll  

          Ten mám asi v telefonu, bo od té doby, co jsem klikl na Polkovic mapu viru ve světě, mám 2/3 reklam čínsky.

          0 0
          • pepek  

            Nebo japonsky? (Ječňák našel nové inzerenty?) Já jsem na to taky klikl a nic mimořádného nepozoruju.

            0 0
          • Polka  

            Protože po nocích čučíš na japonský prasečiny! Já mám teda reklamy při starým…nečínský a nejaponský.

            0 0
        • babicak  

          Hviezdoslavův chodník máš odškrknutý? Jaká je to pěšina?

          0 0
          • pepek  

            Pěšina? Super! (Ale kolo si neber, místy je tam trochu na obtíž)

            0 0
            • babicak  

              To jsem chtěl slyšet, Tvůj názor, se psem a manželkou to projdu?

              0 0
              • pepek  

                Jak velkým psem? Dáš ho do kapsy? Jak moc hysterická je manželka? Samé otázky :-)

                0 0
                • babicak  

                  Pes kapesní skoro je, manželka vydrží hodně, naposledy sama vyložila z auta 30 kg brzdový třmen a ani si nestěžovala.

                  0 0
              • obda  

                Projdeš, sem tam přelezeš nějaký strom. I s manželkou :) V této době je to ostatně průchodnější než v létě, a taky se to líp hledá.

                0 0
                • pepek  

                  „Nepřekonatelné“ stromy jsou uklizený, ale hrozně z toho bolí nohy :-(

                  0 0
    • Hammond  

      Hromniční svíčka zapálena,za chvíli frčím ke krbu na kontrolu.

      0 0
      • Hammond  

        Bylo fajn,mokré jako sviňa ,ale super,nikde nikdo..alespoň co se týče osy Račice-Drnovice…v pátek po noční si tu trasu zopakuju..

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      tvl. pondeli a opet nikdo mezi 7–9h nikam nejede a jen cumi v aute na znacku pred sebou. tuto neochvejnou logiku nikdy nepochopim :(

      0 0
      • babicak  

        To víš, dopravu má pod sebou už 6 let ten, kdo chce stát řídit ako firmu. Spasibo

        0 0
        • Polka  

          Kdybyste měli koule na stávkování jak Frantíci (nebo teď Čobolovci), tak byste taky možná byli jinde ;-)

          0 0
          • babicak  

            Ano, u Slováků je dobré, že udělali aspoň něco, i kdyz podle mého názoru blokáda na špatných místech, jako rukojmí si brali řidiče jiných států, kdyby štrajk proběhl ve velkých městech, jako Žilina, Košice, Prešpurk, tak by se o situaci s mýtem ( Kellnerem) začali zajímat i běžní lidé. Mají 2 velká sdružení dopravců, toto bylo dílem jen jednoho. Domluvit se, akce by měla větší dopad. U nás Česmad Bohemia, kde první housle hrají největší dopravci, a ti zájem nemají. Myslím, že se ČZ dopravci nikdy nedomluví. Jeden den blokády žádnou firmu nepoloží. A koule mám, když jezdím s Tebou :-) :-)

            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • RomanH  

      Cush Core XC

      Zde je pak test. Dojet na prazdne gume s tim asi nepujde, ale snizit tlak o dalsich cca 7 hafanu a mit trochu ochranene rafky nevypada az tak marne.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Polka  

        Kus pěny za 3,5 litru, no nekup to :-) Dojet na prázdné bych naopak řekl že půjde a ochrání to ráfky, pokud to teda funguje jak má. No a nebo zkusit

        0 0
        • RomanH  

          Jasne. Jenze kdyz si prectes to vlakno ohledne CC, tak se vicemene vsichni shodli, ze mirelon a podobne domo robo moc dlouho nefunguje, a i ty ostatni komercni produkty nemaji takovou vydrz. Kupovat to ted samo nebudu, pockam si na par testeru z BF :-)

          0 0
      • mastihuba  

        ja ti nevim, vzdycky když nefungují bezduše je to vina.

        1. rukou
        2. neprověřenýho materiálu

        jezdím to od roku 2010 a netvrdím že sem se několikrát nespálil. Nicméně s UST pláštěm mi částečně fungoval i remerx dragon.

        jinak homeoficu 3× zdar :)

        0 0
        • RomanH  

          Pockej, bezduse fungujou, o tom to neni. Je to o moznosti jit s tlakem jeste nize, o ochrane rafku, a ciste teroreticky o tom nouzovem dojeti.

          0 0
          • mastihuba  

            jako komu tim pomužeš jezdit po prázdné gumě? přilnavost řeší měkká směs a ráfek ochrání vyšší tlak :) jenže to nikdo z nás tady nechce slyšet :)

            0 0
          • pepek  

            Vždyť se to musí žvejkat/zouvat.

            0 0
            • RomanH  

              Zkus si projit cely vlakno

              Hlavne pak ty nove reakce v posledni tretine. Osobne mi to prijde jako dobrej napad, s tou XC verzi pak pouzitelne i pro nas. Cenove samo uplne mimo.

              0 0
              • pepek  

                Nebudu to číst. Váha na obvodu je nepřítel. Tady furt řešíte, že je guma o 20 gramů těžší, než na netu – a najednou tam prdneš 400 gramů proniczanic?! (CushCore provides a 12% smoother ride and 3% reduced rolling resistance-tomu snad ani sám nevěříš :-)

                0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • Polka  

            Jako na pevňákovi na předku by se mi to určitě hodilo, tam to všechno už hodněkrát schytal ráfek a místama byl vohlej a musel sem rovnat. Ale cenově je tohle uplně mimo. Jsem někde dřív viděl něco kolem litru a vypadalo to obdobně. Jen nechápu tu délku ventilku…ten by měl být delší, tak aby se vzduch dostal za cushcore směrem k obvodu pláště a ta ochrana zůstala u ráfku ne?

            0 0
            • RomanH  

              Cena je zatim uplne mimo, o tom zadna. Akorat podle tech testu ten CC je nejvice odolnej (a asi jedinej, kdo ted dela tu XC a gravel verzi). To domaci reseni postupne vsichni opustili a vybrali si nekterou z komercnich variant, co jsem z toho vlakna pochopil.

              0 0
              • JSt  

                vubec nechapu, co se tu resi. guma s dratem za dve kila, do ni duse za par desetikorun a tri atmosfery v tom vsem vyresi za levno veskere strachy o rafky i neopravitelne defekty. ;-)

                0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
                • Polka  

                  Tak určitě, do lesa na kořeny úplně ideál! Kdybyste někdo chtěl poradit, tak se zeptejte jézéďáka…má řešení na všechno :-D

                  0 0
                • les  

                  Mám to podobně, akorát tlaky mám 1 a 1,5 baru.

                  0 0
            • Sistematicx  

              CC ventilek je vrtanej bokem. Normalni bezdusovej se ucpe prave.

              CC ti dokaze zachranit rafek. V lete mi to zachranilo dovolenou na saalbachu. Nemusis volit tak cistou stopu. Kdyz nedoletis skok kde dopadova hrana je ze sutru tak neprocvaknes tak lehnes. Klasickej snake na plasti se tim defakto eliminuje.

              Bez CC bych musel mit dva rezervni rafky.

              I na blbym Kuleho trailu jsem parkrat zazvonil rafkem. Nemit v zadnim CC tak to cvaknu.

              Ostane jak vipada CC po sezone se muzes podivat do vlakna. Dva prurazy skrz (Atila potvrzuje ze ma taky a rafek mi to castecne zachranilo).

              Jinak na prazdnym plasti se na CC dojet da. Po silnici je to neskutecna drina. Dojizdel jsem cca 3km na prazdnym a nikdy vic uz nechci.

              Patka se ti diky tvaru jen tak nezuje. CC drzi patky prave na svem miste a to docela hodne.

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
              • obda  

                Jak píše p@X, tady diskutující „dopadovou hranu ze šutru“ neřeší, protože takto neskáče vůbec ;) (max si trochu poskočí na hladkým trailu). Navím o tom, že by tu někdo měl snakebite na plášťu :)

                0 0
                • Sistematicx  

                  Byl to priklad kdy ti CC zahrani rafek/ plast. Kdyz jezdis tuzku a mas 3,5Bar nafoukano tak CC nema vyznam.

                  0 0
                  • JSt  

                    a prave vo tom to je, ze tu vsichni diskutujici jezdime plusminus stejny hovno, kdy nejvyhrocenejsi situace nastava pred barakem v okamziku navratu pri demonstraci vytribene techniky jizdy pred sousedkou skokem na pangejt bezezbytku zalozenem na naslapnych pedalech, coz my, zijici v modernich castech mesta nastesti nemusime resit diky bezbarierovym najezdum.

                    0 0
                  • Excel  

                    Kolikrát se pro tu tužku i bojím sehnout.

                    0 0
    • obda  

      Tak v nedělu ráno bahno snad všude. Jsou okamžiky, kdy i asfalt na Ríšovku ocením :D Omrknul jsem i dálnici z Žebálu k prasatům a to je teda dílo…

      0 0
    • mastihuba  

      mohl sem byt bohatej a slavnej, jen se o tom rozepsat :D

      https://eshop.maitrea.cz/…ni-uprimnost?…

      0 0
    • RomanH  

      Resili jste ted nekdo telefon pro „pubertaka“ ?

      Synkovi ted tesne pred zarukou (nastesti) odesel XIAOMI Redmi 4X, tak hleda nahradu. Zadne extra pozadavky, jen slusnejsi fotak, display do tech cca 6", cena cca 4t Kc, strop je 5 (v oduvodnenych pripadech). Cim mene bude nachylnej, tim lepe.

      Ja uz to moc nesleduju, docela se mi libil Samsung Galaxy A40. Nebo treba levnejsi Nokia 5.1 Plus ? Levne Ciny bych se docela bal. Spoleham hlavne na UfonaCZ, ze prihodi par tipu :-)

      Diky vsem.

      0 0
      • ufoncz  

        Na A40 právě z Redmi 4X přešla žena a zdá se to bejt ve všem cajk. Akorát je tam (i na to rozlišení) slabší čipset, takže pokud synátor hraje nějaký náročnější hry (v čemž bych ho stejně moc nepodporoval ;-)), tak s tím úplně spokojenej nebude. U Nokie 5.1+ bych se vzhledem k SoC bál mizerné GPS (ale to zase nevím, jestli je kritérium) a zrovna foťák tam označení slušnější nesnese. Nejlepší HW (SoC, displej, foťák, paměť, úložiště) pod těch 5k nabídne asi Redmi Note 7, ale to už je samozřemě větší telefon. Sice ty skoro nulový okraje to dělaj tak na úrovni dřívějších 5,5", proti A40 je to poznat. Taky skoro 16cm vysokej a docela tenkej telefon není logicky to nejodolnější. Pokud chceš čistej Android, ještě můžeš vzít v potaz Xiaomi Mi A3. Tam je v podstatě všecko supr, až na ten displej. Na tak velkej AMOLED je 720p málo. Vadí to hlavně při čtení (a někdo je vůči tomu naprosto imunní).

        0 0
        • RomanH  

          Dikec

          0 0
        • scoty  

          Na Redmi Note 7 přešla asi před půl rokem žena a furth drží, což je pro ten telefon skvělá vizitka.. :)

          Samo gumový obal a ochranné sklo.

          0 0
          • RomanH  

            Redmi Note 7 je na nej uz docela velkej a tenkej, taha to vsude na kole, motorce, rybach…

            Zatim tedy A40 vs Mi A3

            0 0
          • JSt  

            pro telefon kazdopadne. :-D

            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • RomanH  

      Pro Obdu, bo Franta akorat zamknul vlakno.

      Kasli na pomer cena – vykon, geometrii. Musi Te to vzit za srdce. Uvolni se, a treba ;-)

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • obda  

        Hlavně se mně na tom musí dobře jezdit :) Klidně to pak může být nejtuctovější kolo v republice a vypadat jako Ukrajina, když to nebude moc stát :D BTW tohle se mi barevně nelíbí a na to mé šolíchání je (i lehčí) enduro zbytečné.

        0 0
        • RomanH  

          To jsou jen predsudky, v nasem pripade jede hlava a srdce. Pokud nejsi Mlok, srovnas se na vsem, za ty penize uz vylozene spatna kola nejsou a nikdo z nas nejezdi takovou hranu, aby ho to zasadne omezovalo. A co se tyce fulla, vylozene malym XC zvihem bych se uz neomezoval a trailove geo + zvihu bych se vubec nebal.

          Jinak jsem to sem samo hodil pro pobaveni, je mi jasne, ze ZATIM si to z nas muze dovolit akorat tak Depka. Jo, a Franta, ale ten ma LV :-)

          Pato, Ty se na to samo vyser a par let si nechej Gena. Pristi kolo pak konzultuj treba s Motyllem, on uz Ti rekne, co by se mu libilo :-)

          0 0
          • pepek  

            jede hlava a srdce – a Mirelon v pláštích :-)

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
          • obda  

            Hele, já už za poslední dva roky pár takových kol vyzkoušel a docela dobře tuším, co by mi vyhovovalo :) A na všem se teda fakt nesrovnám, na svoji výšku mám dlouhý nohy, krátkej trup a hodně nestandardní délku stehenních kostí. Dovolit si můžu kde co, ale přijde mi zbytečné na to moje šontání vyhazovat takový love :)

            0 0
    • ufoncz  

      To pujde :P

      0 0
      • RomanH  

        To je jak Cervena do Horic :-)

        0 0
        • ufoncz  

          Skoro ;)

          0 0
          • Macik  

            Na Skalce jsem už dlouho nebyl…

            0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • Motyll  

            To je akutální foto?

            0 0
            • Polka  

              Proč by ne?

              0 0
              • Motyll  

                Že to docela láká…

                0 0
                • ufoncz  

                  Jo, z dnešního rána. Ale je to tam všelijaký. Teda většina pěšin a lesních cest tak akorát pocukrovaná na kolo. Ty, kde jezdí nějaký vozidla, tak většinou ledovka nebo rozstříklý kaluže a blato. Jak hodně pršelo a jak je tam taky spousta pramenišť, tak se jezdí hodně potůčkama a kalužema až malejma jezírkama = po nějakým čase jsem měl velkou ledovou bakulu jak kolem přehazky, tak u převodníku. Pro pořádnej zážitek doporučuju žlutou od luk pod Skalkami směrem na Protivanov. Tam byly závěje až do půlky stehen. Hned vedle ale zase vyfoukáno na holou zem. Prostě se to chce motat jen v lese po cestách, kam nic nevjelo. Ale jde si to tam pěkně užít, jen nesmíte bejt blbci jako já (kteří to neotočí, když to začne bejt někde naprd).

                  0 0
      • mastihuba  

        kdyz si predstavim jak me z toho zase budou bolet nohy a prdel, tak to este mesic vydrzim :)

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • pepek  

      Mám kontrolní otázku: jaká bude sazba DPH na maňasovu Plzeň u Ladě ve flašce a vypitou uvnitř/na dvoře?

      0 0
      • obda  

        Jako v tom vtipu:

        Nechala jsem si v hospodě udělat tupláka řezaného z točeného tmavého nealka a lahvové plzně do džbánku s sebou a půlku jsem vypila přímo u výčepu. Nevíte, proč na mě hostinský vytáhnul kudlu?

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Paja  

        To je snad ta nejjednodussi varianta, ne? 21.

        0 0
        • Polka  

          +1. To zrovna Pepan nevychytal :-)

          0 0
        • pepek  

          To jsem taky viděl, ovšem to by bylo příliš jednoduché, tam bude určitě nějaký háček.

          0 0
    • rici69  

      Tak a není cesty zpět. Snad ve zdraví přežiju.

      Na kole to přece jen umím líp a trénovat letos moc nebylo kde.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Motyll  

        Ještě že vám v týdnu trochu připadlo.

        0 0
        • rici69  

          To jo, jinak bych se plácal někde na 5km okruhu.

          Sněhu je rak akorát a přes noc přimrzlo.

          Když to vydrží mohlo vy to být zítra dobrý.

          0 0
          • Macik  

            Napiš mi pak, prosím, čím jsi mazal dneska a co plánuješ na zítřek, padesát pryč a furt su v tom jelito 

            0 0
            • rici69  

              Nejsu na tom o moc líp

              Vzhledem na předpověď a startovní číslo to bude umydlený

              Vidím to na fialoví klistr.

              0 0
              • mastihuba  

                fialové !!! :) ať to frčí

                0 0
                • rici69  

                  Tak pojedu fialový klistr, až se oteplí podle toho jak to bude držet přidám stříbrný.

                  Nebo dám fialový a stříbrný 2:1

                  Finál rozhodnutí ráno.

                  0 0
            • scoty  

              Tak už máš tu fialku potvrzenou z více stran, sudruh:)

              Dnes třicítečka na modrou extru, vylepšeno trochou V40

              0 0
              • rici69  

                Tak to mám za sebou, bylo to super.

                Krásný počasí, dobrý sníh a mázu jsem taky trefil

                0 0
                • scoty  

                  Hezký..:-)

                  0 0
                • Macik  

                  Dneska to bylo fakt hezký, to rozhodně nebývá pravidlem. Nakonec namazáno tuhejma voskama. Smekalo to až v závěru. Čas docela podobnej 4:47.

                  0 0
                  • rici69  

                    Gratuliuji

                    0 0
                  • JSt  

                    to jsi dobry! ;-)

                    0 0
                  • scoty  

                    Pěkný:)

                    Co stopa? Našels nějakou? :)

                    0 0
                    • rici69  

                      Moc ne, pokud nějaká byla tak jsi musel hodně vybírat kterou. V poslední 1/3 už nebylo téměř nic, jen mýdlo.

                      0 0
                      • Macik  

                        Tak tak. Pro nás na chvostu už ze stop moc nezbejvá. Nejhorší je ta prostřední. Já jsem měl největší krizi v závěru za Hřebínkem, páč mi už nedržel vosk a k dovršení všeho jsem dostával křeče do tricepsů, takže na soupaž jsem mohl zapomenout. Tam jsem ztratil hodně. Ale o to nakonec nešlo, byl krásnej den, super výhledy, celkově spokojenost.

                        0 0
    • Polka  

      To jsou fakt totální tragédi :-) Nejenže s tím spamují, ale ta úroveň…otřes.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • RomanH  

      A pro blby jitrnice dostal ranu do palice

      Aneb gastro okenko pro Patrika – ten rizek proste nevyroste jen tak v regalu.

      0 0
      • mastihuba  

        u toho by se dalo honit celej tyden, skoda ze mam tenisovej loket :)

        0 0
        • RomanH  

          Klasika, sedm hodin vcetne skvarku, ve slozeni 5 + 1.

          Znovu musim vyzdvihnout mistra reznika. Je ho fakt radost pozorovat, kdyz vi, kam riznout. Ja se treba loni na obecni zabijacce s vykostenim kyty docela trapil, tady to bylo par tahu nozem.

          0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Excel  

        *****, a ja uz chtel pomalu vybalovat letni hadry. Ale je videt, ze bude jeste dlouha a tuha zima kdyz se chystaj zasoby.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      kua pocasi posrany, pul desate a je z teho bahno… takhle se ty hodnoty tvorit nedaji :)

      Polka hlas se :)

      0 0
      • mastihuba  

        pristupova cesta tak na moto :)

        0 0
        • RomanH  

          Jj, ted jsem se vratil z lesa. Tam je krasne zamrzlo, ale jakmile vyjdes na louku, opre se do Tebe slunicko a uz ma docela silu.

          0 0
        • les  

          Zase to tam nějakej vocas musel projet.

          0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
      • Polka  

        Já su cajk :-) Du na kafe.

        0 0
      • obda  

        Náhodou dneska ráno skvělý – modro, sluníčko, v lese umrzlý i blátivé hrůzy, nikde nikdo (pár pěšáků, cyklistu jsem nepotkal). Prostě nádhera. Kolem 11 to začalo povolovat, ale to už jsem byl skoro doma :) Užil jsem si to náramně, i když jsem nejel v letních rukavicích a tříčtvrťákách jako minulý týden.

        Nicméně zima je fakt naprd, sice jsem včera ráno s rodinou sjezdoval, ale odpoledne jsem už griloval na zahrádce :D

        0 0
    • Excel  

      Dneska jsem byl na MTB. Veta oznamovaci, hola.

      0 0
    • pepek  

      …a hurikán nikde. Dnes už není spoleh ani na ty katastrofický zprávy :-(

      0 0
      • RomanH  

        Nejak jsi to zakriknul, 20 hodin jsme meli blackout

        0 0
        • pepek  

          To abys měl ten správný pocit, že žiješ v divočině :-)

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • ufoncz  

      Z Naučný je zas vopičí dráha. Nejdřív lesáci nahusto, pak občasnej strom asi po Sabině. Ale třeba ju to ochrání před vyježděním kolejí v březnovým blatíčku. U Kněží hory řáděj s vyvážečkou.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • BuraX  

      Dá se někde kolem Brna sehnat PTFE prášek? Nebo aspoň na nějakém evropském shopu? Nechce se mi teď úplně ze zjevných důvodů objednávat bílej prášek z Číny. (JK, nechce se mi čekat měsíce, než to doplave)

      https://youtu.be/HHr9znwpwmQ?…

      0 0
      • scoty  

        Takže to znamená každých 250 udělat toto?:

        • přijet tam kde je elektrika
        • demontovat řetěz
        • vyprat řetěz ve spešl sítě, to síto někde mít
        • zahřát prášek (zřejmě mletý vosk) ve spešl hrnci, ten někde mít
        • otřít a někde vyvěsit
        • zlikvidovat zbytek lázně
        • po zaschnutí rozhýbat ztuhlý řetěz
        • namontovat řetěz na kolo

        ntvl…:)

        0 0
        • Excel  

          Taky to nechápu, když stačí vzít starej hadr, otřít to, stříknout to, otřít to a do minuty jet do hajzlu :-)

          0 0
          • RomanH  

            +1

            akorat ja teda stiram az dalsi den, kdy to vsude zatece a zavadne

            0 0
            • Paja  

              Podle me co do retezu nezatece za par minut uz tam pres noc nezatece.

              0 0
              • Excel  

                To je nesmysl, co nezateče hned to tam nepotřebuješ, protože to co tam zateče tak pak časem zmizí a bude zmizelý, tudíž to tam bude chybět. To dá rozum přece. :-)

                0 0
                • scoty  

                  A to je taky nesmysl, protože to zmizelý nezůstane zmizelý, teplem při práci řetězu vzlíná na povrch a tam krásně lepí písek a bordel…:-)

                  0 0
                • Paja  

                  O:-)

                  0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • Karaya  

            Ale ono to nemusí být tak složité a ušetříš čas strávený čištěním kola.

            A – jednou za cca 300km:

            1. Sundat řetěz

            2. Dát do kastrolu s rozpuštěným voskem

            3. Přečíst si něco na BF

            4. Vyndat a nechat okopat

            5. Vrátit řetěz na kolo

            B – jednou za cca 150km, ale alespoň jednou muselo proběhnout A:

            1. Vzít nějaký vosk v kapátku a nanést na řetěz – nejlepší je Squirt a dobře se googlí :D

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
            • scoty  

              No, já jsem tomu naposled v prosinci věnoval 30vteřin, řetěz je čistý a nevrže…

              Prostě nechápu soudruhy, kteří jsou ochotni tuto zdlouhavou chemoprocedůru absolvovat. Nehledě na to, že sublimáty vznikající zahříváním vosků, a je jich při akci plný barák, nejsou zrovna zdraví prospěšný matroš…

              0 0
        • Macik  

          Řekl bych, že lidi, co mažou řezěz takto, udělají najednou aspoň čtyři řetězy a ty pak točí. Jednou za 1000 km už to pak není tak strašná operace a dá se to i nějak naplánovat. Nicméně znáš mě, já jsem lenochod, takž nastříkám Fšelék ™ rovnou na řetěz a jen to otřu :)

          0 0
          • scoty  

            To jako že každých 250(u mtb možná častěji), které musí odpočítávat a sledovat, demontují a někam uloží řetěz a namontují jiný?

            Nikdy:)

            0 0
        • RomanH  

          Zrovna vcera vecer jsem si procital vlakno o voskovani. Je docela sranda, ze kazdemu se to chova jinak, podobne jako BR, a nakonec i ruzne druhy oleju :-)

          Za nejaky cas mi dojde Brunox Top Kett (se kterym jsem asi ze vseho, co jsem zkousel, nejvice spokojenej), tak jsem si rikal, ze zkusim ten Squirt. Kdyz jsem se ale docetl, jak dukladne musis pred prvnim pouzitim odmastit retez, kolika lidem to nefunguje, tak se na to muzu…

          0 0
          • Karaya  

            Nejlepší odmaštění je právě v té voskové lázni.

            0 0
            • RomanH  

              Jeste tak otrit isopropylem a hadrou. Ale varit to v hrnci, machat a susit fakt ne. Sram 11 retez stoji okolo 250 Kc, vydrzi mi orientacne 1500 Km. I kdyby mne s voskovanim vydrzel o fous vice, tak mi za to nestoji.

              Jo, ty odmastene a namazane retezy z vyroby, ktere se v tom vlakne zminuji, by mohly byt fajn, ovsem za normalni cenu.

              0 0
              • pepek  

                Ale můžeš přece uvařit třeba 5 řetězů naráz a pak je jen vyměňovat. A kazeta ti vydrží nekonečně dlouho.

                0 0
                • babicak  

                  Jestli tomu dobře rozumím, tak se ale řetěz musí vyvařovat každých 300 km, potom anabáze s tí vyvařováním řetězu ztrácí smysl. Pokud by parafínování bylo extra účinné, bylo by plošně rozšířené.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Co jsem z toho vlakna pochopil, tak pokud se rozhodnes mazat tim Squirtem, tak staci pouze poprve. I tak ale, nekdo s nim je spokojenej, nekdo ne, tak jako u vsecho. Mne troska smiru na retezu nijak zasadne nevadi.

                    0 0
                    • babicak  

                      Namažeš jednou a do konce žiivotnosti řetězu již nemažeš, pouze čistíš od případných nečistot?

                      0 0
                      •  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                        0 0
                      • RomanH  

                        Mazes, po cca 150–200km (viz. JFTryall v tom vlakne), ten Squirt je neco jako tekutej vosk. Udajne to nechyta spinu (chova se to jako vosk), a pritom je aplikace stejna jako u klasiky. Celkove mi tato varianta prijde jako nejmensi opruz, ale

                        to nutne pocatecni omasteni (vyvareni) to degraduje.

                        Ptam se znovu, cemu vadi troska smiru…

                        0 0
                        • Macik  

                          Tak 150 km (za sucha) vydrží kde co.

                          0 0
                            • scoty  

                              :)..a četls příspěvky pod tím:

                              JFtryall

                              22.2.2019 12:41

                              Ja jen odmastim WDckem a vycistim Isopropylalkoholem. Pak vyfoukam kompresorem a muzu davat novou vrstvu. A je to cisty a retez se toci jak das. :-)

                              nebo

                              Nikovlas 28.2.2019 10:31

                              Četl jsem výsledky nějakýho testování a tam uváděli, že squirt a jiná maziva na stejné bázi mají kvůli vysoké viskozitě problém se dostat mezi vnitřní článek a čep – tedy tam, kde je to nejvíc potřeba mazat. Po první aplikaci pak trvá velmi dlouho, než se dané místo skutečně namaže. Proto nedoporučují před každou aplikací mazivo vymývat – znamenalo by to, že se pojede znovu od začátku a tyto kontaktní plochy opět pojedou dlouho nasucho.

                              nebo

                              Nikovlas 28.2.2019 13:17

                              Tenhle jeden konkrétní test ukázal, že při aplikaci doporučené výrobcem, se s tím Squirt moc dobře nevyrovnává.

                              Výrobce pochopitelně roztavený vosk defaultně nedoporučuje, protože prodává svůj produkt, u kterého samotného deklaruje spolehlivou funkci. Nicméně víc z vás ho na domazávání „napuštěného“ řetězu používá a mně se to jeví vcelku rozumně – dost o tom uvažuju. Doma nemám prostředky pro voskování za tepla (a předchozí čištění), takže si to nechám udělat venku a sám to pak budu dokapávat. Nicméně jeden ze závěrů toho testu je, že squirt je třeba opravdu důkladně zapracovat – takže po nanesení točit a točit, aby vosk zatekl, kam má – dobré vědět.

                              0 0
                              •  
                                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                0 0
                              • RomanH  

                                Jo, cetl. ale nesmis vybirat jen neco.

                                *

                                Jasne, kdyz je venku cisto a stabilne, tak neni problem nekolikrat jen otrit a domaznout.

                                Ja mam lahvicku Squirta uz druhy rok a porad tam mam snad tretinu. A to mazu fakt hodne kol. Po wattaku asi nejlepsi investice. :-)) Nejlepsi je to zapracovat prstama do clanku. 300km to vydrzi na gravel biku bez vetsich problemu.

                                Ja to tak „obalim“ cele normalne za cerstva, namazu si prsty a vmasiruju. :-) Pomuze to i pri razeni a odporu v kladkach. Nenechavam to zasychat dlouho, neprijde mi to pak lepsi. A namazane to vydrzi tech 200– 300km i v horsich podminkach.

                                *

                                Nicmene pro objektivitu, jsou tam i kriticke prispevky, cili na to osobne kaslu. Pepek bude varit, Ty pouzivat BR, ja zustanu u Brunoxu :-)

                                0 0
                                •  
                                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                  0 0
                      • Karaya  

                        Roman to chápe správně – jednou odmastíš řetěz a pak můžeš jen přimazávat squirtem.

                        0 0
                  • pepek  

                    Máš 5 – 10 vyvařených řetězů. Nasadíš řetěz. Po 300 km řetěz sundáš (2minuty, když jseš největší blbec na zeměkouli, tak 4) a odložíš. Nasadíš druhý řetěz. Po 300 sundáš a odložíš . . . . . Až máš všechny řetězy jeté, tak je zase všechny vyvaříš. Nasadíš řetěz. . . .

                    0 0
                    • babicak  

                      Potom to tedy dává smysl :-)

                      0 0
                    •  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                      0 0
                    • RomanH  

                      A ja ze vymyslim p*coviny :-)

                      0 0
                      •  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                        0 0
                    • Excel  

                      Sundávat řetaz po 300 bych se mohl teda z vysoka ******. :-)

                      0 0
                      • scoty  

                        :)) + pořídit archiv řetězů…

                        0 0
                        • Excel  

                          Přitom stačí tak málo, uděláš si důmyslný závěsný systém do skříně, u každého řetězu, s lístečkem kolik má najeto, k tomu v excelu tabulku v jakých podmínkách ježděn, co to je za značku, kterej rok, výrobní šarže.

                          K tomu apku aby tě upozornila, že už má 300 km. Pro mě nahovno no.

                          0 0
                          • Polka  

                            Tu appku jsem si kdysi nainstaloval, ale pak jsem se na to z vysoka vysral. Stačí administrativa běžného či pracovního života, natož si tím ještě kazit koníčka :-)

                            0 0
                          • pepek  

                            Věšák s háčky na 5 řetězů. Dole prostrčíš svařovací drát durch a hned vidíš, který řetěz je nejkratší. Ten nasadíš na kolo. Nic nezapisuješ, měříš pouze okometricky.

                            0 0
                            • Excel  

                              Může to být drát z prskavky, nebo špica?

                              0 0
                              • pepek  

                                To rozhodně ne. Ovšem můžeš to nahradit laserovým paprskem, stačí hobby provedení.

                                0 0
                          • scoty  

                            Taky mám pár ojetých řetězů s vyznačenou délkou, ale to jenom proto abych věděl co dávám manželce na kolo…

                            :)))

                            0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
        • BuraX  

          On v těch videích rozebírá výhody/nevýhody… já to spíš chci zkusit, protože mám rád ghetto/levný řešení a budu pak všude moct machrovat, že to mám namazaný tavenýma svíčkama … a tím cocain-like práškem, kterej ale nemůžu nikde v ČR najít.

          0 0
          • Karaya  

            Až ti to připluje, dej vědět, že bych od tebe zkusmo odebral. Jinak místo svíček mám parafín v peckách, ten nejtvrdší.

            0 0
            • BuraX  

              Jasně :) Zatím jsem objednal 2× toto. Je to sice trochu dražší, než jsem doufal, ale je to jediný, co jsem teď našel. Dokonce ani Ali ani eBay to neznají, to jsem myslel že bude jistota. No, aspoň to nepopluje dlouho, prej 2t.

              https://www.amazon.com/…p/B00W61ET9E

              0 0
            • BuraX  

              Je to tu, dokonce s autogramama, snad i pravejma :D – jednu pixlu ti dám, někdy se stav na kafe :)

              0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Hammond  

      Pomalinku frčím,podívám se ,jak to vypadá na Kalecu.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      to so zase pasti na unaveny pocestny :)

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Motyll  

      Tento týden ČT.

      0 0
      • Polka  

        Negativ, ST.

        0 0
        • les  

          Jak to, že jsi bloklej v novinkách?

          0 0
          • pepek  

            Zeby ho Tina neměla ráda? :-)

            0 0
            • babicak  

              Ha, bloklý v novinkách, tím to začíná a končí to všeobecným banem! Tak bacha, kámo!

              0 0
              • pepek  

                Já ne, já su hodnej.

                0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
          • Polka  

            Protože Tina :-) Dovolil jsem si upozornit na to, že nezvládla ukočírovat tamní diskuzi, protože tam borci zas rozvířili brutal offtopic a vlákno tak tímpádem nepřehledný a megadlouhý a to jí bylo uplně uprdele, tak aspoň blokla mě no.

            0 0
      • Karaya  

        Dneska jsem se svezl z Obřan za někým od vás, kdo jel teda hodně hlubokou orbu :-).

        0 0
        • Motyll  

          Delší blond vlasy?

          0 0
          • Karaya  

            Měl kulicha a z něj nic nekoukalo. Přilba nebyla. Silnička červený Ghost.

            0 0
            • Motyll  

              Tuším kdo, ten na Buk moc nejezdí. Jinak by vozil přilbu… ;)

              0 0
              • Hammond  

                Nebyl to Kalenda ml. z Rostexu Vyškov? ten má červenou silnicu a jezdí furt bez přilby,ale možná se pletu.Jezdí občas s Luďkem Usnulem -VEUS.

                0 0
                • les  

                  Taky mě to napadlo.

                  0 0
                • Karaya  

                  Ale dres byl bilo cerveny diamond, hostinec Rakovec atd.. Každopádně slušný oddíl, rychleji jsem tam ještě nejel a i v háku jsem jel ke 300W. 

                  0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      tak uz nas v hospodach poznavaji :)

      0 0
    • Hammond  

      Jede někdo zítra na oběd Gulášovku a Krkovičku plněnou na BUK ,ať tam nesedím z noční opět sám.......75Kč -MENU,bez komentáře....­.....Díky.Miloš.

      0 0
    • pepek  

      Nakupujte deščičky , nebudou!

      0 0
      • Motyll  

        Dyť toho je plný Ali za půlku a míň…

        0 0
        • pepek  

          Na Ali nemáš kevlarový a chlazený.

          0 0
          • LM  

            K čemu ti budou ty chladiče až spotřebuješ tenčí Superstar desky co do toho pasujou a které už nebudou?

            Please note: Arctic technology finned pads are only compatible with Arctic pads which are designed with a thinner backplate. Arctic pads can be identified by yellow backing on sintered pads and orange backing on Kevlar pads. Do not attempt to run Arctic pads without fins or standard pads with fins – they will not work!

            0 0
            • pepek  

              Ofrézuješ kovovou desku trochu, nebo přes zimu si zajedeš normální desky a v létě s chladičem jako když najdeš.

              0 0
              • babicak  

                To je taký ghetto styl

                0 0
                • pepek  

                  To je eště íízy. V době, kdy sem měl 555, které se furt přehřívaly, tak jsem si na desky nechal odborně nalepit Ferodo. No, taky to nepomohlo.

                  0 0
              • Motyll  

                Holedná nejde sjet bez chlazení? :)

                0 0
                • pepek  

                  Jde. Musíš v kopcu několikrát zastavit a polít to vodou ze studánky.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    clovek by nabyl dojmu ze origo sintry od shitmana nejdou pouzit…

                    0 0
                    • les  

                      Asi tak.

                      0 0
                    •  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                      0 0
                    • Karaya  

                      Že? Přitom já jsem desky s chladičem ještě nikdy nenasadil. Ležej doma v šuplíku. Do Alp jsem si je chtěl vzít, ale zapomněl jsem. Alespoň jsem zjistil, že ani tam potřeba nejsou :-)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Vetsinou nemam s brzdenim problem, ale mam v okoli jeden kopecek, kde mi pravidelne u 785 vadnou jak original Shimano organiky, tak i nejake organiky (semiorganiky ?) z Ali. Ty desky z Ali mi vadly i na Dukle v prudkych padacich s baglem na zadech). Zkusim priste nasadit sintry a uvidim.

                        0 0
                      • pepek  

                        Musíš to zkusit s nějakým jezdcem-etalonem. Desky s chladičem mi nevadly ani v tomto stavu, kdy jsem zkušebně nepřetržitě brzdil pouze jednou brzdou -viz. foto.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Musi byt super, kdyz S5 (na nejpouzivanejsi novejsi Shimana) uz pres rok nemaji :-)

                          0 0
                  • les  

                    Netuším, co tam mám. Brzdí to,(na moje šmrdlání dost). Až to klekne, klidně vezmu Force, jestli to dělá. Opět nechápu, co jezdíte za pekla :)

                    0 0
                    •  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Paja  

        Na co descicky, brzdi se smykem ;)

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Polka  

      Hlášení soudruhům z východu! Užívejte cest a polňaček dokud je čas. Gándiu s Kovalovicema totiž časem spojí naprojektované cyklostezky (černě na mapce) za 63 mega. Gravel se bude hodit :-)

      0 0
      • Motyll  

        Bych raději asfalt stezku Březina – Ochoz. Teď by to šlo dobře, když tam mizí les.

        Gravel je budoucnost :)

        0 0
      • Macik  

        Nevím jestli bude mít Mastihuba radost. Už takhle mu tam auta objížděla zacpy na dálnici a státní :)))

        0 0
        • mastihuba  

          no vobcas tam nejakej vocas zapadne do bahna. aspon se bude dat jezdit do prace na kole i kdyz je mokro

          0 0
          • Macik  

            Také jsem tu trasu již zaplánoval do možností dopravy za mokra.

            0 0
    • Motyll  

      Včerejší podvečerní zátiší…

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • RomanH  

      Fyzioterapeutka mi rikala, ze uz muzu opatrne na cyklostezky

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Macik  

        Pobavilo. A to tak, že hodně :-D

        0 0
        • RomanH  

          Delnici MTB, nebo spise c*raci :-)

          Ale ne, ja uz jsem se pak v podstate jen smal. Zkousel jsem nejake svaznice okolo, ale byly rozrajtovane uplne stejne, a navic me pak zase zavedly zpet do zlabu. Tak jsem proste jen zatal zuby a pomalicku slapal. Bylo to celkem „hodne“ bahno – v podstate jen obalilo plaste, ktere pak na asfaltu opadalo, cestou bylo i nekolik brodu. Kolo je sice spinave, ale nijak zasadne, ani umyvat (pokud ho nebudu potrebovat dat do auta) se nemusi.

          0 0
      • mastihuba  

        sem ted dojel z hor a uplně jsi mne těma fotkama vrátil do reality a to má zitra zase chcat

        0 0
        • RomanH  

          No hadam, ze se ted takovyma fotkama bude BF hemzit. Co nezvladl kurovec, dodelal vitr. Uklidit se to musi.

          0 0
          • mastihuba  

            o tom žádná, ja ted vostříám vincky a odjíždím na malorku, v tomhle se plácat nebudu :) Letos sem byl poprvni na skialpech, abych nemusel cumet ve frontach na lanovku a uplně me to nadchlo. Včera sme byli jen nakouknout do široké doliny pěšky a příště jedeme zas.

            0 0
            • scoty  

              Je to tak. Skialp je rozhodně nejlepší způsob lyžování. V Krkonoších jsem ráno chodil na skialp, pak do práce a odpoledne na kolo nebo na tenis…;-)

              0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
        • Karaya  

          Mně povídej, já se nechci vrátit!

          0 0
      • LM  

        Měls jet na Hole.nou. Tam to je místama taky ale ztvrdlé jak šutr :-). Navíc tam kromě dočasné oplocenky je na trase narovnané dřevo a na několika místech lesáci nechali bordel na zemi…

        0 0
    • Hammond  

      Pomalinku jedu,včera bylo fajn u krbu.

      0 0
      • babicak  

        Včera bylo fajn :-). I ta Kometa vyhrála, Láďa měl radost, prostě krásný den

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • Vilém  

          Kam to chodite jezdit? Uz patkrat jsem tu od tebe videl od tama fotku.

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
        • mastihuba  

          to verim :) kdyz sem odpoledne videl personal, tak sem si rikal ze uz je po tydnu potreba tvrda ruka :)

          0 0
    • pepek  

      To je pro Dušana :-)

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • obda  

      Aktualita z revíru: https://www.cysnews.cz/…a-24-2-2020/

      0 0
      • mastihuba  

        … panove mohou zustat do vycerpani kapacit primo v restauraci u mertu, usetri se tak naklady za dopravu. :)

        0 0
    • ufoncz  

      Kdyby to někoho zajímalo, tak hřbitovní výjezd od Adamova čistej. Na Kaštánkovi se Julie vyřádila trochu víc, ale v tý horní části šlo všecko jednomužně odtahat. Tady je jeden větší strom, kterej jde ale hupsnout v levé části cesty, pak následuje průjezd tím už půl roku starým padlým smrkem a přejezd menšího stromku, kterej se mi povedlo zatím jen posunout. Na Naučnou jsem po nedávné zkušenosti radši nejel.

      Sjezdík po červené od kapičky u Hostěnic k Hádku obsahuje v části pod silnicí velkej padlej smrk (hodně velcí krutoři v pravé lajně skočí), trailík Hádek-Švédův stůl po delší době v podstatě čistej. Až u Netopýrky to trochu popadalo.

      0 0
      • ufoncz  

        Jeste neco mimo zdejsi YouTube RSS feed:

        • na Ronovacku vsecko rizly a odtahany
        • Anenskej cistej odshora az dolu
        0 0
        • ufoncz  

          Když už to mám svoje podvlákno a LM je asi ještě furt zazimovanej :-), tak:

          • obchvat Babího lomu od Lelkovadla pod rozhlednou a hlavně sjezd od vyschlé studánky dolů k Podlesí čistej a supr
          • Prigl trail (ještě ve čtvrtek teda i včetně schodů) supr
          • modrá TZ z Ochoza směr Novej dvůr peklíčko pro masochisty (naházený větve, blatisko a obrovský koleje po harvestoru)
          • pěšina napravo od 373" v tomto místě":https://mapy.cz/s/benumunova obsahuje asi deset velkých nakácených borovic, při jejichž překonávání si s kolem dobře zaposilujete
          • průjezd oborou (oplocenkou) nad Zamilcem je teďka dost pěknej (v květnu už to bejvá zarostlý)
          0 0
          • LM  

            Tu hibernaci jsi trefil. Nejdřív jsem se strašně dlouho přemlouval abych rozebral Charger Damper a vyměnil spodní trubku + Seal Head, a pak se to tak posralo v práci, že jsem se na kole přestal soustředit, takže jsem se na to radši vybodnul. Teď už jsem ve fázi Smíření (acceptance), takže zase začínám pomalu jezdit :-)

            • na Palačáku zůstával ještě odpoledne na zemi obtisknutej vzorek (tak půl cm do země)
            • vedle přistávací dráhy Medláneckého letiště je to past, takže jsem zahnul na cestu kolem PP Netopírky a tam celkem cajk. Jenom kamenitý sjezdík vhodný k oklepání bahna z pláštů někdo vyhladil šterkem.
            • cesta ke koním rozježděná na sračky, za zatáčkou u lesa vyšlapané kaluže přes celou ***** cestu
            • po ZOO trailu začli jezdit koně, závěrečný sjezdík před hrbolama dole je pěkně rozdupanej, spodní část o něco méně :-/
            • Hrázotrail celkem cajk, jenom v předposlední zatáčce to trochu klouzalo
            • (starší report) červená TZ mezi Kněží horou a Pod Útěchovem je rozjetá od lesáků. Obzvlášť na těch rozcestích, kam sváží dřevo, je to peklo.
            0 0
            • pepek  

              Mně vždycky udivuje, že lidi páchají na sobě takový masochismus, i když vědí, co kde můžou očekávat. Já jsem jel taky na Palačák, no ale už pak pod kopcem bylo jasno, že žádný Zoo trail, přejezd po letišču a podobné záludnosti dávat nebudu. A uchýlil jsem se tedy k jedinému možnému a optimálnímu řešení této situace.

              0 0
              • LM  

                Tak cílem této krátké vyjíždky bylo zjistit jak to vypadá v ne zrovna optimálních místech, abych mohl vymyslet delší trasu na zítra. Kola jsem nikde nezablokoval, průběžně „čistil“ vzorek v kalužích a doma stačilo ošplíchat spodek rámové trubky a zadní stavbu :-)

                ps: na Hol.dné to lesáci taky nešetří…

                0 0
              • obda  

                To řešení bylo hospoda nebo Holedná?

                0 0
            • ufoncz  

              V te oblast je pak spatnej i ten zacatek modre TZ smer Baba. Hlavne u ty zavory konorajdy zvladly blatisko s velmi vysokou koncentraci koblih po cele sirce. Modra TZ od Melatina k U Luze je v tomto ohledu rovnez kvalitka.

              0 0
              • obda  

                Jestli by nebylo jednodušší psát, kde bordel není :D Nicméně zrovna tohle jsou profláklé úseky, kde to je špatné dlouhodobě.

                0 0
                • RomanH  

                  Neresit, jezdit, bordel je vsude (samo mimo Holednou :-)) Chvili pekna cesta, chvili bahno jak svina.

                  0 0
            • Sistematicx  

              Doplnim to hlasenim ze severu.

              Kuleho trail- prvni pulka dost bahno, nekolik novejch bouli na skakani, pred dvojakem co krizi cestu je udelana klopka a mensi dvojak. Posilak pred krizenim se zlutou je poupravnej, sejpla hrana a dopad taky. Step up do te zmole je zborenej a chce si najet vic nepravo jinak vas to posle do tech stromu na vyjezdu. A dropovaci lavka byla v hodne zoufalem stavu, uvolneny posledni prkna tak na tu nejdriv mrknout jestli jeste drzi trochu.

              0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • pepek  

      Zeby v tom měl prsty Scoty?

      0 0
      • mastihuba  

        za mne by takový rozhodnutí měly bejt trestný

        Antimonopolní úřad dal za pravdu námitkám slovenské společnosti Deštrukprojekt. Podle rozhodnutí úřadu silničáři ve výběrovém řízení nadbytečně žádali účastníky, aby měli speciální živnost na elektromontážní práce. „Požadavek na předložení platného dokladu o oprávnění k podnikání v předmětu činnosti montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení je nadbytečný, a tedy nepřiměřený a vytvářející bezdůvodné překážky hospodářské soutěže,“ stojí v dokumentu.

        0 0
        • pepek  

          Jj, nějak takto: Nejtužší odpor kladla stará byrokracie. Vytrvalou a drzou sabotáží mařila všechna nařízení nové moci. S mimořádně prudkou rezistencí se sovětská vláda střetla také v železniční dopravě. Hlavním strůjcem odporu zde byl aristokratizovaný odborový svaz železničářů. Sovětská vláda byla ochotna uzavřít s těmito silami kompromis. Ale její protivníci jej odmítli. Proto byla nucena zlomit ohniska odporu i za cenu mimořádných opatření. Byly např. ustaveny revoluční výbory. Kde to bylo nutné, vynutila si respekt i ozbrojenou silou

          0 0
        • RomanH  

          +1

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Polka  

      Teď taky trošku něco cyklistického. Můžu jo? :-) Takhle hezky zakončují hadice v Superioru…

      0 0
      • mastihuba  

        sem myslel ze sup je tednejvic a nejlip :)

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • rorschach  

        Takhle uhne každá druhá olivka. Těsní to, tak neřeším.

        0 0
        • Polka  

          Tak já tohle viděl poprvé v životě. Dával jsem pryč jen kvůli protahování novým rámem. Sram to má myslím líp vyřešený na ten závit.

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
    • babicak  

      Kdepa to je?

      0 0
    • babicak  

      Paní zima se vrátila

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Paja  

        V nizine jen lehce pocukrovano.

        0 0
      • RomanH  

        jj. Akundrat jsem chtel napsat Patovi, jake ma kluk stesti, ze to muze takto prubnout :-)

        0 0
        • babicak  

          Už hledá výmluvy, proč to vlastně, ač by chtěl, nejde prubnout :-).

          To Ufoun: u vás není bílo?

          0 0
          • RomanH  

            A pritom (kdyz by vyjel hned rano – stejne byl vzhuru) by slo jen o snih, cili vidla po bocich cajk.

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
          • ufoncz  

            Jen trocha mokryho na autech. Ale treba Kanicak uz vypada pohledem odsud pekne zasnezenej.

            0 0
          • ufoncz  

            Tak jo, zhruba od Resslovky vejs uz peknej pohled. Cesty budou slusnej marast :)

            0 0
      • Polka  

        Ne na dlouho :-P

        0 0
    • RomanH  

      To Paja, Pepek :

      Kde (co) ted kupujete za 26 plaste ? Potrebuji neco pro Katku a Marketku, ale je to docela bida (predstava sirka 2.1 – 2.25, vaha do 600g, cena do 600 Kc). Zatim teda asi RoR/RaR, ale po me posledni zkusenosti, kdy ty gumy vazily pres 700g, se mi do toho az tak nechce jit. XKing jsem v rozumne vaze a za rozumnej peniz taky nenasel. Zase tak vylozene to nehori, ale budu neco objenavat pro sebe, tak jsem to tam chtel prihodit.

      0 0
      • Paja  

        Ja uz nekolik let jezdim NN/RoRo 2,25 performance.

        Ten NN v adixxu, co jsem nasazoval loni, mel pravda 710 g, ale ze bych to nejak poznal…

        Na lehci teren pro holky bych dal RoRo, prip. dozadu RaRa, ten uz ale nedelaji v 26 v performance, jenhkty drazsi.

        0 0
        • RomanH  

          No nakonec to asi dopadne podobne (RoR/RaR nebo RoR/RoR), ale je to fakt v tomto segmentu bida. Vzdyt 26'' biku musi jezdit spousta. Ze slo Schwalbe s tou vahou u Perf. verze tak nahoru me taky docela stve, z extremu (vaha pod 500g stare veze PaceStar) do extremu (nad 700g).

          0 0
          • Paja  

            Lehce nad 700 ma jen ten NN, kde je to dany vzorkem.

            0 0
            • RomanH  

              Nene, vzpomne si na ty vahy, ktere jsem tu tenkrat daval, uz se mi to nechce hledat. Ten RoR byl skoro stejne tezkej jako Ardent Exo TR :-(

              Bral jsem ty plaste cca pul roku po sobe a z ruznych obchodu (RoR i RaR – ten uz byl o neco lehci), v prvnim roce, kdy menili ty posledni smesi. Mozna to jeste nemeli poladeno, kazdopadne matrosem nesetrili. Ty jsi pak (tusim po roce) uz navazil o neco mene.

              No je to asi jedno, pac nic rozumnejsiho asi stejne nesezenu. Ty 27.5'' biky nam byl cert dluzen. Vetsina vyrobcu se na 26'' docela vykaslala.

              0 0
              • Paja  

                Posledniho RoRo jsem zapomnel zvazit, tak vychazim z katalogove vahy (RoRo 2,25 perf. 645 g). U NN to sedi, katalog 715 g, navazil jsem 710 g.

                Na nejakej nepovedene tezkej kus samozrejme narazit muzes.

                0 0
        • Paja  

          Ha, tak na Schwalbe strankach uz zase maji NEW;) RaRa 2,25 performance. Takze bych dal RoRo/RaRa.

          Nebo pokud chces hrat na vahu, tak RoRo 2,1 maji pod pul kila, verze 2,25 je vyrazne tezsi 650 g, bo je urcena i pro ecka.

          0 0
          • Paja  

            Zajimavy je, ze RaRa je tezsi nez RoRo jak v performance, tak v SS.

            0 0
      • Polka  

        A co dětská klasika za 690,–? Mladej to vozil na 27,5 a v poho, měl to teda na mlíku.

        0 0
        • RomanH  

          2.25 nedostupna a 2.1 je uzovka – tu tam ted jeste jednu Katka ma v celkem pouzitelnem stavu, ale je to fakt uz moc uzke – v Beskydech jsem ji nezavidel.

          0 0
          • Polka  

            Tak psal jsi „(predstava sirka 2.1 – 2.25)“. Ale jako jinak jo, taky už budu mladýmu dávat 2.25".

            0 0
            • RomanH  

              Ja vim, psal. Jenze treba Crossmark 2.1 je podstatne sirsi nez ten RoR 2.1 – mam to na kolech vedle sebe. Proste neco normalniho pouzitelneho.

              0 0
              • pepek  

                A proč by měla lehká holka vozit stejnou šířku, jako ty?

                0 0
                • RomanH  

                  Kvuli sutrum ? Loni se mnou jezdily v Beskydech, letos jedeme opet na Trutnovsko, cili probehne cast Sudet..

                  0 0
                  • mastihuba  

                    kdysi kolegyne v praci rikala, ze po svatbe uz manzelovi nemusi nic dokazovat, u vas je to evidentne zarizeny jinak :)

                    0 0
                    • RomanH  

                      No pockej, pred tydnem taky nechtela jit spat pod sirak, docela jsme se chytli. Pry uz neni mlada a blba :-)

                      0 0
                  • pepek  

                    Šutry v Beskydech jsou ± furt stejný a v době, kdy nebylo BF, jsem tam spokojeně jezdil i na 1,9" hladkých gumách (a neměl jsem 50kg)

                    0 0
                    • Macik  

                      jj. Já taky. Jenže to jsem ještě nevěděl, že to nejde :D

                      0 0
                    • RomanH  

                      Jsem rad, ze mam tak udatne kamarady. Jeden si jezdi na pohodu na 1.9'' po Beskydech, druhy denne ujde peso s baglem 50km po Dukle. Vypujcim si motto od Exika – Jsem sracka :-)

                      0 0
                      • pepek  

                        Tak měls mi to tehdy říct (1995) Prodavač říkal: 1,9 a hodně nabouchat, aby to jelo. Tak jsem mu věřil.

                        0 0
                        •  
                          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                          0 0
                        • RomanH  

                          No hele, ja si ted objednal na silnicku taky archaickych 23mm. Ten dvojnasobnej cenovej rozdil proti 25mm nesel opodstatnit :-)

                          0 0
                          • Paja  

                            …sil…co?

                            0 0
                            • RomanH  

                              Tak kdyz by se jelo nahodou k tomu mori a kdyz uz jsem seridil ten smyk… Jinak ja na silnicce najedu tak 500 km za rok, plaste uz jsou za ty roky docela sjete. A za 299,– to neslo nevzit.

                              0 0
                              •  
                                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                0 0
                • Paja  

                  Ty si koledujes s tema lehkejma holkama, aby si to Roman nevzal osobne, kdyz mu bouchnou saze, zlikviduje i multikaru :D

                  0 0
                  • pepek  

                    Multikáru? To neznám, máš video? :-)

                    0 0
                    • Paja  

                      Nekde ho opras az pojede na kole a treba ti to predvede i s FoFem ;)

                      0 0
                  • mastihuba  

                    tak jedennejmenovanej soudruh řiká že když jedou dva, tak už je to závod :) případně, když jede sám a uvidí někoho před sebou „von si začal“

                    0 0
                    • RomanH  

                      Tady slo tenkrat o neco jiny. A vubec, ja tam nebyl a ta castka taky nesouhlasi.

                      0 0
                      • Paja  

                        Image brachy Chucka Norrise se uz nezbavis ;)

                        …ti rikam, normalne otocka a multikara na krovkach :D

                        0 0
        • obda  

          Když už to tu píšeš – nemáte někdo tip, kde levně sehnat 27.5×2.25" RaR + RoR liteskin? Už bych to měl klukovi dostavět ;)

          0 0
      • obda  

        Asi ti to nepomůže, ale já to vyřešil tak, že jsem ještě rychle nakoupil „staré“ NN/RaR do zásoby. Až dojdou, tak vyměním kolo :D Ale t5eba se ještě někde v zapadlém (e)shopu válí.

        0 0
    • chemik_mara  

      Už je to tu zase: https://www.brnan.cz/…rekonstrukce?…

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • obda  

        Já tam s kočárkem jezdil a nebyl problém :) Akorát jsem zvolil správná kola a obutí. Jel jsem i výrazně horší věci ;)

        0 0
        • Paja  

          Ty se nepocitas, ty ujdes na Dukle za den vic nez my s kolem :D

          0 0
          • obda  

            Aby ne, když jsem ho nemusel s sebou tahat :D A hodinky jsem tehdy s sebou schválně nenosil. ale takových 14 hodin denně jsem jít mohl.

            0 0
      • LM  

        Takže dojedou s kočárkem k lávce u Hradu Veveří – a pak pojedou kam? :-)

        • lodí zpět?
        • po frekventované silnici zpět?
        • nebo se otočí a použijou stejnou cestu?
        0 0
        • RomanH  

          To neni dulezite. Dulezite je, aby po padlo te spravne firme.

          0 0
        • Paja  

          Parnikem.

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
        • chemik_mara  

          Je docela zvláštní, že to nebylo nijak medializovaný. Nějaká zmínka byla akorát na jaře 2018. Na kdejakou prkotinu upozorňují, ukazují vizualizace, atd. Mám takovej pocit, že to chtějí udělat co nejvíc v tichosti, protože by mohli lidi prskat. Mě to teda sere neskutečně, ale mám pocit, že už s tím nic neuděláme. Pomohli by akorát notoričtí blokátoři staveb, ale pro ně to bude malá ryba.

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
        • obda  
          • po prygltrailu do Bítýšky a zpátky lodí
          • po modré a Křížovku (to jsme chodili ale většinou v opačném směru)

          Naše běžné kolečko bylo Rozdrojovice-Křížofka-Junácká louka-Cyklistická-ŽTZ Rozdrojovice (a delší varianta spodem po Prygltrailu).

          U normálních lidí ;) ale asi nejčastěji tou lodí/busem od Veveří (plus občas někdo zpátky po trase).

          0 0
    • Jaroslávek  

      Už jsem na to přišel, BF je útěk před životně důležitými tématy.

      0 0
      • mastihuba  

        to dáš!!! :)

        0 0
        • Motyll  

          Z jednoho seriálu: „…víš co je problém vás mileniálů? Máte potřebu pořád něco s někým sdílet!“

          Ono se to tam tedy netýkalo FCB ani Instagramu apod., ale já si to transformoval… Su ± mileniál btw.

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • pepek  

      Soudruzi, nezapomínejte na preventivní výměnu lanka přesmyku. Lanko k hazce se vyměnuje kvůli špatnému chodu, ale ten smyk chodí furt tak jaksi stejně, že. No a po 5, nebo 6 letech to praskne vpředu, koncovka zustane s kusem roztřepenýho lanka uvnitř a nedostaneš, nedostaneš to ven ani za prase. A teď musíš sundat toto a tamto a nakonec musíš rozdělat celý traktor. A děláš to celý kurwa den :-(

      0 0
      • Paja  

        To byla ale hloupa nahravka ;)

        0 0
        • pepek  

          Jj. Pánbíček mně potrestal, vedle jsem borcovi říkal, že vozit smyk není žádný duševní problém a není to náročné na přemýšlení. No a za 3 hodky lanko ruplo. (Podruhé za 30 let). Je mi jasný, že Polka a Co. budou na koni a povedou ty blbé řeči :-)

          0 0
          • mastihuba  

            karma je zdarma :)

            0 0
          • RomanH  

            Nene, ja jsem poucenej, ze kdyz neco reknu, tak se mi to vymsti. A navic nejsem skodolibej.

            Jo, a lanko se mi kdysi v razeni taky seklo a tahal jsem ho po vlaknech.

            0 0
      • Polka  

        To se mi stalo loni na Mallorce na silničce, ale hrdě jsem se s tím popral během 1,5 hodiny. Ještěže už to nemám na žádným bajku.

        0 0
    • Motyll  

      Vytáhl jsem ze skříně letitý noťas. Potřeboval bych ho trochu zrychlit, synátor potřebuje občas něco šmrdlat ve Wordu, PPT atp.

      Dotaz na zkušené. Jaké RAM do toho koupit? Se 4 GB je to utrpení. Nejlépe něco v TS Bohemia.

      Tedy pokud to má trochu cenu, konfigurace viz obr.

      Díky.

      0 0
      • LM  

        Nejlepší bude tam vrazit ještě jeden stejnej modul jako už tam máš.

        0 0
        • ufoncz  

          Klidne 8GB modul. Jen radsi overit podporu danyho typu, pripadne vratit ve 14denni lhute. Dualchannel na vykonu nepoznas a kdyz vidim, co Chrome ci Firefox dokazou sezrat.

          0 0
      • Karaya  

        Dej tam jen další 4GB a k tomu přihoď SSD. To se na rychlosti projeví nejvíc. Stejnou konfiguraci mám doma a je to obstojně svižný, na to že to má skoro 10 let.

        0 0
    • pepek  

      Pája by měl založit březen. (Aby se toho zas neujal nějaký asociál)

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.