• Paja

    Tak co, předběhl mě Dusan?

    0 0
    • Hammond  

      No,kolem Opatovské přehrady,to teda vypadá..

      0 0
      • Paja  

        Ta posledni fotka je masakr.

        0 0
        • mastihuba  

          tak pozitivni je že se to projede frezou a da se znova hned sázet, kdybys to měl uklízet rukama jak se to dělalo dřív, tak to dnes akorát tak zaroste bordelem.

          0 0
          • Paja  

            Sazet se da, otazka je, co tam v tom suchu poroste.

            0 0
            • mastihuba  

              pravděpodobně nic :)

              0 0
            • jonys  

              Sazet se ted fakt neda. Pokud neni clovek expert na Tadzicky kuzelky,tak uplne bez mrdu :-(

              :-)

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
          • JSt  

            vo sobote jsme mijeli brigose, keri ve svahu delali hromady z vetvi. ;-)

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
        • obda  

          Nad Hořicema to není lepší :(

          0 0
    • Jaroslávek  

      Mistr svého řemesla.

      0 0
      • Paja  

        Je to rehole, abych se dockal pulnoci musel jsem vypit pul litru vina ;)

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • obda  

      Neválí se někomu doma přebytečná 27.2 mm sedlovka? Těžko říct, kdy synovi dorazí karbon od čínských soudruhů.

      0 0
    • pepek  

      Dva nové poznatky k voskování řetězu:

      1. účinnost se dá prodloužit použitím parafinového oleje (ne, nelepí bordel).
      2. jízda v mokré trávě nemá na řetěz žádný negativní vliv, jako v případě „speciálních“ mazadel
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • pepek  

      Všímli jste si, že na uvodní stránce je 6 brněnských témat? Kladeňáka klepne.

      0 0
      • Excel  

        Z dotazu ohledně hlučnosti spalovny v posraným Brnu, ho muselo klepnout definitívně.

        0 0
      • Paja  

        brno-forum.cz :D

        0 0
      • obda  

        A to ještě Patrik nemá to svoje vlákno ;)

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • RomanH  

      Pro Dusana : pokud chces spolehlivej Set Top Box s citlivym tunerem, pak nemeckej Technisat. Akorat je drazsi. Ja mam Isio HD , ktery podporuje HbbTV a nahravani, koupil jsem ho za 3100 Kc. O cca litr levnejsi je verze bez HbbTV.

      Pokud samo nebudes chtit resit TV jinak (po internetu), ci zrusit.

      0 0
      • babicak  

        A potřebuji Set Top Box? TV mám 11 roků, ale ve specifikaci jsem našel analogový tuner ano

        digitální DVB-T (MPEG2) tuner ano

        digitální DVB-T (MPEG4) tuner ano

        0 0
        • Polka  

          Potřebuješ dvb-t2 tuner v tv. Já to u jedné tv mám a u druhé jsem vzal nějaký stb za 500.

          0 0
        • mastihuba  

          https://www.lupa.cz/…-t-vysilani/

          pokud směřuješ na hády, tak už programy DBTV 2 jdou naladit… stačí vyzkoušet, ale jelikož tam nemáš dvojku, tak tam asi zůstane ten vykřičník :) pozvi si na to motýla, ten je na to dobrej :)

          0 0
        • RomanH  

          Potrebujes DVB-T2 a k tomu i kodovani H.265 HEVC

          Jestli mas TV 11 roku, pak je otazka, jestli cpat penize do Set Top Boxu. To uz si ale musis rozhodnout sam.

          0 0
          • Motyll  

            Nějaký tipy jsem mu poslal. Uvidíme… :)

            Vy mu vymluvte 32" :D

            0 0
            • mastihuba  

              do dilny jako kulisa k ponku naprosto dostacujici :)

              0 0
            • obda  

              Hehe, největší uhlopříčka u nás doma je 24" ;)

              0 0
              • Polka  

                To má každej svoji obrazovku metr před ksichtem? :-)

                0 0
                • obda  

                  Ne, to si všichni naskládáme židle před jeden monitor na stole :D

                  0 0
                  •  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                    0 0
                  • Motyll  

                    Běží u vás občas i něco s titulkama?

                    0 0
                    •  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                      0 0
                    • obda  

                      Tak u nás toho hlavně moc neběží. A v této době ani není čas :( (Teď tam pořád někdo něco dělá do školy nebo do práce.) Pokud je originál anglicky, tak automaticky bez titulků, ale děcka si občas něco s titulkama pustí. Na 1920×1200 je dole místa dost. Maj ještě dobrý oči :) Vzdálenost pod 2 m.

                      0 0
              • Karaya  

                Já ti rozumím, my to máme úplně stejně.

                0 0
    • Lubin97  

      ahoj brnáci, mám takovej dotaz, sháním nějaký chrániče na kolena a už jsem něco objednal na netu a zkusil ale nic, kde se dá v brně něco koupit a vyzkoušet? díky

      0 0
    • Paja  

      Dneska ze Slatiny po 15, kolem 16 Kopaniny, cca 16.30 Bilovice.

      0 0
      • Excel  

        Venku je hnus.

        0 0
      • pepek  

        Vezměte si zimní doplňky

        0 0
        • Paja  

          Perovku mam ;)

          0 0
          • babicak  

            Perovek mám plnou dílnu, ale to je mi dnes ku ho*nu.

            0 0
            • Paja  

              Neni perovka jako perovka ;) ty si obleces tu oblibenou bundu od Patrika…

              0 0
          • RomanH  

            Tlucu se do hlavy, ze jsem tenkrat nevzal z Dekace tu UL (Wedze ?), ktera se tu vehementne doporucovala.

            Loni na podziim jsem neco objednal na Aliku, ale neprisla (prodejce asi i skoncil), vratili mi prachy. Cela ta procedura trvala asi pul roku a ja premyslim, jestli to cele znovu absolvovat, nebo vzit z Dekace tu Forclaz (udajne uz neni tak dobra jako ta predchozi), ci nekde jinde neco do cca 1000 Kc.

            0 0
            • Paja  

              Byla to Quechua, to je ta, co jsem mel v Kanade.

              0 0
              • RomanH  

                Aha. No, stejne uz neni.

                0 0
                • Paja  

                  Misto ni ma byt ten Forclaz.

                  0 0
                  • RomanH  

                    jj, a ten udajne uz neni tak dobrej. No uvidime, objednal jsem si na Aliku peknej malej tianovej hrnecek na vareni, a az dojde, podivam se po nejakem perovem svetru k ohni.

                    0 0
                    • Paja  

                      Svagrova si ji koupila a nakonec v ni letos prakticky stravila tu zimu nezimu vc. lyzovani v Italii a za ty prachy pry v pohode.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        sem poridil z alika za 18 usd a je to jedna z nej investic za posledni rok. verim ze ta z dekatlonu by splnila stejnou sluzbu a kdyz to propalim u ohne tak ji klidne vemu.

                        0 0
      • obda  

        16:30 Bílovice? S tím by se dalo pracovat.

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Jaroslávek  

        Kopaniny.

        0 0
      • Jaroslávek  

        Jakpak asi vypadá štráse vlevo od ZTZ (shora) Kopaniny-Reslofka co se dycky škrábu nahoru ?

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      řešili ste negdo ergo myš v setu sklávesnicí? nebo se na to ****** a důsledně cvičit a protahovat předloktí?

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • obda  

        Spíš než ergo myš a klávesnici, tak hlavně zajistit, aby klávesnice i s myší byla dostatečně nízko (úhly v lokti a tak). To pomůže hodně. Myš si přehoď na levou ruku, časem můžeš strany občas prohodit. Nebo varianta v práci vlevo, doma vpravo. Cvičení samo taky neuškodí ;)

        0 0
        • LM  

          Cvičení pomůže, ale pokud už to máš fest dojebané, tak vertikální ergo myš, kterou budeš držet jinak než normální, taky dost pomůže. Z „normální myši“ mi po chvíli trne zápěstí a dostávám křeče do malíčku. S vertikální myší vydržím pracovat celý den a pak ještě večer sedět u kompa doma.

          Já jsem si zvyknul na tuhle, tvar fajn ale kvalita provedení hrozná. Mám dva kusy, ten starší funguje ale druhý novější už jsem reklamoval kvůli blbnoucímu kolečku, dostal jsem novou a teď 2 měsíce po konci záruky to kolečko chcíplo znova, takže budu kupovat nějakou jinou. A taky to celkem rychle žere baterky (tak tam mám nabíjecí, které ale vydrží ještě méně než alkalické).

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Hammond  

      Pomaly jedu na Bukovinku na kontrolu…Z ke­límkama jsem skončil již.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Motyll  

      Nemáte tip na tablet, 7" –10" (android)? Priorita je cena. Stačí když na tom pojede Minecraft a Youtube (a pod stream věci.)

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Polka  

        Tak koukat na TV mají zakázaný, ale do tabletu můžou čumět hodiny? Nechápu. Zapal jim v krbu ať koukají do ohně a poslouchají praskající dřevo, tento týden na to bude i dobrý počasí.

        0 0
        • Motyll  

          Já jim zakazuju TV? :)

          0 0
          • Polka  

            No tak jsi to někdy říkal. Nemyslím Déčko/pohádky/hra­ní her.

            0 0
        • mastihuba  

          to mu neradíš dobře, dřevo je drahý a samo se do dřevníku ani nenaštípe, ani nenaskládá :)

          0 0
          • Polka  

            Ale teď je daleko levnější jak nějakej tablet a peníze jsou přece až na prvním místě :-)

            0 0
          • obda  

            Drahý? Smrk je teď prakticky zadarmo ;)

            0 0
            • babicak  

              Tvrdé dřevo ale podražilo. A je otázka, co je vlastně zadarmo, když si připočítáš u smrku dopravu, tak se dostaneš kolem 500 Kč za kubík v dvoumetru kulatině, musíš ještě nařezat a naštípat.

              0 0
              • obda  

                Proto píšu smrk ;)

                0 0
                • Excel  

                  Ze to neni jak s tou americkou ropou? Chcu smrk, ano, ano privezeme vam 20 kubiku a dame vam 20 tisic, berete?

                  0 0
                • mastihuba  

                  spis zapominas jakou ma motyl sazbu na hodinu. ty zamestnas decka a je to :)

                  0 0
              • les  

                Stačí nařezat a naštípat :-)

                0 0
              • obda  

                Tak říkali ve zprávách, že to tam maj skoro zadarmo :) https://ct24.ceskatelevize.cz/…i-zn-kurovec

                0 0
                • pepek  

                  To už aby záchranáři startovali vrtulník, nebo radši dva. Amatérská těžba na vlastní nebezpečí, radši tam nebudu jezdit :-)

                  0 0
                  • obda  

                    :D

                    0 0
                  • jonys  

                    No, tos řekl přesně. Nedávno mi kvůli tomu volal trochu osvícený starosta jiné obce poblíž Pryglu a doslova mě prosil, abych mu poradil nějaký argument…aby přesvědčil zastupitelstvo, že je to kravina.

                    Fajn chlapík, evidentně už v životě něco zažil a bylo mu naprosto jasný, jaká to může být past.

                    Došli jsme k tomu, že cajk by bylo, že by občan musel obci ukázat smlouvu s firmou, co má na to papíry (nebo je mít sám-viz ten borec v reportáži).

                    0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      volaaka tlakova anomalie vystup by mel byt jak sestup

      0 0
    • Excel  

      Z Buzerantowitz na Hradisko.

      1. Pár km před vrcholem Hradisko, původně jsem myslel, že jde o vandalismus, až později jsem pochopil, že je to důkaz existence Boha. Ježíš se dívá směrem na Hradisko, to je ten vršek za keřem.
      2. O kousek dál, vrcholek kopce u obce Nové Hvězdlice. Kaplička u Kalvárie.
      3. O kousek dál. Empírový zámek Komorov nebo Koronov spíš.

      4.Vrchol Hradisko 518 m.n.m. Harakiri po ČTZ od Chvalkovic, hotová kalvárie, 150 m pod vrcholem jsem byl ukřižován a nohy jsem měl úplně v hajzlu, Gejžš mě varoval.

      5. Pohled z Hradiska směr Buzerantowitz.

      6.Pohled z Větrníku u Buzerantowitz směr Hradisko. Dobro došli.

      0 0
      • RomanH  

        Pekne. My zalozili a poskladali asi 300 stresnich lati, par tramku, a odtahli asi 10 devitimetrovych tramu do stodoly. Mam strach se jit vychcat, abych si ho neurval :-) Jeste zbyvaji fosny a desky.

        0 0
        • Paja  

          To mate fosny, tramy, late, desky,…a kolecko bantamovy ;)

          0 0
        • mastihuba  

          ty se dres a ten curak coura mezi polama nekde na kole. volal sem mu okolo 16h a rozhodne uz byl nekde mezi turmaletem a vejs ;)

          0 0
          • Excel  

            Zrovna když objevuju kolchoztrails tak mi musí volat nějaká motyka, co si ve vincku narovnala záda, rozhlídla se po krajině a zjistila, že v dálce vidí vysílač a ausgerechnet mi to musí honem říct, *****. :-)

            0 0
            • mastihuba  

              nahodou vcera mi to hodilo peknejch padesat pater vystupu.

              0 0
              • Motyll  

                Včetně volnýho pádu. Bo maximálka 187 km*h-1 je hodně slušná i na vinohradníka jako seš ty :)

                0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Excel  

        Eště jsem trochu zagůglil .Tak jako písek v přesýpacích hodinách… .

        0 0
    • scoty  

      Soudruzi, musím konstatovat, že ty obchoďáky zatím nějak nezabírají. Včera kosa jak na mašině, že mně omrzly palce v tretrách a v lese hlava na hlavě…

      To už je na p@X..ku

      :-)

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • JSt  

        vcera jsem byl s deckama ve vylidnenych luzankach. asi byli vsichni v lese. ;-)

        0 0
        • Excel  

          …nebo jsou ve studně, hodíme tam granát..... jsou v lese, jsou v lese.

          0 0
    • mastihuba  

      ten dopravni uzel u futura to je taky vtipná záležitost

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • overkill  

      To je manéž :-)

      https://ekolist.cz/…-s-prehradou

      0 0
      • mastihuba  

        tak je potřeba mít těch lokalit hodně. Ať se vidí že neco dělají. To že vznikne jedna max dvě v horizontu sta let už je věc jiná.

        Tůma uvedl, že přehradní stěna by stála asi 500 metrů od hranice CHKO Moravský kras a od obce Holštejn v údolí Bílé vody, hladina naplněné přehrady by sahala do kempu v Baldovci.

        Možnou vodní nádrž by napouštěl potok Bílá voda a podle Tůmy je otázka, kolik desítek let by se přehrada napouštěla v současném suchu. „Při plnění přehrady a poté při manipulaci s její vodou bude člověkem ovlivňován stav vody v potoce pod přehradou a tím v jeskyních, a přírodní charakter vodního režimu jeskyní bude ten tam. A pak je tu hráz přehrady, která musí mít základy a tudíž utěsní veškerý průtok vody v údolí Bílé vody a to i ten, který je skrytý v údolních náplavách. Biota jeskyní na to jistě zareaguje,“ uvedl Tůma.

        0 0
        • Excel  

          Nová přehrada v našem státě vznikne jen v případě změny celého systému, to je, že do toho nebude moct každej kecat. Až by k takové změně systému jednou došlo tak už by na přehradu stejně bylo pozdě, protože by ji nemělo co naplnit. Vše okolo přehrad bude jen byznys na studie proveditelnosti, průzkumy apod. na čem se bude dojit rozpočet.

          Přitom by stačilo vytáhnout hlavy z ****** a začít obnovovat to co kolem dědin kdysi bylo, omezit velikosti lánů, bez milosti je oremízovat a osázet stromy, zrušti meliorace a tam kde byl mokřad holt mokřad bude. Tady vokolo buzerantowitz to vypadá poklidně, ale rybníčky, rybníky a malý nádrže tu začínaj docela vyrůstat…a dokonce se něco děje na polích, zatím přibývaj nějaký pásy bez ničeho, ale kdo ví, jen bych ty lány zkrouhnul o něco víc.

          0 0
          • mastihuba  

            1+ onehdá sem viděl nějakej dokument, co udělá s vodou zářez cesty/silnice do kopce a jak se tím poruší vodní systém.Už jen dodržování tohoto by byla docela zásadní věc. Obecně na polích se děje to že kdo má na výkonný mašiny tak dělá co největší lány, aby ušetřil náklady na minimu, pak tady máme pár zoufalců co se snaží zuby nehty ještě něco obdělat postaru a pak tady máme ty co se na to už vysrali a z těch větších se na tom záhumenku s mašinou nikdo neotočí, tak z toho raději udělali louku.

            0 0
          • scoty  

            Přesně tak.

            +nepěstovat kukuřici a řepku na nevhodných místech ve svahu atd…

            0 0
        • Paja  

          To by stejne byla spis takova prehradka. Z Holstejna na Baldovec je to cca 2 km, takze dlouhy by to bylo asi jak Olsovec, to udoli je uzky a vyskovej rozdil je tam sotva 15 metru.

          Vzhledem k jeskynim a tomu peknymu udoli rozhodne vic skody nez uzitku.

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • pepek  

      Tak jak je to s tím soužitím kolistů a lidí v lese, Franto? Včera, když mi psék šel už asi 5 vteřin intenzivně po noze, tak majitelka pouze vlídně řekla: Bubáčku, pojď sem. Bubáčku!

      0 0
      • JSt  

        bubacek sel po mulisakovi. ;-)

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • mastihuba  

        asi takhle :)

        1. prosim nelezte pod hydraulickou ruku, ktera naklada kulatinu na auto, fakt to z toho muze spadnout
        2. nejezdete rychle do zatacek za ktery neni videt, ta radlica od nakladace nema kam uhnout.
        3. nejezdete se sluchatkama na usich, ti borci sou v praci a nemaji cas jet 5min za kolem ktery jede poprostredku
        4. uhybejte prosim oba na jednu stranu
        5. neukazujte prosim prostrednickem, vetsinou na to nemate pripadnej konflikt uspesne vyresit.
        6. nenadavejte nam, zatimco vy se v pracovni dobe na homeofice misto hokny flakate po lese, tak my musime makat.
        0 0
        • RomanH  

          1*

          0 0
        • Polka  

          Se vším souhlas až na ten zbytečnej bordel, kterej po sobě na cestách a v lese zanechávájí. Kvůli tomu jim spíš lidi hlavně nadávají ne? Řekls jim k tomuto něco? Zedník a vlastně kterejkoli dělňas by po sobě měl taky umět poklidit ;-)

          0 0
          • RomanH  

            Oni to poklidi, ale vetsinou az pred predavkou. Je toho proste strasne moc.

            0 0
            • Polka  

              Tak v Mariánským předali asi jen tu jednu stranu. Na té druhé byl pěkný koňotrail a tam to nechali :-(

              0 0
          • les  

            Úklid je ve smlouvě, ale dělá se až uplně poslední.

            0 0
        • obda  

          Jinými slovy nemalý vzorek populace vykazuje příznaky ztráty zdravého rozumu, ohleduplnosti, či inteligence.

          0 0
          • mastihuba  

            jako kdyz vleze baba s kocarem pod ruku s kladama, tak to uz je fakt na chocholouska, asi by tady ty nakladky mohli mit nejak lip zajisteny kdyz nefunguje zdravej rozum, ale ke kalecu se to sjizdi z osmi cest a to nezavres. casto lidi cumi na kaceni i s deckama a nedochazi jim ze ten strom muze vzit sebou dva dalsi a padne to az na ne jak domino…

            0 0
            • jonys  

              Ty vole, tady se za poslední 2 měsíce odkopalo tolik těžkých diagnóz, že baba s kočárem pod rukou je slabý odvar, který by u Chocholouška na lůžkovým zbytečně zabíral místo…

              0 0
              • mastihuba  

                nemuzu dospat, tak sem otevrel vlakno o xc plastich, a popravde se tesim na pul osmou az budu moct jit do prace a zapomenout vsechno co sem si tam precetl. :)

                0 0
                • jonys  

                  Já nemyslel úplně tady ne fóru :-)

                  Na mým žebříčku asi vede baba, co si den poté, když v TV řekli, že ti stát nesmí bránit vyjet ven, jela tu informaci vyzkoušet.

                  Marně jí celník půl hodiny vysvětloval, že jí Němci můžou osolit za to, že tam leze bez vážnýho důvodu, a že po návratu bude muset na 14 zalézt do karantény…

                  I když třeba Slováci, kteří uzavření škol pochopili jako výzvu k mačkání se ve skiareálech taky nebyli z lékařského hlediska nezajímaví…:-)

                  Bohužel, musím říct, že i v mém okolí se vyskytli známí, co nemohli počkat 14 dní a museli jet na víkend do příhraničních hor s tím, že ubytko obešli jakousi smlouvou o práci a ještě si na výlet namířili za slovenský hranice.

                  Když jim říkáš, že v nouzovým stavu jsou vysoký pálky a když je Slováci chytnou, skončí v té jejich státní karanténě, tlemí se na tebe jak pičusové. Kdybych měl ty instagramy, tak bych se i mrknul, jestli se s tím vším nezapomněli ještě pochlubit, jako Dennis :-(

                  0 0
                • Karaya  

                  Nikam nechoď, je SOBOTA! :-)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    nj zacínám se pouštět do baráku a najednou zjišťuju, že kola jsou i s osazením od Bosu a Enve relativně levnej koníček. :D

                    0 0
                    • Karaya  

                      jj, já vím proč jsem v bytě :-) Dům plánuju jako koníček na stáří.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        to nechceš, to budeš řešit jiný věci. :D

                        0 0
                      • Polka  

                        Bláhový člověk :-) Co na baráku neuděláš zavčas, to už ve stáří nedoženeš…zapomeň. Jedině, že bys kupoval hotovku.

                        0 0
                        • Karaya  

                          Pokud někdy půjdu do domu, tak jedině novostavba.

                          0 0
                          • babicak  

                            Máš recht. Když si představím, že u starostavby by se vlastně mělo vše zrekonstruovat /zbourat, tak je mi z toho blujno. Kus parcely a ve volném čase stavět, vás je na to dost, tak to půjde jako po dratkách. Můj názor je, že když jsi u celé stavby, hlídáš si to, občas i něco uděláš, tak k domu máš daleko lepší vztah, než když je to na klíč.

                            0 0
                            • scoty  

                              Souhlas, ale fakt je, že dnes si postavíš dům jaký chceš, ovšem nejtěžší a zároveň nejdůležitější je sehnat dobrou parcelu…

                              0 0
                              • obda  

                                Protlačit to přes některé stavební úřady a sehnat dobrou formu je mnohdy výrazně těžší problém než ta parcela…

                                0 0
                                • scoty  

                                  Tak úřední šiml je věc další, ovšem adresa je no. 1…

                                  0 0
                                • jonys  

                                  Developer si muze stavet kde chce co chce. V tech domkach pod tou hruzou bydli lide. Maji tam zahradky. Jeden z nich je kamarad. Rikal,ze se zkouseli odvolavat,samoz­rejme marne. Prestoze je to proti predpisum (zastineni,…),nez­mohli nic. Tak radsi vzal nejaky „odstupny“,zastresi za to dvur a smiri se s tim. Soudil by se 10 let,ztratil na tom roky zivota a i kdyby vyhral,dum by tam zustal.

                                  Pochopitelne kdybys nekde bez razitka hrabl do zeme ty,jdes do kamena…

                                  0 0
                                  • scoty  

                                    Klasika jak v Žabinách. Ti gauneři snad mají vyhledávací tým na podobná místa.

                                    0 0
                                  • Macik  

                                    To je teda dobrej hnus. :(

                                    Najdi 5 rozdílů…

                                    0 0
                                    • scoty  

                                      Ntvl, ztráta světla, soukromí, ticha, ceny nemovitosti…

                                      0 0
                                    • scoty  

                                      Hlavně že si platíme Stavební úřad a městského architekta… :(

                                      0 0
                                      •  
                                        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                        0 0
                                  • Excel  

                                    To chceš jako Milane říct, že se tam dělala studie zastínění tak jak má být udělána, a nevyšlo tam minimální oslunění obytných místností těch domků, tak jak má být a úřad to jako pustil i přes námitky? Jako já nevím jako, ale pokud tam bylo zastínění tak i kdyby tam úředník něco měl tak se s tím prostě nepopasuje, nezdůvodní to tak aby to prošlo, resp. kraj to musí shodit, munice, nemunice. Takže mi spíš přijde, že domkaři shrábli odškodný a dali souhlas s výjimkou, nebo jim to stínilo maximálně políčka s česnekem takže hotové vyřízené. :-)

                                    Ledaže by developer stavěl něco jného než bylo v projektu a vyhnal to o další štoky a začalo se to řešit až s křížkem po funuse, tak pak bych chápal, že by to u soudu za deset let vyhráli, ale stačil jim třicetník na kříž.

                                    0 0
                                    • jonys  

                                      Jak se namita,ze 2+2 neni 5? Studie…:-)))

                                      Franta ze by nam rekl,jak spravne napsat studii…?

                                      0 0
                                  • mastihuba  

                                    Při letmým pohledu na ortofotomapu to tam bylo v prdeli už když se začly stavět vobě ty sídliště vlevo i v pravo…koho překvapí další panelák?

                                    0 0
                                    • RomanH  

                                      Lepe bych to nevystihnul :-)

                                      0 0
                                    • jonys  

                                      Dojed. Projdem si Komin ze sedmdesatek,a uvidis,jak je to citlive udelany sidliste. Dokonce i ty baraky vpravo,vlevo jsou udelany tak,ze do tech dvorku z nich nevidis! Natoz aby je stinily. Komanci byli zmrdi,ale tohle si nedovolili. Bloky zasazeny do zelene,mezi nima vzdycky piskoviste,stromy. Pekny historicky centrum,slusna dostupnost. Kdyz pominu nedostatek parkplacu,coz nemohli tehdy tusit ze kazda rodina bude potrebovat 2.5 auta na osobu,tak hezky klidny bydleni. Srat se to zacalo az Farskou zahradou (je videt v pozadi te fotky,stini mi vyhled na kostel).

                                      Pak muzem sfrnknout na Kamechy,abys videl,jak se to mrda dneska. Baraky-silnic-baraky-silnic-vetsi baraky-silnic…tatatata…

                                      0 0
                                      • mastihuba  

                                        ted sem byl v Praze, Pardubicích, Prostějově… jeden model jeden výsledek. Ráno se ucpe jedna hlavní, druhá hlavní, z vedlejších nikdo nikam nejede… Todle neni moje válka, to je válka stavebních úřadů a územních plánů, který dělají většinou bez nás a bez znalosti problematiky.

                                        0 0
                                      • JSt  

                                        „Dokonce i ty baraky vpravo,vlevo jsou udelany tak,ze do tech dvorku z nich nevidis! Natoz aby je stinily. Komanci byli zmrdi,ale tohle si nedovolili.“

                                        jestli je to pravda, tak to nebylo nic jineho nez dilo nahody, respektive neco selhalo. tu posledni vetu nemuzes myslet vazne uz vubec. :-D

                                        0 0
                                        •  
                                          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                          0 0
                                      • Excel  

                                        Tady máme dva příklady poctivého urbanismu v praxi a toho co si „komunisti“ nedovolili.

                                        Dovolili jako ostatně všude i na nekomunistickém světě. Osobně znám promyšlená normalizační sídliště, která mají fakt hlavu a patu a jsou tam přitom paneláky a pak jsou sídliště kde to mrdali jak Baťa dřeváky s tím, že tam naskládaj ty byty za každou, *****, cenu.

                                        On totiž i ten Komín když se nově postavil tak musel bejt pro starousedlíky k pláči, kor když to sídliště se pak ještě tak deset let dopytlíkovávalo než se udělaly chodníky, cesty a zbytky a než to jakž takž slušně zarostlo.Ale do tý doby to musel bejt solidní sajgon.

                                        Ono se nic nezměnilo, určitě může být kvalitní urbanismus, kterej ale musí někdo zaplatit a jak píše JST s cenou pozemků se zákonitě musí začít stavět do vejšky.

                                        Dokud budou převládat ochranitelské postoje, že by se chránil každej postavenej prd, tak by tady vlastně mělo bejt nějaký středověký staroměsto s latrýnama, obehnaný dřevěnýma palisádama páč by bylo nelidský tam postavit kamenej dům na rynek.

                                        0 0
                                        • jonys  

                                          Měním větu, že by si to komanči nedovolili na to, že dnes je to stejný :-(

                                          Jinak máš pravdu, že třeba takovej Islámskej stát na to jde od lesa a s nějakou ochranou památek se nezdržuje, stejně jako se to neřešilo relativně donedávna…ale to jsem si právě myslel, že je ta vyspělá společnost :-)

                                          Výstavba sídlišť sajgon byl, a bohužel ty pozdější už ani výsledkem nebyly moc dobrý. Proč, to je otázka. Každopádně opět zvu na Kamechy, kde je to sajgon neskutečnej (Ty taky ještě možná pamatuješ ten „přežitek“, kdy se výjezdy ze stavby za blata umývaly, ne? A kdys naposled něco takovýho viděl? Já jel jednou po deštích na kole kolem těch Kamech a na tý silnici jsem si připadal jak při solidním CX…).

                                          0 0
                                          • Excel  

                                            Hele k tomu výjezdu ze staveniště, určitě to bylo projekčně vošetřený a posichrovaný, CTR+C, CTRL+V

                                            *Stavba je povinna udržovat používané komunikace čisté, bez nánosu zemin a zajistit výjezd čistých vozidel ze stavby.

                                            K místu stavby bude zřízen na pozemku stavebníka příjezd ze štěrkodrtě tl. 200 mm, jako opatření pro případ rozmáčení terénu.*

                                            Realita jsou ty zahnojený silnice a víš ty proč to tak je? Protože ten úředník co by to mohl kontrolovat a pálit flastry sedí na úřadě na prdeli a obsáhle zdůvodňuje nějakou pičovinu aby byl krytej a nemá čas někde šolichat v terénu, však to znáš.

                                            Místo aby úřednik napsal souhlasím a dal razítko, tak dycky dostanu třístránkovej elaborát kde je nějaký zdůvodnění ze kterýho valím oči a i já kolikrát musím vyblábolit strašný sračky abych to kladný stanovisko dostal. Kde jsou ty prvorepublikový časy, kdi jsi dal jednu A3 kde byl půdorys, řez, pohledy. Úředník dal razítko, že jo a mohl si stavět.

                                            0 0
                                          • mastihuba  

                                            sice máš pravdu, ale obávám se že tím nikomu nepomužeš… k věci jen tolik, dnes pokud si nezajistíš SVŮJ dostatečně velkej prostor, tak pak těžko vymůžeš co se ti děje u baráku.

                                            0 0
                                            • RomanH  

                                              Presne tak. Ja bych zil radeji nekde v pohranici ala Sudety v male chalupe u lesa, nez v panelaku ve meste. Ideal by byl samo alespon 2ha pozemek v Utechove / Vranove obehnanej lesem, ale na to jsem se malo ucil (o Masarykove ctvrti a poradne velkem pozemku ani nemluve) :-) Zit ve meste a chtit prostor a zelen vesnice nejde.

                                              0 0
                                              • jonys  

                                                O tom nemluvim. Ja su v panelaku spokojenej. Viz Jirik – vetsi vyber sousedek…:-)

                                                S tim prostorem: to ti nemusi pomoct. Kazdou chvilu vidis v TV report o fabrice,co je slyset a smrdi na kilometry,pritom povolena byla rucni vyroba kondomu…

                                                I tobe by se tohle nelibilo za zahradou,mozna i mensi 6 patrovej panelacek bys nevydejchal. Jenze nemas obranu. Pustit na ne cokla asi nepomuze :-(

                                                Pisu o tom,ze se ztraci mira…

                                                0 0
                                                •  
                                                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                                  0 0
                                                • Karaya  

                                                  Ha, teď jsi se trefil ke mně. Vlevo zahrada mojí babičky, vpravo sídliště na bývalých pozemcích mojí babičky, kde ji jezeďáci uprosili, ať si to nenechává vracet, že tam budou hospodařit. Za dva roky se začalo kopat, za další rok už 1. panelák obydlenej. A teď vyvážej močku, hrab se v bramborách, čisti záhony, když máš u toho po každý obecenstvo :/

                                                  Jo a není to Brno, schválně můžete hádat, kde to je.

                                                  0 0
                                                  • BuraX  

                                                    Vím! Jednu klíčovou informaci jsi tam nechal. :D

                                                    0 0
                                                  • Excel  

                                                    Jo, toho pasra z fotky znám. Ten je z Poličky. Taková známá místní postavička.

                                                    0 0
                                                  • Karaya  

                                                    dobře ty, vidím že hospodskou scénu máš zmáknutou :-)

                                                    0 0
                                          • RomanH  

                                            Ze se Vam tu do toho pletu. Vzpomen si na komunisticke serialy / filmy, kde bylo sidliste chlouba a ani nezastirali, ze tam lidi nekolik let zili v bahne bez chodniku a zelene. Mozna Jundrov staveli rychleji, ale mistni museli byt taky pekne nasrani, stejne jako bych byl ja.

                                            0 0
                                            • Paja  

                                              A to tak rychle, ze jim to malem odjelo do udoli :)

                                              0 0
                                              • mastihuba  

                                                kolega z prace kdysi rikal ze tam sou nejaky plovouci pisky :)

                                                0 0
                                              • JSt  

                                                to uz je zasanovany. ;-)

                                                0 0
                                              • jonys  

                                                No soudruhum developerum nad Pryglem to ujelo doopravdy. Od te doby je tam domrdana silnic.

                                                0 0
        • jonys  

          Chválím! Slušná analýza rizik a stanovení opatření.

          0 0
          • mastihuba  

            jj to ted frci :)

            0 0
          • JSt  

            pritom to stacilo shrnout do jednoho bodu, ze si drevorubci maji ohlidat pracoviste a nespolehat na to, ze v lese moc lidi nebyva. ;-)

            0 0
            • mastihuba  

              tak onehda u sumic meli borci pres cestu cervenou pasku a nikdo jim tam nelezl. ve vzdalenosti ze bylo videt ze se tam skutecne neco deje jasnej signal ze te tam fakt nechcou. :) spolihat se na neci zdravej rozum je skoro sebevrazda.

              0 0
              • JSt  

                presne. jedu, vidim traktor pres celou cestu, zpomalim na rychlost chuze, pac ho budu muset nejak objet, traktor se rozjizdi a prede mnou se z travy zvedne napnute ocelove lanko. pres kladku vytahovali klady na cestu. ze je curak, jsem tomu borcovi rekl navzdory, ze by me zadupal do zeme. curaci byli samozrejme i ti dalsi drevorubci postavajici kolem, kteri me videli a byli v obraze, co se deje. kdyby to lanko bylo pode mnou nebo pri napinani prasklo, jsem dva. ;-)

                0 0
                • Polka  

                  Ano, je potřeba si říct, že tuto práci nedělají lidi se SŠ/VŠ, takže to tomu odpovídá. I hajnej to kdysi potvrdil, že od nich nelze očekávat nic byť lehce namáhajícího mozek :-)

                  0 0
                  • mastihuba  

                    nadruhou stranu viděls někdy dělat manuální práci inženýra? :D to by taky vydalo na knihu

                    0 0
                    • Paja  

                      Myslim, ze nam to se svarou magistrem docela jde :P

                      0 0
                    • pepek  

                      Tobě se nelíbí nic. Brno tě sere, cyglisti, řidiči, inženýři jsou na kkt. Měl by sis do baráku přivést družku, abys měl konečně nějakého konkrétního nepřítele.

                      0 0
                      • mastihuba  

                        vidis to moc cerne, jen upozornuju na nedostatky a davam protivahu tomu co se tady uvadi jako berna mince. to ze lesni delnici nejsou zadni vedatori vubec nezpochybnuju, ale kdyz ma kolega z prace rozdelit sacek s avou na tri dily, aby odvapnil konvicu a hleda kvuli tomu laboratorni vahy, to se mi zda lehce neprakticke. Na tu druhou vetu reagovat nebudu. Myslim ze zas takovej duvod, abys mne nenavidel sem ti nezavdal. :)

                        0 0
                        • pepek  

                          Myslel jsem to upřímně :-)

                          0 0
                          • mastihuba  

                            pravda sem lehce nevrlej. zrusili mi jarni dovolenou, od prosince me boli loket a s upravou vozu na karavan sem se nikam nehnul. :(

                            0 0
                    • Polka  

                      Jj, jsem si pak na chalupě uvědomil jak jsem to napsal a že ti vysokoškoláci jsou taky kolikrát na ranu :-)

                      0 0
                • jonys  

                  Hoši, hele, támhle valí nějakej profík! Ty vole, to je mazec! To je tempo, ten záběr, to je rachot! Číhej jak to střihne kolem traktora…co je, von nějak zpomaluje! Jóó, ty vole, von čeká na to lano!!! Ten skáče dobře, skáče rád! Karle, jeď vole, dělej!!

                  No, vidíš, blbče! Pozdě! Se nediv, že nás seřval. Příště když ti řeknu jeď, tak nečum a jeď, *****! To jsme posrali…

                  0 0
                • les  

                  No, to si neudělal úplně dobře. Tam těch údů bylo víc.

                  ;-)

                  Ale přiznání je polehčující okolnost ;-)

                  0 0
    • mastihuba  

      to sou ale blby fory s tim jecnakovym pojezdenim, uplne me to vydesilo :)

      0 0
      • Karaya  

        ?

        0 0
        • mastihuba  

          no najednou se mi zjevilo vlakno s jecnakovym pobytem v brne z roku 2006 a ze jedete se splintou. marne sem premyslel koho bych na to dnes nominoval krom tebe a polky s motylem

          0 0
          • Karaya  

            Jestli to moc nedramatizuješ. Na dovolených jezdíme společně se Sisou a ohledně tempa žádný problém. Však se nemusí pořád závodit :-)

            0 0
    • Macik  

      Dnes ráno na Holedné mimo mé maličkosti: 3× běžec, 0× cyklista, 4× mopedista. Je toto normální?

      0 0
      • obda  

        Baba a Trnůvka – oproti minulému týdnu ve stejný čas (neděle dopoledne) řád více lidí, ale pěších a pár normálních kol. Motorky jsem teda neviděl.

        0 0
        • RomanH  

          Nevim, co se stalo, ale dnes mi za barakem v lese jezdi cyklistu jak nam*danejch, rodinky, nabusenci, svindl-kola. Uz me ani nebavi privolavat Kiru. Za vsechno to zlo muzou Mapy.cz a Strava. Toto nikdy v takove mire nebylo.

          0 0
          • pepek  

            Přesně tak.

            0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • jonys  

            A neni to tim,ze tam vod Deblina natahli asfalt?

            Jinak pred tydnem jsme se brodili pesky v prachu kolem Pasniku po neznaceny lesni a i tak kola i turisti…

            0 0
            • RomanH  

              Ad asfalt : Uz se tesim, az ho vezme voda. Obnovovali ho asi pred ctyrmi lety kvuli silnici. Obcas tam prudi i cajti, ktere tam posila jeden policajt (blbec, ktery se nastehoval na konec Deblina) na male kluky na motorkach. Kde se pak maji decka ucit ridit. A z plesu uz je to taky o hubu :-) Nastesti tam dlouho nevydrzi, par bourek, lesackejch kamionu, a bude to v puvodnim stavu.

              Jinak si nemyslim, jsme na kopci, nic zvlastniho tu na rozdil od okoli neni (ani ta hospoda). Prave ze ty lidi potkavam i na neznacenych cestach – sedi doma nad mapou a hledaji, kam vyrazit. Uz aby se vsecho otevrelo a byl tu klid.

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
              • obda  

                Stejně mne fascinuje, jak je baví courat přes vesnice. Pár set metrů od Úsuší jsem byl mockrát, ve vesnici ani jednou (ok, jednou jsme jeli těsně kolem na Oslavku).

                0 0
                • RomanH  

                  Zase jednou svagrovi utekla bullmastifka a poprve v zivote jsem videl lidi naskakat do pozarni nadrze :-)

                  Pritom jen korzovala namestim.

                  0 0
                  • les  

                    :-)

                    0 0
                  • jonys  

                    Psům se nesmí ustupovat, prý :-)

                    Kolega kdysi řešil napadení čoklem jako pracovní úraz. Nějakej stavoš v parku cosi volal na kopáče a to bufana asi vytočilo…Ale větší prča byla, že ten borec měl kvér a neváhal ho použít!

                    Tomu se říká výhodná investice pak…

                    A zpráva policajtů byla nejvíc: na místě zbytky psa s půlkou zásobníku v palici, pokousanej nasranej chlap a tři sjetý fetky vod čokla, z nichž jeden celostátně hledanej :-)))

                    0 0
                    • mastihuba  

                      ted sem v nejakym nimrodskym platku cetl story jak myslivecka straz ma pravomoci, ale k tomu i povinnosti…

                      borec picnul psa, kterej hnal srnu… takhle to vypada cajk.

                      ale…soud…

                      1. byl to ovcackej pes
                      2. byl min nez 200m od posledni zahrady
                      3. spatne vyhodnotil situaci a poskodil cizi vec.

                      vysledek

                      zakaz cinnosti na 3 jary

                      pokuta 25kk

                      odebrani zbrojaku

                      porad je to dobra investice buchnout cokla? :)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Lovecke plemeno, ne ovcacke, ale jinak mas pravdu.

                        Ja to sem hodil jen pro pobaveni, nebot Bara byla vuci lidem dobrak a vsichni mistni ji znali. Akorat teda strasne slintala kdyz Te vitala :-)

                        0 0
                        • mastihuba  

                          pravdu mam samozrejme ja :)

                          1. usmrcovat v honitbě toulavé psy, kteří mimo vliv svého vedoucího ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení pronásledují zvěř; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení. Toto oprávnění se nevztahuje na psy ovčáckých a loveckých plemen, na psy slepecké, zdravotnické, záchranářské a služební; usmrcovat kočky potulující se v honitbě ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení,
                          0 0
                          • Excel  

                            Co když mám služební kočku?

                            0 0
                            • mastihuba  

                              tak ses pica? pokud si nejses jistej chod s nou jen po dvoře :)

                              usmrcovat kočky potulující se v honitbě ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti sloužící k bydlení; pokud je tato nemovitost umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jeho oplocení,

                              0 0
                              • Excel  

                                Mně se nelíbí ta diskriminace, psi maj výjimku, ale že možu mít služební, loveckou nebo slepeckou kočku tam není uvedeno.

                                0 0
                      • pepek  

                        Tady tento případ dopadl ovšem jinak. Viděl jsem ho v TV, vykřikoval, že měl na to právo a že by to udělal zase.

                        0 0
                      • jonys  

                        Franto,jiz podruhe spatne ctes.

                        Dobrou investici jsem myslel prachy utraceny za zbrojak a kver.

                        A ty se v tomto pripade bohate vratily zachranou kejhaku.

                        0 0
                        • mastihuba  

                          tvl zas to nedramatizuj drtivou vetsinu psu zazenes zarvanim a ber to jako nazor cloveka co mel doma

                          velky a hodne ostry psy. i utociciho pitnula prekvapi kdyz zustanes stat a das ruce do kapes. :)

                          0 0
                          • jonys  

                            Ty nejen ze ctes blbe. Ty nectes vubec.

                            Rikam,ze ten chlap utrpel tezky pracovni uraz!

                            Ten cokl ho normalne natvrdo porafal! Plemeno nevim. Ale smazky a bezdaky se psama obcas potkas.

                            Jestli mu taky davali fet nebo byl nervni z hladu nevim…

                            0 0
                            • mastihuba  

                              ty evidentne nechces chapat souvislosti. sam dobre vis ze vetsina pracovnich urazu prameni ze spatnyho vyhodnoceni rizika. je jedno jestli je to cokl od smazek nebo utrzeny lano.

                              0 0
              • jonys  

                Takže jsem měl dobrý stavařský oko, když jsem při první cestě po tom koberci dával tomu asfaltu rok, maximálně dva roky…

                Jinak s tím klidem to máš tak: Ty ses tam stěhoval, abys ho měl. Jenže on to už dělá každej. Vždycky žasnu, kolik kde přibylo baráků. Podívej se na obrázky takových Vohančic nebo jekékoliv vísky v okolí před 20 lety a dnes. Tišnov vesele uhání k Železnýmu. Železný se přes kopec blíží k Hájku. Nad Hájkem vily jako kráva…

                Tak to prostě je. Čili se nediv, že tam máš narváno…

                Zajímavý ale je, že nefunguje zákon zachování hmoty. Protože tady těch lidí přibývá taky :-)

                0 0
          • Polka  

            „Za vsechno to zlo muzou Mapy.cz a Strava“ :-D Kdybys ji pouzival a sledoval vyjížďky Pavla.ct, tak bys mluvil jinak ;-)

            0 0
        • novcze  

          jj, přes Babu jsem dneska jel a ten provoz je dost značný i na silnicích potkávám celý gangy na kolech :))

          0 0
          • Hammond  

            Jo,Bukovinka včera narvaná,stáli venku..samé elektrikář........

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
      • scoty  

        Je. Za svý tam nešlape prakticky nikdo.

        Jinak kromě nabušených cyklowegů v údolí, což je taky normální stav, potkáš skoro na každé skryté pěšině párek zabandážovaných důchodců s výrazem vyrušených milovníků přírody, nebo alespoň dvě rodinky… což teda normální není…

        0 0
    • obda  

      Jak RockShox (ne)maže vidlice – níže je všechen olej z fungl nové Reby :-O

      0 0
      • LM  

        To je z jedné nohy (5 ml) nebo z obou dvou (10 ml)? :-)

        0 0
      • Sistematicx  

        Delal jsem ted Judy na novem Neuronu. A jsem si jistej ze jsem mel o tri kapky vic. Podle manualu melo byt v kazde noze 15ml. Bylo sotva 5ml v obou.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • pepek  

      Kdyby některému soudruhovi vadil příliš dlouhý mrtvý chod u brzd Shimano SLX, tak se neostýchejte zeptat.

      0 0
      • RomanH  

        Klidne se rozepis ;-)

        0 0
      • mastihuba  

        tak jako majitele brzd SLX by mne to též zaujímalo na cos došel…

        0 0
        • pepek  

          Strčil jsem plochý magnet, tloušťky 2 mm mezi štelovací šroub a doraz, na který to tlačí. Bylo to jen na zkoušku, že to tam případně později přilepím, ale drží to jak luteránská víra (Karoš promine). Šlo to tak snadno, že se ptám, kde je ten háček?

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
      • Macik  

        Na příliš dlouhý mrtvý chod by se i dalo zvyknout, ale vadilo mi, že byl pokaždé jiný.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • babicak  

      "Pro pamětníky ":https://youtu.be/vbApyI8K1Iw

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Hammond  

      Pohodička v Lesním baru nad Hostěnicemi ,celou zasranou noční směnu jsem se na to těšil,teď pomalu Bukolou k Laďovi na výbornou Gulášovečku a skvělou Rakoveckou sekanou za 75Kč.........­......,není co řešit.

      0 0
    • mastihuba  

      jak to bylo s těma bezbolestnejma vrstevnicama nahoru? si už na žádnou nemužu vzpomenout :)

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Hammond  

      Konečně klid ,pomalu jedu Říčkama..Magdalena má na kiosku "u Červeného Buku " zelený pivo ,celkem dobrý tak se stavím.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Hammond  

      Fajn dnes.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • LM  

      Dneska jsem na Naučné kousek před památníkem Karla Morávka projel kolem nasrané bachyně v křoví, tak bacha :-). Z dálky jsem viděl jak něco světle hnědého přeběhlo přes cestu, tak jsem si říkal asi zajíc. Ale když jsem projížděl kolem toho místa, tak se v křoví vedle cesty začalo něco velkého hýbat a výhružně to chrochtalo, tak jsem rychle mazal pryč…

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • chemik_mara  

      Da se z Brafove prejet Zabovreska na Veslandu? Diky

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • pepek  

      Je to normální, že mně waze zavede na tuto cestu? Blátíčko klouzalo tak, že jsem se modlil, aby tam nebyl kopeček. Jinak bych musel jít do dědiny žadonit o traktor

      0 0
      • RomanH  

        Me v Mastalich zavedla na polnacku – cyklostezku ve svahu. Bylo po desti, klouzalo to jak svina, deti jsem radeji vyhnal z auta, Katka tlacila, a ja se smykem dral zpet. Hodne stazene pulky.

        0 0
      • mastihuba  

        sis byl obhlidnout kde by se dal vykopat nejakej kabel do sberu?

        0 0
        • pepek  

          Ne, jel jsem jen pro jednu tyčku nerezu do Otmarova :-) Úzká cesta kolem měnírny-dobrý, štěrková kolem starého statku-horší, ale dá se, malý sešup po hlíně za roh, řídký bláto a seš v pr**li. Nezacouváš nazpátek, neotočíš to, past vedle pasti. Jenom plyn, bruslíš v kolejích a doufáš, že tam nebude žádný hrb.

          0 0
          • mastihuba  

            chrlice otmarov… kde je problem?

            0 0
            • pepek  

              Jo, tak bych jel normálně. Ale kvůli radarům jsem si zapnul waze, no a tak to dopadlo :-) Teď už si budu pamatovat, že tomu nemám moc věřit.

              0 0
              • RomanH  

                Nastaveni → Nagivace → Nezpevnene cesty → Zakazat

                Uz to taky vim :-)

                0 0
                • jonys  

                  Aha! Je teda divny,ze autonavigace vubec moznost nezpevnenych cest ma,ale zakazu. V Toskansku jsem si myslel,ze me schvalne vodi po trase Strade Bianche…

                  Turisricky znacky se vypinat nemusi?

                  0 0
                  • RomanH  

                    Drive tam byla moznost „Panoramaweg“ a „Nejkratsi“. To taky dokazalo prekvapit :-)

                    0 0
                    • jonys  

                      Tak to ja mel asi Panorama. Krajina jako nadherna…:-)))

                      0 0
                • pepek  

                  Nj. Měl jsem si to důkladněji prověřit. Ale furt lepší, než když jsem projel lesní cestou ilegálně ze Slovinska do Hrvatska. Bez navigace :-)

                  0 0
                • obda  

                  :D

                  0 0
              • mastihuba  

                neni jednodusi pred dedinou zpomalit? :) vis ze nejvic problemu vznika mezi klavesnici a zidli :)

                0 0
                • pepek  

                  Já v autě nemám klávesnici.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    ty mas waze v autonavigaci, nebo nemas klavesnici na telefonu? moc nechapu kam chces uhnout. :)

                    0 0
                    • pepek  

                      No asi by mně nenapadlo, že je potřeba tomu blbcovi, co je uvnitř říkat, že nechceš jezdit po polňacce. Nezpevněná cesta, kterou tam můžeš zakázat, chápu jako štěrkovici a ne bahenní lázně. No a ta rychlost není sledována jen v dědině, ale třeba mně překvapilo, že v kopci ze Slavkova je úsekové měření – a tam to zrovna nechceš.

                      0 0
                      • Excel  

                        Není, od Brna je úsekové měření až pod kopcem od zatáčky po přechod, pokud se nemýlím.

                        0 0
                        • Jaroslávek  

                          Aspoň to tak bývalo. To jsou jen Pepkovy tradiční stesky na neplynulost dopravy:-)

                          0 0
                        • pepek  

                          Mně to hlásilo pod kopcem směrem na Brno. Jestli je to pravda, nevím.

                          0 0
                          •  
                            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                            0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
      • babicak  

        Tištěná MAPA je základ, navigace doplněk, Ty, jako starý praktik se tím neřídíš?

        0 0
    • novcze  

      co místní osazenstvo říká na tématickou MTB hru, napadlo mě, že by to mohlo být ze života, třeba kličkování mezi koňskýma koblihama …

      zatím mám model cyklisty co jezdí, viz. https://youtu.be/stCwiblvze8

      0 0
    • obda  

      Že budu z Buku odjíždět poslední (Motýl se nepočítá ;)) mne fakt nenapadlo :D

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • les  

      Zítra (patešek) někdo hore?

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • novcze  

      tak už nám tady natírají na modro oblast 1–15 a to co vymysleli na Botanické mezi Dřevařskou a Zahradníkovou je teda na posrání … zase ubylo desítky parkovacích míst (v celé oblasti), podobně jak když už před časem zprasili Tučkovu.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • obda  

        Hehe, dobře to Brno autem na radnici vede. Budu se muset jít kouknout, ale tipnul bych si, že podélné stání, aby se dalo projít po chodníku?

        0 0
        • novcze  

          jo a totálně zpraseně viz. foto

          0 0
          • jonys  

            Tak to je mazec! To bude jako cvičák pro autoškolu, ne?!

            1. úkol: najet tam a netrefit chodca
            2. úkol: najet na první pal post když další budou plný a netrefit tu značku nebo ten sloup. Variace se můžou odehrávat i v okolí toho stromu…
            3. úkol: zaparkovat (nebo vyjet) pokud náhodou napadne sníh a pokud náhodou vyjedou pluhy…
            0 0
            • pepek  

              Tam nacouveš přes ten přechod, kde je problém?

              0 0
              • jonys  

                :-)

                Kdyz se na to divam podrobneji,tak uz ta sikma lajna pod tou Fabkou je zajimava…

                A ten chodnik uz ma neco za sebou,takze az po nem zacnou jezdit bubliny,davam mu rok,maximalne 2 roky.

                0 0
            • novcze  

              přesně, cvičák pro autoškolu :))

              0 0
          • obda  

            Jako chápu, že na šikmé to úplně normou nevyšlo, ale tohle je na metál :-O

            0 0
            • jonys  

              Tak sikmy s vycouvavanim do te silnice,to by taky bylo zajimavy :-)

              0 0
              • obda  

                To tam je teď: https://mapy.cz/zakladni?…

                Pravda, s trochu větším autem si musíš vybrat, jestli projede kočárek nebo budeš vyčuhovat do silnice.

                0 0
              • novcze  

                šíkmý je teď úplně v pohodě, ale mám auto velikostí vhodné do města, takže bez problému … mohli to udělat víc ze šikma, když teda chtěli víc prostoru na chodník, vešlo by se tak i víc aut

                0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • nomecz  

      Je tu nekdo kdo ma Giant TCR advanced aktualni model ve velikosti M/L ?

      0 0
    • Hammond  

      Pohodička..

      0 0
    • Motyll  

      Jsem se zeptal, kde můžu podepsat, aby začali okamžitě stavět a neměli vůbec nachystané archy…

      0 0
    • pepek  

      Tak taky trochu nostalgie (Tisícovku prý vytvořili Čechoslováci?! :-))

      0 0
      • les  

        Než se zadivas na záběr, střihne to ****** na další.

        0 0
        • pepek  

          Navíc tito „odborníci“ o tom nemají vůbec žádný znalosti. Prý nemůžu si poradit s topením – to neuměl nikdo, to byla vlastnost :-) To mi připomíná nějakou babu v TV, které dali testovat Golfa GTI z omezené serie k výročí startu výroby GTI. A ta baba tam říká, že nechápe, proč jsou tam tak škaredá sedadla, jakoby sešitá ze starých trenýrek ?!

          0 0
    • LM  

      POZOR: na konci pěšinky kolem Mnišího potoka je přesně mezi rohem tenisového kurtu a plotem ZOO zaháknutá masivní větev ve výšce hlavy! Směrem z lesa je tam velký kus dřeva tak 180 cm nad zemí, za rohem je zbytek větve s listím tak 160 cm nad zemí. A jak je to tam zarostlé, tak to z dálky není moc vidět.

      0 0
      • Macik  

        Pozdě. Kudla, eště že vozím helmu. To zas byla datla do palice :-D

        0 0
        • LM  

          Njn, já tam pro změnu čuměl přes pletivo kurtu jestli někdo nejde směrem od silnice a do té zatáčky vjel v režimu autopilot. Pod tu vyšší větev jsem se nějakým zázrakem vešel ale za rohem jsem byl taky upozorněn na překážku poklepáním na přilbu :-).

          Chtělo by to stříknout nějakým reflexním sprejem než to někdo vezme motorovkou…

          0 0
      • Polka  

        Zpravodajství patří sem.

        0 0
      • nomecz  

        Nejaka novinka, ve ctvrtek tam nic nebylo

        0 0
      • LM  

        Hurá, už to někdo odklidil :-)

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.