• Paja

    Den dětí je tu a s ním i nové vlákno :)

    0 0
    • scoty  

      https://mapy.cz/s/haduzasepa

      Vůbec se nedivím Bystrci že se bouří. Nová čtyřproudovka od žabin přivede na megakřižovatku u Vesla min všechna auta z oblasti pod čarou jedoucí na sever směr Tišnov, Svitavy.

      Dokonce od žabin na Z už je to stejně daleko pro výjezd na Prahu směr Veselka jak vracečka přes Pisárky… Ale tak zase se lidi dostanou do Kamech a nebudou stát kolony až do žabin.

      Je to jen další, jižní, větev průtahu městem. Jak je v Brně zvykem…

      0 0
    • pepek  

      To muselo dát úsilí, ta přesnost. Takto přesně ani Musk nenastartoval tu svoji raketu.

      0 0
      • mastihuba  

        aspon nekdo na nas jednou za mesic mysli :) ja bych si musel natocit budika jinak by me to ani nenapadlo

        0 0
        • babicak  

          Ty jsi takový odborník přes polní práce, jak zahnat hejna špačků, aby mi nesežrala jahody? Když jahody zakryji, tak k nim nepůjde slunko, ze strašáků si špačci budou dělat p*del.

          0 0
          • RomanH  

            Ja bych Ti poradil (tisicihlave hejno), ale zase by tu z toho meli nekteri trauma ;-)

            0 0
            • babicak  

              Když jednou vystřelíš, tak se za chvíli vrátí. Dýmovnice by pomohla taky jen na chvíli a sousedi by mě proklínali :-) .

              0 0
              • RomanH  

                Spatni sousedi :-) Dvojky broky a …

                Jinak v Italii jsem videl nad stromky i docela prusvitne site.

                0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
              • scoty  

                A pak že tam nemáš probléma.. :)

                0 0
          • Excel  

            vysadit co nejvic jahod a prezrat je

            0 0
          • mastihuba  

            proti vlastovkam sem vystrihl dravce ala matoni z kartonu, polepil stribrnouu paskou a nechal bloncat pod rynou. zelena plastova sit nestini. nad zahon natahat nite a povesit cedecka, dela jim to kurvam zle jak se to toci a leskne :)

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
            • RomanH  

              Na vrabce to nefunguje

              0 0
            • JSt  

              zelena plastova sit je dobra. navic kdyz pod ni fogl zustane, scipne a vostatni vodradi.

              0 0
          • obda  

            My letos museli zakoupit zelenou plastovou síť, zatím funguje (na kosy a špačky) :)

            CDčka a jiné krávoviny fungují jen dočasně, pokud rovnou nefungují vůbec. Vinaři používají plynová děla, ale to by asi sousedi nedali ;) Alternativou jsou „létající“ siluety dravců: https://youtu.be/64GxNOH-O7I?t=76 Ale to jsem nezkoušel :D

            Hodně dobře prý funguje obsypaná třešeň v sousedství ;)

            0 0
            • RomanH  

              Jo, tresen funguje vyborne. Bohuzel, kazdemu z nas dozrava v jiny termin :-) Ma to sice vyhodu, ze si je muzeme navzajem otrhavat dle chuti, ale od ptaku to bohuzel nepomuze.

              0 0
              • mastihuba  

                svagrova rika ber to tak ze to je lepsi nez kdyby to shnilo na strome :)

                0 0
      • Paja  

        Ale vubec, tentokrat jsem na to skoro zapomnel ;)

        0 0
      • Jaroslávek  

        Závidíš mladším ?

        0 0
      • obda  

        Já se po půlnoci obvykle kouknu, pokývám hlavou a jdu dál pracovat :D

        0 0
    • obda  

      Když už tu máme to dopravní okénko – jsem rád, že nemusím denně jezdit z Krpole do Šrajbecu ;)

      0 0
      • pepek  

        Dopravní okénko: konečně nám byl pospravován dojezdový trail Klajda-Ochoz. Ovšem aby to nabylo tak růžové, tak na tom nejvíc důležitém místě – pod policajtama, soudruzi skončili trochu dřív, takže tam chybí dobré 2 metry do ideálního stavu.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • novcze  

      Tak už nalajnovali modře i Tučkovu a protože to bylo zřejmě málo doprasené, tak tomu nasadily korunku couváním do parkovacích míst a vyžlutěním všech možných míst kde se nemá stát.

      původní stav https://mapy.cz/zakladni?…

      0 0
      • obda  

        Co jsem se tak díval, žlutě vyznačená/bíle vyšrafovaná jsou akorát místa, kde se nesmí stát ze zákona ;) A couvat do parkovacího místa je bezpečnější, protože oběma směry vidíš provoz na silnici. Kdo neumí couvat, nemá po městě jezdit autem :D

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • pepek  

          To je kravina. V noci nevidíš, kam jedeš, všude bezúčelné ostrůvky s ostrými obrubníky (Cihlářská) a navíc čmudíš chodcům na chodník. A jak psal soudruh, když lezeš do kufru, vyšlápneš psí hovno..

          0 0
        • novcze  

          vyšrafovali místa kde by se normálně stát dalo a ničemu by to nevadilo, třeba jako ty jakože chodníčky na parkoviště po kterých nikdo nechodí https://mapy.cz/zakladni?…

          a kdo neumí couvat by opravdu neměl jezdit, to mi ale nepomůže, když ráno najdu na autu pomačkaný plechy

          0 0
          • pepek  

            Další specialita je vyšrafovat celý pruhy. Tam kde byly postavený za kurwa drahý peníze dva pruhy rovně, tak jeden se zamaluje, tam kde byl třetí odbočovací, tak se taky zruší. A uplně největší prasárna: na konci jednosměrky se nechá jeden pruh, aby ti kkti, kteří nevědí, že mají stát vlevo, byli teď už v pohodě.

            0 0
          • scoty  

            A jaký to má vlastně celé význam, teda kromě kasírování domorodců..? Dnes ráno jsem se schválně díval, zda je v modré zóně (čapkova, grohova, jaselská atd) nějaké volné místo pro zaparkování a 2km jsem našel jedno…

            0 0
            • JSt  

              abych to uvedl na pravou miru. cca pred hodinou jsem jel po grohove, kde jeste modre zony nejsou a na tech 350 m bylo mist k zaparkovani pro osobni auto urcite vic nez pet. jestlis jel v nejake velke krave dodavce apod. davam ti za pravdu, ale je treba to zminit. ;-)

              0 0
              • scoty  

                Na kole voe:) ted delam na Kolišťu…

                Takže po Čápkove až za obilňák, pak kolem Čápa na Jaselskou a přes ruďák nebo čáru.

                Všechny ty parky, schody, obrubníky… si zablbnu víc než na holedné… :)

                0 0
                • JSt  

                  vecer se tam zaparkujes pri prvnim nebo druhym okruhu opravdu jen se stestim. ;-) pres den to byva boj, ale nikoliv nerealny. ovsem rano, rano to je na klid – idealni cas na priblizeni karizony vod cheposu apod. bliz ke keru. ;-)

                  0 0
                  • Paja  

                    To je alchymie s autem v centru :)

                    0 0
                  • Karaya  

                    U cheposu ovšem i tak auto kolem osmé nedáš, beznadějně plno všude kam se podíváš…

                    0 0
                    • babicak  

                      Parkoviště u Právnické fakulty, placené, ale za levný peníz.

                      0 0
                      • Karaya  

                        Já jezdím do práce na kole, ale kolegové řeší kde nechat auto na 9h. Zatím to řeší cca 10minut procházka, s podzimním zavedením zón se jim to asi zase o trochu protáhne.

                        0 0
                        • scoty  

                          A nakonec buď budou jezdit 1,5hod denně v mhd, nebo pořídí nemovitost uvnitř VMO, nebo zaplatí parkování a to už v současnosti není v centru k sehnání…

                          0 0
                        • scoty  

                          Jinak já to mám do práce na kole 12 a šalinou 30 minut…

                          0 0
                          • Karaya  

                            já na kole 20 pohodovým tempem, MHD 45minut. A ani autem to pod 20 nedám. Kolo je prostě do města nejlepší. A na Botanické už se smí jezdit na kole po silnici, byl jsem příjemně překvapen.

                            0 0
                            •  
                              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                              0 0
                            • mastihuba  

                              Jenze tvoje prumerna rychlost je trojnasobek kvadratu rychlosti obecne.

                              0 0
                            • obda  

                              S tím kolem je to individuální. Šalinou 15, autem 8, kolem 10. Všechno door-to-door. Akorát u kola je tam navíc převlíkání (popř. sprcha), takže čas na kole suverénně nejhorší. Navíc je to nejvíc o držku.

                              0 0
                              • scoty  

                                Ovšem poslední dvě věty hodně záleží na trase.

                                Taky bych mohl jet naprosto mimo ulic: Špilas, Kravák, Wilsoňák, ale to už by nebylo tak bezbolestné a rychlé jak Čára, Jaselská, Jiráskova, Žižkova, Sirotkova…

                                0 0
                                • obda  

                                  To je mi jasné – právě proto jsem reagoval na Karoše, kterému to vychází jinak.

                                  0 0
                                  • Karaya  

                                    Oblékat bych se musel i do auta nebo MHD, svlékání už je za píchačkama :-)

                                    0 0
                                    • obda  

                                      Tak někdo chodí do práce a někdo do zaměstnání…

                                      0 0
                                      • babicak  

                                        Jasně, že k celkové době cesty do práce musíš přičíst i sprchování a převlékání. Například u mne cesta autem do 30 minut, kolo 45 + 15 sprcha, převlékání, z čehož plyne, že auto je rychlejší. Záleží však případ od případu.

                                        0 0
                                        •  
                                          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                          0 0
                                        • Karaya  

                                          To je fakt individuální. Sprchu fakt po 20 min jízdě nepotřebuju a převlékám se v kanclu, mezitím co startuje pc. Teď, co máme prosklenou stěnu, jsem čekal ohledně toho nějaké poznámky, ale zatím nic :-).

                                          0 0
                                          • mastihuba  

                                            vy už nejste na vinohradech?

                                            0 0
                                            • Karaya  

                                              Bohužel ne, tam už je prázdno. Až budu někdy na Buk, tak mám spoustou humorných historek ohledně nově rekonstruovaných prostor v nejmenovaném skoro marakodrapu. Např. trvalý hluk 65dB z klimy na chodbě, překvapení, že kanceláře s příčkami ze sádroše a skla moc zvukově neizolují, taky první požární poplach byl moc zajímavý, no je toho dost :D

                                              0 0
                                          • JSt  

                                            rekni si vo ssd. ;-)

                                            0 0
                                            • Karaya  

                                              Mám, ale Tomcat + cca 12 aplikací, Teams, SkpfB, Elasticsearch, případně Docker atd.. No chvilku to trvá i na i7, 16GB RAM, SSD.

                                              0 0
                              • JSt  

                                dyt ty sednes na kolo a za tech 10 min prakticky bez slapnuti dojedes az do rachoty. tim ti jako nechcu prevlikani nebo sprchu zakazovat. ;-)

                                0 0
                                • obda  

                                  Já se teda vždycky zpotím, jet pod 30 se mi mezi autama nechce :-/ A víš, jakej je to na Srbskou krpál? ;) (Beru to navrch po Mánesově, abych nemusel podél šaliny.) Holt na to nemám mentálně :D

                                  0 0
                    • Motyll  

                      Parkuju v podzemkách v Platinu. Do Lidlu v Cheposu v klidu dojdu.

                      0 0
                      •  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                        0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
        • mastihuba  

          Tvl lidi neumí jezdit dopredu a ty bys chtel aby uměli couvající :)

          0 0
    • babicak  

      A guláš bude

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • obda  

        Njn. Hore stále ještě zeleno a bez 12°. A kdo tu minulý týden psal, že nevstoupím dvakrát do stejné řeky? Když jsem (ještě za světla) odjížděl, byli už všichni v tahu – kromě Václava, který už měl zaplaceno a popíjel ústupový, a Jury, který právě přišel ;)

        0 0
        • mastihuba  

          To sem rikal ja a pevné si za tim stojím, to zes 2× ustupoval posledni mezi bezejmenymi z tebe šampiona bohuzel neudělá :)

          0 0
          • obda  

            Já vůbec nechci být šampionem, já jsem akorát šokován ;)

            0 0
            • Paja  

              Tak my jsme s Patrikem a Jardou stihli jeste jedno U Sosny a odjizdeli az dost po 22.

              0 0
              • obda  

                To uz jsem byl doma :) Njn, Sosna není úplně po cestě a starty ve Slatině jsou pro mne unreal.

                0 0
                • Paja  

                  Tak nemachruj, ze jsi odjizdel posledni :D

                  0 0
                  • obda  

                    Jak jsem psal – nemachruju, spíše se divím a stěžuju ;) Trochu mne mrzelo, že jezdím sám i když jsem měl volné středy. Což už zase mít nebudu. No nic, na úděl osamělého jezdce jsem zvyklý a ušetřím za pivo, protože sám do hospody fakt nechodím ;)

                    0 0
                    • Paja  

                      Vsak ja to taky nemyslim vazne ;) ale klidne jsi mohl jet s Jardou, a pak s nima nach Hause (a po ceste se stavit jeste u popelnic:)

                      0 0
                    • Jaroslávek  

                      Peprle taky jezdí sám, můžete na sebe při vyjížďkách myslet, co ten druhý :-)

                      0 0
                      • obda  

                        On chce, já mně nic jiného nezbyde. Trochu rozdíl ;) Ale je mi jasné, že je to mj. důsledkem toho, že ZK komplet přestala jezdit.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Neprestala, jezdim pres tyden sam kolem komina. Vikend spolecne cca 1× za 14 dni, kdyz nekdo netoci rodinohodiny a neprsi.

                          0 0
                          • obda  

                            OK, „přestala ve čtvrtek jezdit s ostatníma“ ;) (i když ten čtvrtek platí i pro VK ;))

                            0 0
        • Hammond  

          Dobře ošetřenou 10° Černou Horu točí v Adamově na Růžku za 21kč…,je vidět ,že to de…Včera teda byla dobrá.

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • JSt  

            cenou piva do znacne miry hospodsky nastavi, koho bude obsluhovat. samozrejme, ze kdyz otevre v adamove, je to predem dany. :-)

            0 0
          • Polka  

            Kolem Růžku jsem včera projížděl, škoda že ta hospa působí navenek jako totální pajzl, aspoň pro mě na první dojem. To bych radši zastavil tam dál na Dalešice.

            0 0
            • babicak  

              Souhlas s Tebou, hospa působí navenek jako totální pajzl

              0 0
              • Hammond  

                Furt lepší než v Bílovicích 12 Brno za 42 …díky nechci......

                0 0
            • mastihuba  

              Nahodou na jediné silniční vyjizdce co sem zvládl s bf sme to s jirikem vymetli i s nejakym sledováním cyklistiky v bedne. A tenkrat tam s nama sedel i Dušan z ochoze jestli se nepletu.

              0 0
            • Hammond  

              Bylo zavřeno.

              0 0
            • Hammond  

              Před 25 lety jsem na Hradní hrával Krajský přebor v šachu za Vyškov,to pajzl nebyl......

              0 0
            • Hammond  

              Měl ses stavit..

              0 0
            • Hammond  

              Zítra tam na značkách,uvidím,a­lespoň kdo tam jezdí…Dík.Těch 100km rád dám znova z Vyškova.....

              0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Polka  

      U Kadlce zas něco vymysleli :-) To bude hádek a sporů.

      0 0
      • Motyll  

        Kód: B 1 Kategorie: Zákazové dopravní značky

        Dopravní značka „Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech)“ (č. B 1) zakazuje vjezd všem druhům vozidel.

        Současně z ní vyplývá informace, že stejný zákaz platí i z druhého směru jízdy. Případné výjimky ze zákazu vjezdu se vyjadřují na dodatkové tabulce (např. „Text“ s textem „MIMO ZÁSOBOVÁNÍ“ nebo „MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY“ apod.). Je-li pod značkou umístěna dodatková tabulka s textem „MIMO ZÁSOBOVÁNÍ“, nevztahuje se zákaz na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou a na vozidla označená parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením. Je-li pod značkou umístěna dodatková tabulka s textem „MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY“, nevztahuje se zákaz na vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby pro oblast za značkou, na vozidla označená parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením, vozidla taxislužby a na vozidla, jejichž řidiči, popřípadě provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, sídlo nebo garáž. Značka se umisťuje v místě, kde zákaz začíná, a má-li zákaz platit již od křižovatky, umísťuje se značka co nejblíže k hranici křižovatky. Pokud zákaz vjezdu nezačíná bezprostředně za křižovatkou, mělo by na něj být předem upozorněno a) za nejbližší křižovatkou pomocí dopravní značky „Slepá pozemní komunikace“ (č. IP 10a) nebo b) před nejbližší křižovatkou pomocí dopravní značky „Návěst před slepou pozemní komunikací“ (č. IP 10b).

        0 0
        • Polka  

          No je o tom rozsáhlá debata Líšeňáků na FB, asi si to tam dal jen tak majitel mlejna. Kvůli lidem a provozu u Bobovky chce omezovat ostatní. Značka je na podezřele úzké trubce, takže si to asi nějak zbastlil, kkt.

          0 0
        • babicak  

          vozidlo je motorové vozidlo, nemotorové vozidlo nebo tramvaj,

          1. nemotorové vozidlo je přípojné vozidlo a vozidlo pohybující se pomocí lidské nebo

          zvířecí síly, například jízdní kolo, ruční vozík nebo potahové vozidlo,

          Můj názor je, že ta zákazová značka tak, jak je vidět na fotce nedává žádný smysl a autor zřejmě původně uvažoval o zákazové značce B 11 Zákaz vjezdu všech motorových vozidel.

          0 0
          • Paja  

            To asi ne, protoze tahle znacka uz je u Eldorada.

            0 0
            • babicak  

              V tom případě je autor Mongol, nebo jak řečeno výše, je značka ilegální.

              0 0
            • Polka  

              Jo vlastně. V tom případě se do toho chlapci trošku zamotali, ale pěšáci budou mít zas plnou hubu keců.

              Když jsme např. v pondělí s mladým podjížděli podchodem pod tou novou žel. zastávkou u nás na Brněnských polích, tak nějakej děda taky utrousil, že tam přece není cyklostezka :-) A ti lidi co vystoupí z vlaku s kolama by se asi na druhou stranu dostali jak? Měl jít po schodech a nechat si ty kecy.

              0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Paja  

        Neni nahodou stejna znacka i na druhe strane na modre?

        0 0
        • Polka  

          Na modré u mlejna ne, ale od Raka, ale ta tam myslím už v reálu není, včera jsem si toho teda vůbec nevšiml.

          0 0
          • Paja  

            Jo jasne, je uz u Eldorada, ale pokud by tato znacka byla schvalena, tak by se spodem dal Marihuanskym nedalo projet.

            0 0
            • Polka  

              Ono je to asi míněný hlavně na auta / lidi / cyklisty kolem mlejna u Bobovky, stačí jet v tom úseku pomalu. Provedení bohužel klasickej kocourkov.

              0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • scoty  

      Tak si večer vklidu jedu z Jináče a na zootrailu rekognoskuju terén a hópnu..kua, kua.. :)

      0 0
    • babicak  

      Brzdy SHIMANO BR-MT200 – brzdí to?

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Polka  

        Mladej má mt400 a brzdí to jak čert. To máš pro ženu? To musí stačit :-)

        0 0
    • babicak  

      Lukáš se pokukuje po tomto HSQ https://www.mojekolo.cz/…c-ltd-black/

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • obda  

      Jsem se dneska nechal školácky nachytat. V noci u nás totiž nepršelo a na V svazích Baby bylo sucho. Ale na Z od hřebene Baby jiná písnička (slibovaný déšť se zřejmě o pár kilometrů netrefil) a tak ******** kolo jsem už dlouho neměl :D

      0 0
      • LM  

        Ha, já dlouho nebyl na Holy.né a dneska tam byly ideální podmínky. Dole tvrdší plastelína a nahoře se skoro přášilo – kolo krásně čisté :-). Na pepkotrailu směrem od Kohoutovic jsou padlé nové stromy, jeden zablokoval i objízdnou trasu jiného dlouho zde ležícího kmene.

        0 0
        • pepek  

          JJ, dělalo to místy trochu kostečky.

          0 0
          • scoty  

            Včera jsem si říkal, kudy jako soudruzi míní vést cestu k rozhledně? Zatím je tam stále jen ta kolmice od Bystrce. Jestli tudy mají chodit ty průvody na vrchol, tak by tam měla trvale postávat sanitka… :)

            0 0
            • pepek  

              Lidi najedou do těch uliček v Jundrově, zablokují to tam a pak už to mají kousek.+ 250 schodů.

              0 0
              • scoty  

                No dobře, ale od hřiště kudy k vrcholu? Není tam cesta kromě pár odfoukaných ploch bez listí…

                0 0
                • pepek  

                  Na vrcholu nic nebude. Bude to hned před brankou, mimo oboru. Už je tam základová deska.

                  0 0
                  • scoty  

                    Aha, tak rozhledna pod kopcem, to je teda úlet…:-)

                    To je ze stejné kategorie jako nádraží u řeky deset minut od centra, obchvat středem města, nebo napojení dálnice v rekreační zóně …

                    0 0
                    • les  

                      A orloj.

                      0 0
                      • scoty  

                        A zbourání stadionu mistrů bez náhrady…

                        A světelná křižovatka na dálnici u Žebětína s kolonami do Bystrce i Kohoutovic…

                        A…

                        A…

                        Smutné…

                        0 0
                        •  
                          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                          0 0
            • LM  

              Od (přeplněného) parkoviště můžeš tudy převážně po zpevněné cestě.

              0 0
              • pepek  

                S tím, jak pokračuje těžba, tak se místa na parkoviště najde dost.

                0 0
      • obda  

        S tím deštěm je to fakt naprd. Sleduju radar a Brnu se to konzistentně vyhýbá. Dnes Tišnov 45 mm, Brno 0.3 mm

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • scoty  

      Dnes veselý dojezd. Na Kolišti dobržďuju v 6 před gřc a najednou proti mně na chodníku temmo… Fakt nekecám v balíku 5 opálených na mtb ze směru od bratislavské v slušném tempu jelo někam pracovat. Jen ti dva poslední byli silně na gumě protože jim to na těch dětských kolech moc nejelo no… :))

      0 0
    • novcze  

      idioti na motorkách v lese u Sentic https://www.seznamzpravy.cz/…-utok-108911

      0 0
      • scoty  

        Podle mně ti lesáci s těžkou technikou udělají v lesním terénu násobně větší škody( hluboké koleje, zničené cesty, změna vodoteče, olejové skvrny, neuklizený bordel atd.), než pár kluků na motorkách…

        Navíc evidentně jeli po široké cestě a nějaký pomocník pomocníka je tam prostě haltoval…

        0 0
        • novcze  

          tak to není podstata příběhu, že jo … jde o to, že ty dělňase napadli.

          O tom jestli motorky do lesa ano nebo ne je na jinou diskuzi, podle mě ne, dělá to kravál a plaší zvěř.

          0 0
          • pepek  

            To říkají oni, že je napadli. Myslím, že dělňasům je to jedno, problém bude ten člen lesní stráže.

            0 0
            • RomanH  

              Presne.

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
            • Paja  

              Tak uz si tu krosku konecne kup at nemusis jezdit jen teoreticky :D

              0 0
          • Excel  

            Jedinej fakt pro mě je ten, že tam jeli ilegal, pak už to jsou jen dohady a verze dělníků. My nevíme kdo co komu první kam strčil.

            Těžbu lesa bych do toho vůbec netahal, dokud si les na sebe musí vydělávat, to bych pak mohl mluvit o traktorech jak plundrujou pole, louky, cesty… to spíš už ty koňáky.

            0 0
            • Paja  

              +1

              0 0
            • Motyll  

              +1

              0 0
            • scoty  

              Kde se přesně potkali nikdo neví. Z fotek je zřejmý jen fakt, že mota nemají značky a pes nemá košík…

              Stejně takové články slouží jen k označení nepřítele. Covid už netáhne, běženci nelezou přes plot, bojový pes zrovna nikoho nepokousal, tak co mají psát, když to lidi chtějí…

              To, že lesní krajina a zvěř dostanou mnohem víc zabrat při „hospodaření“ než občasným průjezdem moto, motokol a kol nikoho nezajímá…

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
              • les  

                Košík na vodítku netřeba.

                0 0
        • JSt  

          s prvnim odstavcem lze souhlasit. nicmene je nutne jeste dodat, ze tohle muzes rict jen diky tomu, ze jezdit po lese na motorce je ilegalni a vjede tam akorat par arogantnich suldu. nebyt zakazu motorek v lese, byla by behem chvile situace zcela opacna. ;-)

          0 0
          • scoty  

            Tak jako enduro sport byl u nás v podstatě legální nejméně 40 let a v některých oblastech byla motorka skoro v každé chalupě. Přesto neznám trvale poškozené místo takovým provozem.

            Jinak zmasakrovaných lokalit těžkou technikou můžu jen v Č. Ráji označit nejméně 10…

            A motorů se zvěř nebojí. Je zvyklá na techniku z luk, polí, silnic. Bojí se tichého pohybu v lese, protože to pak lítají kulky…

            0 0
            • RomanH  

              Asi tak. Bohuzel, kanadske hvozdy tu nemame a zver je na hluk zvykla.

              0 0
            • JSt  

              takze chces povolit v lese motorky misto pesich, kol a tezke techniky nebo jak ti mam rozumet? :-)

              0 0
              • scoty  

                Doba dost pokročila a k revizím takových sporných zákazů už asi nebude prostor. A v čase, kdy 80ti kilové nelegál moto nahradily 30ti kilové legál e-moto prakticky od stejných výrobců, už ani důvod…

                0 0
                • RomanH  

                  A taky jde o to, ze moto predsi jen dela alespon trosku rachot (i kdyz 4-takt moc dlouho slyset neni), kluci jsou vetsinou mistni (nechteji si delat zbytecne problemy) a vi, ze tam jsou nelegalne (proto i tak nejak usuzuji, ze se to cele odehralo trosku jinak, nez je v tom obvinujicim clanku). Kdezto na tech silnejch e-ckach, to teprve bude divokej vychod. Ale co uz, zit a nechat zit.

                  Edit : Me na e-ckach v podstate sere akorat to, ze se to legislativne nerozlisuje. Pak nekde vznikne pretlak lidi a na kole tam budu opet za ilegala jako ted v NP/NPR. No, nejak se s tim holt smirim.

                  0 0
                  • scoty  

                    Tak nějak.

                    Navíc v oblastech s tradicí, Semilsko atd, je ta pozice motojezdce dost jiná. Často taky alespoň částečně kluci jezdí po rodinných pozemcích…

                    0 0
                    • Excel  

                      Stačila by změna zákona. Moto do lesa může jen s omezovačem na 25 km/h a tlumičem výfuku na výstupu max. 40 dB.

                      Tím by se srovnaly podmínky.

                      0 0
                      •  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                        0 0
                      • scoty  

                        Pokud by se to zároveň vymáhalo jak u éčkařů, tak by to určitě brali… :)

                        0 0
                      • mastihuba  

                        Ses nejakej chytrej. :)

                        0 0
                • JSt  

                  zakaz motorek v lese je zcela bezesporny. k pozastaveni spis vidim, ze kola doposud nejsou nijak vyrazneji omezovana. ale jiste ani to nebude trvat dlouho. ;-)

                  uprednostnovat slabsi je trend dnesni doby. mohli bychom diskutovat, jestli, resp. v jakych oblastech a do jake miry, je to vhodne.

                  0 0
                  • scoty  

                    V Ráji teď bylo v lese víc motorek, než šlapacích kol.

                    Slabší je potřeba respektovat a podporovat, ne upřednostňovat.

                    0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Hammond  

      Konečně volno!! Pomalinku frčím.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • tusiexet to xmetov cuez  

      Ještě tu není dnešní dávka deprese?

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • scoty  

      To mi silně připomíná má dorostenecká léta v Ingstavu..:))) nutno slyšet celé

      https://www.sport.cz/…reclavi.html?…

      0 0
      • mastihuba  

        Za me cajk, myslim ze maixsner nadával v kometě žákům vic :) ve zbrojovce řval trenér v kabině na mladší dorostence ze by ten balon z malyho vápna do branky dotlacil cu…em :)

        0 0
        • scoty  

          Jasně jinak to nejde, by na to srali…:)

          Skončil, vyhazuju ho! Druhou věc, která mě nasrala, bylo to, že mně zavolala jeho matka. Pánové, já vám na to seru! Nebudu se bavit s vašima matkama! Ani s jednou! Hokej hrajete vy! Žádná matka mně nic nebude volat a nebude se mnou komunikovat. Černý! Další. :-))))

          Nechci vidět, že budete žrát nějaký čínský přejetý psy, kebaby u těch cikánů smradlavejch špinavejch tam, nebo něco takovýho. Nebo pizzu! No to ani náhodou, hošánci! Jestli uvidím pizzu, tak ho nakopnu do ******, že vylítne před zimák.

          Neexistuje, aby jeden chyběl nebo si stěžoval na koleno, okostici vole nebo já nevím co. Tady je to jak lazaret a to je vám patnáct let! Vaše tělo ještě vůbec nemůže vědět, co to je nějaká okostice, vole. Nebo že ho bolí achilovka. To je jenom proto, že nejste zvyklí na sobě systematicky pracovat. :-))))

          Že se chcete furt zlepšovat, že chcete být nejlepší, že chcete vyhrát titul a tak dále. Jo? Že si tady vytřem prdel s tou Kometou posranou. A ne to, co tady předvádíme my od prvního dne. Jenom kvůli tomu, že jste se flákali dva měsíce. A ještě tady budu řešit s paní Láníkovou, že neví, v kolik má její syn trénink. Jste normální, nebo co!? Co mně je potom, ku…! :-))))

          0 0
      • obda  

        Tvl, jeho rady 1000 mg vitamínu C na lačno a až za 20 minut snídaně mne nepřijdou úplně v pořádku :-O Ostatně celkově s tím jídlem je dost mimo. Docela by mne zajímalo, co by mu na to řekl opravdivý odborník :D

        0 0
        • scoty  

          To jsou ty pomalurozpustný, taky to beru když mám větší záhuly…:)

          0 0
          • obda  

            Akorát to není nijak zvlášť vědecky podložený a kyselý žaludku na lačno taky nedělá dobře.

            0 0
            • scoty  

              Jen jsem chtěl naznačit, že než se v žaludku rozpustí první část té tabletky, tak už snídají. Stejně většina té stravy co doporučuje je nad rámec jejich běžného celodenního vydatného příjmu potravy. Jinak by ten záhul nevydrželi.

              Sklenka pomerančového džusu ti zakyselí žaludek mnohem víc. A jednorázově…

              0 0
              • hony007  

                >Sklenka pomerančového džusu ti zakyselí žaludek mnohem víc. A jednorázově…

                Proto můžou jen banán, nebo broskový pyré :)))))

                0 0
            • Polka  

              Jsem na tebe včera tady volal poté co jsme se minuli, ale nevnímal jsi :-)

              0 0
              • obda  

                To bude tím, že jsem včera byl na bajku mezi Tišnovem a Bystřicí nad Pernštejnem :D

                0 0
    • Hammond  

      Již se nám to pomalinku blíží ,hrozně ten čas letí..Jedu hore,Špica slaví Narozeniny.

      0 0
    • Hammond  

      Pomaličku frčím.

      0 0
    • LM  

      Včera jsem se radoval, jak jsem krásně dojel dom s prvními kapkami deště.

      Dneska podle aladina mělo začít pršet až kolem třetí – no sprchu zapnuli v Kohoutovicích už ve 12:12 a ujel jsem tomu až dole v Jundrově u řeky, za mostem bylo pro změnu úplně sucho :-).

      0 0
      • obda  

        Na V je to zakletý. Už několik hodin pozoruju, jak pásmo bouřek začíná 2 km od nás a já abych snad zalíval :(

        0 0
        • Karaya  

          Stačilo chvilku počkat :-)

          0 0
          • obda  

            Tak 3 mm za celej den místo slibovanejch 50 je trochu rozdíl. A včera taky jen 2. Zatímco v Kuřimi nebo České lilo

            0 0
          • obda  

            Jo, a bouřka přímo u nás letos ještě nebyla žádná.

            0 0
      • pepek  

        Dnes lhali i soudruzi z NDR a Radarbouřky. Prý že ta bouřka jen lehce přileze ze západu a pak se vrátí :-) Stál jsem hodinu pod stromy, deštíček se změnil v liják a pak přišly hromy a blesky nepřetržitě. Když už jsem chtěl vyrazit, tak pleskl jeden asi 100 – 150 metrů vedle. Docela šupa. Tak jsem ještě radši počkal. Tak se ta cyklistika nedá dělat :-)

        0 0
        • scoty  

          To je ovšem chybnou volbou správného dne, soudruhu.. :), aneb když plachtaři napíšou, že v neděli bude pršet, tak se jede kdy? :)

          Včera jsem si dal 50tečku po východním Krasu a celý den bylo krásně. A večer vynikající žebra na Buku jako bonus.. :)

          0 0
          • pepek  

            Proto jsem vyrazil za kuropění, abych to stihl. Kroužil jsem kolem auta v relativně bezpečné dojezdové vzdálenosti. Ovšem ten deštíček, který měl brzo odejít, mně zastavil a pak už přišla ta palba. Soudruzi ovšem stále vytrvale tvrdili, že tam je pořád jen ten deščíček. Past vedle pasti. Další pasti byly nachystané v Adamově, kde se na dvou místech hromadila auta nejistých řidičů, kteří nechtěli brodit jako první.

            0 0
            • scoty  

              Stejně tam cítím takové to: v so jsem musel k tchýni na kačenu, tak jsem to chtěl v ne zachránit a zrovna vyšla předpověď… :-)

              0 0
              • pepek  

                V sobotu se mi nechtělo a bylo fest horko. Dnes bylo příjemně.

                0 0
                • scoty  

                  To bylo v Brně. Nahoře 25st a vlahý větřík pofukoval.

                  Jen jsem nevěděl, že už neexistuje Rychlá vrstevnica.. :)

                  0 0
          • Hammond  

            Jo,bylo to Super.

            0 0
          • Hammond  

            Hovězí na pepří bylo taky dost dobrý..

            0 0
        • Motyll  

          Tak až jednou vyjedeš nahoru mezi lidi, povykládáme ti, jak se ta cyklistika děla i v tomhle počasí ;)

          0 0
          • RomanH  

            Tak

            0 0
            • RomanH  

              Jinak smekam pred Bilym eleganem. Na to, ze Jaroslavek za nami dojel hned v sobotu rano a nez nas potkal, snazil se vyhybat bahnu co mohl, si chudak vyzral to „nejlepsi“ :-)

              Ale bylo to pekne.

              0 0
    • mastihuba  

      Co skupina dělníků? Dobro došli?

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Karaya  

      Borci, SOS, nemáte někdo krátké šrouby do převodníku? Klasika na staré Shimano. Alespoň jeden nebo dva. Že bych se stavil dnes cestou z práce, jinak zítra nevyjedu :-)

      0 0
      • RomanH  

        Nahradni nemam, ale kdysi jsem to narychlo vyresil tak, ze jsem dal pod hlavu podlozky

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • novcze  

      koukám, že dealer Orbea v Brně má testovačku o víkendu a protože mám OIZa v hledáčku, tak mám dotaz, má smysl na ty testovačky jezdit, když geo je známa a vyladit vše co se týče posedu na testu nepůjde, tak mě nepřijde, že by mě to něco dalo?

      Co teda nevím jestli jít do hliníku nebo karbonu … s mojí váhou a potencionálními problémy s karbonem se mi zdá karbon zbytečný a nerad bych, aby se z karbonu vyklubal opruz jako s hliníkovým ořechem.

      0 0
      • Polka  

        Jakou váhou a jakými potenciálními problémy? Tady jsme alespoň dva, kteří by fulla brali pro sichr právě už jedině v celokarbonu.

        0 0
        • RomanH  

          Presne.

          0 0
        • novcze  

          85 kg a ušetřím možná 2kg, když bych šel do karbonu? A případné problémy typu vrzání, problémy s press fit ložisky pokud není dobře udělaný rozměr v rámu, utáhnutí karbon sedlovky bez rozmačkání a únavové praskání karbonu bych si rád odpustil. Jo a ještě jsem vocas a občas z toho bajku někde nechtěně vystoupím a s odřeným hliníkem se dá v klidu jezdit.

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • RomanH  

            Zivotnost hlinikoveho ramu se pocita cca 5 let (viz pojem „dozivotni zaruka“)

            Jde o to, ze kdyz hlinik praskne, tak na rozdil od karbonu prakticky nejde opravit (a prasklo nam v parte cca 5 AL ramu, ruzne znacky, mista, fully i HT).

            U HT to neni problem, vyhodis, za par penez koupis jiny a vicemene to prehazes. U fulla to uz tak uplne neplati (cena, nekompatibilita).

            Ale je to Tvuj boj. Kup si co chces. Akundrat nechapu, proc se pak na to ptas.

            0 0
            • novcze  

              tak se ptám abych slyšel argumenty pro karbon, to je snad jasný :))

              0 0
          • mastihuba  

            popravdě toto jsou argumenty tak z roku 2010. 85kg neni žádná váha. Závodníci typu Padrnos a podobní za to rvou tak trojnásobnou silou co ty…vidlice i rodla z hong fu fungují i po deseti letech… současně mám nad cent a karbon na všech třech kolech odolává i všem smotkám. Měl někdo potíže s presfitem u osvědčených značek? typu spešl, trek?… si uvědomuju z hystorie jen supa…utrhnout šroub sedlovky se mi kdysi povedlo i na hlíně a popravdě to s materiálem sedlovky ani rámu nemělo nic společnýho. Bylo to čistě jen rukama a doufám že za dvacet let se to dá považovat za promlčený :) To sem měl větší strach když jsme na vidlicu, která je teda v hlíně vzali pneumatickej rázovej utahovák…

            0 0
          • Polka  

            85kg je cajk. Na rámu určitě tolik váhy neušetříš, ale něco jo, záleží na konkrétním typu. Vrzání středu řeší BSA. O únavovém praskání karbonu vůbec nevím, nic takovýho ani na jednom ze tří karbonrámů nepozoruju. Oděrky na rámu mám spíš z převozů v autě a manipulace než z normálních pádů ;-)

            0 0
            • novcze  
              • já psal o váze jen z důvodu jestli má cenu gramhonit na karbon rámu, ne, že bych se bál, že mě to neunese :)
              • koukal jsem jak to má Orbea se zárukou a dávají opravdu doživotní záruku na rámy po online registraci, takže praskání, ať už hliníku nebo karbonu nebude problém
              • rozdíl v ceně v podstatě stejně vybavených kol, liší se jen materiál rámu (vahadlo je hliník u obou) a XT kliky na hliníku vs SLX na karbonu, je 21k … stojí karbon za to, kdo ví :))
              0 0
              • RomanH  

                „Dozivotni zarukou“ se mysli do konce obvykle zivotnosti ramu (cili vetsinou tech 5 let), ne Tvoji.

                A kdyz Ti praskne treba zadni hlinikova kyvka, myslis si, ze za tech 5 let bude k dispozici ? Daji Ti bud novou (ktera tam nebude pasovat), a nebo slevu na novej ram.

                0 0
                • pepek  

                  Často se prodloužená záruka na zadní stavbu ani nevztahuje.

                  0 0
                • novcze  

                  nic o pěti letech v podmínkách nepíšou https://www.orbea.com/cz-en/warranty/#…

                  0 0
                  • RomanH  

                    Je to marny, je to marny, je to… marny :-)

                    Edit : A abys nerekl, muzes si pocist, treba zde.

                    0 0
                  • Vilém  

                    To nepise nikdo kdo na tyto „dozivotni“ zaruky laka zakazniky :)

                    0 0
                  • pepek  

                    This warranty is subject to the decision of our technicians with regard to the nature of the product non-conformity, after having studied the part in question. – chtělo by to zkušenost někoho, kdo to už u nich absolvoval.

                    0 0
                  • obda  

                    If repairs are not possible … ORBEA may opt to deliver another product … or to pay the user an amount proportional to the value of the non-conforming product, equivalent to the value of the product at the time the claim is filed.

                    0 0
                  • pepek  

                    that covers all frames and rigid forks assembled on our bicycles against breaking and/or cracks. Zadní stavba asi nebude rigid fork.

                    0 0
                    • novcze  

                      zadní stavba je součástí rámu

                      0 0
                      • pepek  

                        Někde to tak nebylo, myslím u spešlu.

                        0 0
                        • babicak  

                          Tam je důležité vyjádření technika.

                          0 0
                          • RomanH  

                            Ono je to vyjadreni technika dulezite vsude. Mam dva dobre kamarady u distributoru jinych cykloznacek.

                            Papirove udavana zaruka je sice fajn, ale osobne bych uz chtel mit u drazsiho fulla zadni vratka v podobe mozne opravy.

                            0 0
                            •  
                              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                              0 0
                • JSt  

                  It consists of a lifetime warranty with no time limitations that covers all frames and rigid forks assembled on our bicycles against breaking and/or cracks.

                  tech pet jaru plati/lo pro trek.

                  0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • pepek  

      Nevíte někdo, kdy má začít to sucho?

      0 0
    • pepek  

      Pokud někdo sháníte patku a v obchodě se s vámi moc nebaví (tak jak se mnou), u číňana je to jednodušší

      0 0
      • RomanH  

        No, ja uz cekam na dva balicky z Ciny skoro dva mesice. Jeden si uz teda konecne prevzala CP, nicmene dva dny opet bez reakce. Mam v planu jeste par drobnosti (a jednu drazsi vec – stan), ale prvne chci prostouchnout kanaly.

        0 0
      • obda  

        Odkaz dobrý, možná začátkem září i dojde :D

        0 0
    • Excel  

      Ščije tady fest, škoda, že nemám zoom.

      0 0
      • RomanH  

        Z nahledu to vypadalo jak jeden z baraku v Birkenau

        0 0
      • pepek  

        To je Buchenwald?

        0 0
        • mastihuba  

          Jzd buzerantovice :)

          0 0
          • Excel  

            Bingo. To je můj výhled z okna, když jde na mě splín, tak kouknu ven a radost ze života je hned zpátky.

            0 0
            • mastihuba  

              Mel ses lip učit, mohls delat ředitele zeměkoule a na vsecko mit lidi. Jenom bys prchal pomocníka ze nema cas s tebou resit důležitý veci na golfu. :) apropo intenzivně pracuju na tom abych mel podobnej výhled. Jen si vyberu kancl s výhledem do sadu, kam v lete jezdi z brna natáčet rychlý prachy. :)

              0 0
      • obda  

        Na divokém východě možná, Brno žádná hitparáda. Schválně kolik mm bude v měřáku na zahradě.

        0 0
        • pepek  

          V Brně taky dobrý. Možná ty okolní vesnice (Řečkovice, Žabovřesky) jsou na suchu, ale to je jedno.

          0 0
          • LM  

            No v Žabinách a v Medlánkách chcalo dopoledne taky celkem fest. Začalo přidávat zrovna když mi zdechlo RDPko do práce a musel jsem se urychleně pěšky/šalinou přesunout do kanclu :-)

            0 0
            • Paja  

              V Zabinach spadlo necelych 10 mm.

              0 0
            • Karaya  

              Dneska ráno jsem jel taky časovku do práce. 8:25 ještě v pyžamu se connectím do práce a nic VPN nejede. V 9:00 online meeting se zákazníkem. Tak zimák a city terror a 8:59 jsem se připojil :-) Ty deště těm internetům prostě nesvědčí :D

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
              • mastihuba  

                Musis mit doma stabilnější a silnější net nez v praci pak mas potenciál obhájit homeofice v plným rozsahu :)

                0 0
                • Karaya  

                  A to já mám. Mně internet jel, ale VPN server nejel. Rizikový faktor jsou aktualizace serverů, které naše IT zásadně dělá ve středu večer. Nikdo to samozřejmě neotestuje a čtvrteční ráno je loterie pravidelně.

                  0 0
      • Hammond  

        Prší v Rósecu taky furt,beru veterána s blatníkama,pojedu aspoň ke krbu hore spláchnout tu noční ,pokecat s Laďó a na dobré škopek a česnečku.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • scoty  

      Včera na debatě o územním plánu se zahrádkáři masově rozčilovali, že chce město zrušit 53,4% zahrádek…

      Jako by bylo něco špatného na tom, že chce developer vybetonovat Kraví horu, Žluťák, Palačák, Červený kopec atd…

      0 0
      • Excel  

        Okurková sezóna. ;-)

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • mastihuba  

        Neni nic jednoduššího nez si koupit svoji vlastni zahrádku a na tehle pofidernich okolnostech nebýt závislej

        0 0
        • scoty  

          V Brně tak za 1,5…?

          0 0
          • mastihuba  

            Proc chtít v brne zahrádku za cenu na vesnici? U nas zadni developeri cenu nezvedaji. To sme zase tam kde sme byli :) svagrova ted uložila penize do louky v habruvce. Cena sena jde furt nahoru tak je dobry byt sobestacnej. Bydlíš ve meste tak si to užívej se vším všudy vcetne developerů a dopravy. Toto bude vzdy horsi nez na lontu.

            0 0
        • scoty  

          Nejde o zahrádkáře. Pro mně za mně ať ty slumy zruší. Jde o to, že tím zmizí z centra města x hektarů zeleně.

          0 0
          • JSt  

            neplest zeleninu se zeleni. ;-) jestli jsem se spravne dival, tak treba ze zahradek na kravaku ma vzniknout verejna zelen. cili na tom budou tratni akorat dotceni zahradkari a zbytek obyvatel nejen brna z teto zmeny uzemniho planu profituje.

            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Motyll  

      Neví někdo, zda je ze Suchdolu po zelené do Pustého žlebu cyklo zákaz? Mapy CZ mne tam nechtějí s plánovaním pustit s odkazem na zákaz… viz žluté zvýraznění.

      0 0
      • pepek  

        Začíná přituhovat. Asi tam budou nějaké tabulky., nejde to tam nikde: -ke Skalnímu mlýnu, po žluté nahoru. . . . Plánovat jako chodec stále lze, ve skutečnosti ovšem můžeš asi narazit na zelené mužíčky :-( Všechno se neustále zhoršuje.

        0 0
      • obda  

        Co čekáš? Je to NPR, takže zákaz automaticky všude.

        0 0
    • Hammond  

      Trošku nám napršelo,alespoň někde..Raději jsem to pokorně otočil..

      0 0
    • scoty  

      5:55

      0 0
      • Motyll  

        Pěkná fotka!

        0 0
        • scoty  

          Jen jsem přibrzdil na cestě do práce:)

          Je fajn, že se po té Čáře může jezdit na kole.

          0 0
          • Polka  

            Já myslel, že to je jen nějaká vizualizace. Jsem si těch stromů v reálu pořádně nevšiml, to je tam odkdy?

            0 0
            • scoty  

              Nevím, já tama jezdím až od covida napadení… :)

              0 0
            • obda  

              Od rekonstrukce. Nejvíc stromů v historii ulice.

              0 0
      • Hammond  

        Hezký.

        0 0
    • mastihuba  

      hm, tak doufám že ten postřik aspoň trochu zaschnul, už chčije i u nás na lontu a to je co říct :)

      0 0
    • mastihuba  

      notvl, developeři dorazili na lont :D

      https://www.sreality.cz/…--/586047068#…

      0 0
      • Excel  

        Že by se konečně našel zapomenutý projekt Frank Lloyd Wrighta, bytovka do Tvarglu?

        0 0
      • Paja  

        Tvl. necelych 17 m a rovnou trojdomek, tedy panelak nalezato :)

        0 0
        • mastihuba  

          v mariánským udělali bytovku v řadovce i s podzemním parkingem :)

          0 0
      • Macik  

        Tvarožná dopadne jak Žabiny. Kdysi lont, za čas centrum Brna ;-)

        0 0
        • pepek  

          :-D Žabiny? To je pod náspem té dálniční křižovatky? Autobahnkrojc Brno-centrum?

          0 0
        • mastihuba  

          to si uplně nemyslim. Obec nemá žádný vlastní pozemky na kterejch by někdo mohl rozvíjet svoje šílený představy. Dobře dvacet let se tady úspěšně blokuje masivní výstavba ala troubsko, žebál apd..

          0 0
          • JSt  

            obec dostava love na hlavu. ;-)

            0 0
            • mastihuba  

              za ten jidášskej stříbrňák? Podivej jak to mají super v moravanech, to se vyplatí…

              0 0
              • JSt  

                no jasne. jestli ma dedina 299 nebo 300 obyvatel, dela ten jeden curak starostovi rozdil v gazi bratru 5500,– mesicne, zastupitelovi vo papir min. to zalepi letni chorval i zimni alpy a ucini rodinu spokojenejsi. ;-)

                na druhy kazdej sere.

                0 0
                • mastihuba  

                  Jj to si pak starosta koupi pole za 6 Kč, v územním lánů tam namrda satelit a bouchne to za tisicinasobek. Za mne souhlas s bratrankem. Pola se neprodavaji, ty se jen kupuji :)

                  0 0
                  •  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                    0 0
        • scoty  

          To nedaj, i nám to trvalo 100 let… :-)

          0 0
        • obda  

          Než budou Žabiny centrem Brna, bude to ještě chvílu trvat :D

          0 0
          • scoty  

            A co je to slovo na ž prakticky v geometrickém středu plánku města?… ;-)

            0 0
            • pepek  

              To je geometrický střed okolních vesnic. Tady je jasně vidět Brünn a pak okolí : Sebrowitz, Komein, Jundorf, Bisterz, Kohautowitz, . . . . . a podobně. I ten Seznam to chápe a Brnisko tam má namalovaný jinou barvou.

              0 0
              • scoty  

                To jsme ovšem o pár století jinde.

                Kupříkladu soudruzi pračlověkové (-30 000let) měli centrum na Červeném kopci, Římani (-1900) v Modřicích, st. Středověk (-1000) Mendlák a Eliška, středověk Brunn (-600) hradby kolem Svoboďáku, teď (0) jsou to Žabiny :-)), no a za 200 let to bude třeba Tvarožná, nebo Žebětín…

                0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
                • scoty  

                  Ten Žebětín beru zpět.

                  Hrozná díra…

                  :-)))

                  0 0
            • JSt  

              zabiny jsou podobne jako koenig nebo blekfild lont v prvni linii – vsude to mas pesky na dlouho. ;-)

              0 0
              • scoty  

                Ale záleží na tom, čo je to také „všude“…

                0 0
                • JSt  

                  pravda. pokavad se omezis na rosnu, ambru a korzik, neni problemu. ;-)

                  0 0
                  • scoty  

                    Za 10min jsem u Stopky…

                    0 0
                    • babicak  

                      Za 10 minut jsem nedošel ani na vidličku, musíš mít sedmimílové boty.

                      0 0
                      • scoty  

                        Tak řeč byla o dosažitelnosti „kulturního centra“ ze Žabin ve srovnání třeba s Č. Polem.

                        Když sednu u kapličky na 3ku, tak za 10min sedím u Stopky. Myslím, že to z Úvozu o moc rychlejší nebude…

                        0 0
                        •  
                          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                          0 0
                        • JSt  

                          ted se divam, ze salina sice jede jen 9 minut, ale ze dveri baraku na zidlu v knajpe i s pouzitim saliny a vhodneho tajmingu budes za tech 20 minut celkove rad. ;-)

                          ty se na vsechno sve divas skrz prilis ruzove bryle, coz neni nutne spatne. ;-)

                          0 0
                          • Excel  

                            Ty ses fakt díval do jízdního řádu? To mi ho teda vyndej.

                            0 0
                          • RomanH  

                            Z kuchyne do kotelny to mam par metru :-)

                            0 0
                          • scoty  

                            Je to tak. 7min k zastávce, cca 3 čekání, 9 jízda, 2 chůze… :)

                            Ovšem to je od nás. Kdybychom brali start z východních Žabin, tak by to bylo možná o 5min míň…

                            0 0
                            • pepek  

                              Východní Žabiny? To už budete brzo až za Uralem :-)

                              0 0
                        • Paja  

                          To pak musis jeste slusne zasprintovat. Od kaplicky jede 3 na caru 9 minut. Z blekfildu to 5 vyjde zhruba stejne.

                          0 0
                          • obda  

                            A z Bohunic jsem býval za 10 minut na nádru :D Že jsou ve středu města bych netvrdil ;)

                            0 0
                    • JSt  

                      nerikam, ze to neni mozny, ale ke stopkovi, navzdory polovicni vzdalenosti a zadnemu kopci oproti tobe, pujdu z domu 20 min. ;-)

                      0 0
    • Hammond  

      Ty jo,v Bukovince maji masové koule a Rajskou,cena veskrze lidová -honem upaluju na oběd.....

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Hammond  

      Dobře bylo dneska,v Adamově jedna dobrota…

      0 0
    • scoty  

      Si jedu po trailíku a najednou KAMENKA OPEN.. :)

      0 0
      • Macik  

        A to bylo za trest nebo za odměnu?

        0 0
      • Polka  

        Ntvl, radši blato než vidět toto při výjezdu z lesa :-)

        0 0
      • scoty  

        Ale tak dobrý, jen je teď v Duck Baru trochu fronta no.. :)

        0 0
        • mastihuba  

          To je zas kultura na ulici :)

          0 0
          • scoty  

            Součást místního koloritu, tam se sedí vždycky na ulici.. :)

            0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Hammond  

      Jedu.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.