• Paja

    Dik za pripomenuti, pepino ;)

    0 0
    • mastihuba  

      sem si ani neuvedomil ze zase novy vlakno, pritom sem byl vcera v hokne kvuli fakturaci do unora :)

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Excel  

      Technicke okenko. Existuje vubec el. hazka a razeni typu plug and play? Predstava je dat zadni kolo s kazetou, do haku el. hazku, retez a na riditka kdekoliv umistit tlacitko razeni. 1× 11. Prace, kdyz jsi nejvetsi blbec na zemekouli dve mozna tri minuty? Ze to bude rana je druha otazka.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • RomanH  

      A ctrnactidenni Home Office muze zacit :-)

      0 0
        • RomanH  

          Ani jsem na to nemusel klikat. To je cerstva munice, zbytek je v pivni lednici a pak demijony :-)

          0 0
        • Excel  

          Chytře nakoupil. Tři kastle už by mohly způsobit paniku, že Roman ví něco co druzí ne a to by se mohlo lavinovitě rozšířit a měsíc by nebylo pivo nikde.

          0 0
          • mastihuba  

            jestli by neměli uvažovat o komplexním řešení…šroťák má na dědině kde kdo a na hrnce se složí nebo je povaří u karla v garáži v akci Z

            0 0
            • Excel  

              Myslím, že návěs s cisternou se k Romanovi určitě nezlomí.

              Edit: jo ty myslíš, že by přímo vařili.....

              0 0
              • mastihuba  

                tak klidne si to mužou nechat vozit v cisternách, nebudou potřebovat ty hrnce, ale zas by to postradalo ten efekt…

                0 0
            • RomanH  

              Hmmm, hrnce rikas… :-)

              0 0
            • RomanH  

              Uz se nam to pomalicku rysuje. To zase byla sichta, vcera v 16:00 jsem zacal vytapet udirnu, hlidali jsme celou noc. Skoda, ze nejde prenest i ta vune :-)

              0 0
              • pepek  

                Ta fotka podstatně zhoršuje moji rehabilitaci, voe!

                0 0
                • RomanH  

                  Sorry jako :-)

                  0 0
                • mastihuba  

                  co znamena u loziska 6902RU to RU?

                  0 0
                  • pepek  

                    RU nebrat!

                    0 0
                    • babicak  

                      RU znamená Rusko a znamenalo to označení ložisek s o setinu větší vůlí, než povoluje norma a hlavně větší odolnost ložiska při jeho ukládání na místo určení, neboť v Rusku se k tomu používá jen tzv. ruský klíč, což je obyčejné kladivo. Také se RU dá vyložit jako RUčně kladivem, ale to je jen slangové označení.

                      0 0
                  • Polka  

                    Mi to přijde stejný jak RS, možná to znamená „utěsněné“, ale otázka je jak jinak, protože těsnění vypadá stejný. Bral bych ale RS.

                    0 0
              • mastihuba  

                ja dnes zacal tim ze nastartoval wapku a umyl vercajk :)

                0 0
                • RomanH  

                  No nas jeste ceka prace, cca 6 kohoutu. Respektive holky, ty to budou skubat, ja to mam zabity hned. Vyvencim Kiru, Pepo – necti…zakrojim teplou krkovici (bucky mam rad studene), a pujdeme na to.

                  0 0
                  • Excel  

                    na co?

                    0 0
                    • RomanH  

                      Na ty kohouty. Zitra v Hulicove na place. Na rozdil od Franty jsem kolo neumyval, bahno nas nerozhazi.

                      0 0
                      • Excel  

                        Zitra ten obed, to bude noseni drivi do lesa. :-)

                        0 0
                        • RomanH  

                          Dobro dosli. Zelena byla k*rva na moral, byt po tech vsech vym*dech mela byt vlastne uplne v pohode. Koukal jsem, jak v Patrikovi bouchly po tech dvou Lobkowitzich saze.

                          0 0
                      •  
                        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                        0 0
                  • mastihuba  

                    no neda se svitit :)

                    0 0
                    •  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                      0 0
                • Polka  

                  Ta barva pedálů je prosím jaká? Vůbec se tam nehodí! :-)

                  0 0
              • mastihuba  

                stejnak nej sou ty dlouhy bucky. :)

                0 0
    • Karaya  

      Nebudete někdo něco objednávat z koloshopu? Potřeboval bych přidat drobnost za 50,–

      0 0
      • RomanH  

        Spotrebak na rok vicemene nakoupen

        0 0
        • Excel  

          Je vidět, že jezdíme podobný bajky, nakoupil jsem spotřebák skoro nachlup stejně!

          0 0
        • ufoncz  

          Když už to teď jistojistě silně přebito Excelovým přídavkem zapadne, tak bych k tomu napsal, že jak v případě řetězu, tak v případě středu se dražší varianty (dvanáctkovej GX, resp. MT800) podle mé zkušenosti finančně (a vlastně i funkčně) vyplatěj.

          0 0
          • RomanH  

            U stredu jsem nepoznal rozdil, zkousel jsem nekolikrat.

            U toho retezu mozna ano, cetl jsem to tu vicekrat. Ale k 11s retezu mam doma historicky i par sponek, najedu na nej cca 1500km, je o nejakych 130 Kc levnejsi. Pokud je 12 GX z jineho (tvrdsiho) matrose, nehobluje pak treba vice prevodnik a kazetu ?

            0 0
            • RomanH  

              Spise ale cim dal vice premyslim o sestisroubovem adapteru na CenterLock. Shimano Centerlock kotouce u nas sezenu okolo 500 Kč, zatim co treba Centerline kotouce (bez unasece) jsou okolo 7 USD, „plovouci“ okolo 8 USD. Nejak tu vyhodu centerlocku (mimo prakticky monopolu Shimana) nevidim. Shimano kotouce mi s organikama vydrzely vzdy cca dva roky, ted se sintrama to asi bude horsi.

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • obda  

      p@X: Jak jsi se ptal na to, která sériovka by mi vyhovovala, tak tenhle Canyon skoro jo – teda kdyby byl na méně závodním rámu (o něco kratší a o něco vyšší) a alespoň o 10 kKč levnější ;) Foxku bych nějak přežil a jedinou podstatnější změnou by byl teleskop.

      0 0
      • RomanH  

        Takze vlastne nic :-)

        Jinak me teda po dlouhe dobe zaujal tento full ram. Cena je samo raketa.

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Motyll  

        To už bych raději přihodil dvě stravenky koupil toto

        0 0
        • obda  

          Já preferuju Shimano ;) A výbavou by mně ten levnější model bohatě stačil.

          0 0
          • mastihuba  

            ted si znamej obednaval carbon na NX tak sem zvedavej jak s tim bude spokojenej ale kolo vypada luxusne su vul ze sem u zimaku vymyslel nesmysle a mel sem vzit neco takovyho vidlu prodat a misto ni prihodit na lepsi kola. Teleskop je na takovym kole stejne k nicemu :)

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
    • ufoncz  

      Asociální podvlákno na téma trailový zpravodajství:

      • Šutry po žluté od Babic k Býčí skále – ještě to trochu vypadá jako koryto potoka, ale dobrý
      • Schattova cesta – jedinej starší strom na překročení, čistý
      • Francie – zcela čistý, udržovaný
      • Hřebenovka – jedno (mini) přelejzání
      • Modrá TZ Josefovským přes Jáchymku – překvapivě vše padlý odklizený
      • Čihadlo->modrá TZ – konec neprostupně zaházenej těžbou, předtím hupsnutelný stromky
      • MTB obchvat Kanic – čisto
      • Rock garden na Šumbeře i sjezd přes zříceninu – dobrý, proti létu vlastně úplně super

      K tomu máme teda ten Prigl trail pořád ještě včetně schodů v betelným stavu, Křížovka má naprd jen příjezd, Naučná je furt zaházená těžbou a z doslechu je prej zaházenej prořezávkou zas začátek Paintballu (Kuleho).

      0 0
      • les  

        Neřešíš, jezdíš. Tak to má být.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • Kuchy  

          Bohužel většina z vás to tak má, kéž by ale přiložili ruku k dílu všichni…

          0 0
      • rici69  

        +1

        0 0
      • LM  
        • okruh okolo přehrady stále cajk, Nad Zouvalkou se stále nic neděje, trochu měkčí to bylo akorát na červené TZ za hradem Veveří (nad PR Krnovec)
        • ze ZOO trailu jsem odhazoval stranou za zatáčkou nastraženou hromadu shnilých kmenů, o něco níž byly do cesty nastražené větve a dole jeden bonusový šutr :-/
        0 0
        • les  

          Že si někdo dá tu práci:-( Já dnes pěší špacír se synkama. V rekovi vyhozených osum petek od piva v potoce, od zmrdu co se sem přijeli ožrat na chatu. Hlavně že je zmackali, aby to v přírodě nezabíralo tolik místa.

          0 0
        • chemik_mara  

          Sjezd z Risovky po modre k Pradelne jsou docela solidni baheni lazne. Lepsi je jet zelenou pres Vrtacku.

          0 0
        • ufoncz  

          Priglschody prej začnou dělat od půlky března.

          Mimochodem, jak poznáš, že je něco nastražený?

          0 0
          • LM  

            To shnilé dřevo bylo narovnáno na sebe, aby to bylo co nejvyšší a v okolí v listí bylo vidět, kde to dřevo leželo půdovně.

            Větve nasměrované tak, aby čouhali do pěšinky zhruba metr vysoko tam mohli spadnout sami, ale vypadalo to divně.

            A ten šutr dole, položenej na jiným šutru, tam sám nedošel :-)

            0 0
      • Motyll  

        Za víkend jsem stihl jen rychlovku včera v podvečer. Po dlouhé době jsem zavítal i do lesa a kroky přibývaly rychleji než ujeté metry. Bohužel i pasáže, kde se dalo jet byly plné stromů otečkovaných růžovou barvou. Takže to bylo asi naposledy…

        0 0
        • RomanH  

          To je hodne smutny pohled. U nas je to misty bohuzel podobne.

          0 0
          • Polka  

            A to ještě není konec!

            0 0
            • RomanH  

              Ano, bohuzel. Jinak misty ta revitalizace postupuje docela rychle. Ale nez to trochu povyroste, uplyne hodne let.

              0 0
              • pepek  

                Jak není stín, tak to všechno zaroste .

                0 0
                • RomanH  

                  Ja vim, tchan ma taky les. Musis se starat, vyzinat ho. Jsou na to i kontroly, tak predpokladam, ze se z toho nevyzujou ani Lesy CR.

                  0 0
              • mastihuba  

                TH toci videa v lese kterej sem sazel ve 14–15 letech, mas realnou sanci :)

                0 0
                • RomanH  

                  Vzdycky platilo, ze ten, kdo sazi les, se nepotka s tim, kdo ho sklizi. To se proste okecat neda. Za 10 let z toho budou trosku prerostle vanocni stromky a sece pro divocaky.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    tech 30 je uz poznat a tezby uz se nedoziju :)

                    edit

                    dedy sem v 86 vezl k bukovince na misto kde byli po valce pro drevo a taky to tam uz nepoznal :)

                    0 0
                    •  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                      0 0
        • ufoncz  

          Naposledy, cos ty tečkovaný stromy viděl, nebo naposledy, cos zavítal do lesa?

          Tam u vás je to smutnější. Ale posledně, co jsem tam byl, tak ty zpevněný cesty v lese byly vesměs v pořádku a singlíky mezi Jedovnicema a Bukovinkou snad nezavřou. V nejhorším to do převážně listnatejch lesů na kole nemáte nepřekonatelně daleko.

          0 0
          • Motyll  

            Les nechám až trochu oschne.

            Myslel jsem stromy. Třeba ten horizont na druhé fotce je plnej teček, takže 2–3 dny s harvestorem a je po všem.

            Stezky dokonce dostaly od ŠLP zelenou pro další výstavbu, ale vzhledem k těžbě to nemá následující dva roky cenu.

            0 0
      • ufoncz  

        Pokračování, tentokrát to vezmu od Brna postupně na sever:

        • Paintball – už zas cajk
        • Karásek – přežil i těžbu s jedinou dvoukolejí křižujícího lakatoše, je to krása
        • trailík od Zavíráku https://mapy.cz/s/magugonava i spojka k žluté na Ronov taky supr
        • Ronováček a základní lajny na Babím lomu jsem už chválil minule
        • přímej výšlap od Lelkovadla na Babí lom (sedlo) je zaklackovanej, ale dá se to i mezi lidma (kteří, asi jak nevidí dnes ebajk, tak i fandí, aby se tam člověk vydrápal), těsně pod sedlem na modré směr Podlesí je padlej strom – dá se to vyřešit bez šlápnutí si na zem odbočením směr hlavní vrchol a starou cestou pod něj https://mapy.cz/s/folacomojo
        • kdo jezdil na Babí lom od Podlesí „zadem“, tak za a) je bejvalá pěkná kořenová pěšina https://mapy.cz/s/debegumedo rozdrbaná technikou ve vykácenými lese (jet se opatrně dá, paralelní varianty jsou v čudu taky – je na ně bohužel přes neexistující les vidět) a někde tady https://mapy.cz/s/lajuzeraje se jim povedlo těžbou asi navést prameniště na cestu, takže vyzkoušíte pláště v bahýnku
        • tahle loni krásná cesta https://mapy.cz/s/hejudoruzo u Svaté Kateřiny je aspoň u silnice 379 totální ukrajina
        • na hřebenu Hořice, Bukovec, Jedle to pak vypadá fakt děsivě – odtěžili snad většinu nad odhadem 520 vejškovejch a kdo zná, tak postupně: Levandule má vykácenej vršek, ale vypadá projetá a dál v lese ok, Rumpage první čtvrtina až třetina pochodový cvičení, ten nad Dolní Lhotou má projetou stopu kroskama
        • pohled na protější svahy (Žižlavice, Češkovice..) taky nebyl úplně povzbudivej – docela by mě zajímalo, jestli se to tam taky aspoň po zpevněných značených a pár zašitých trailech dá
        0 0
        • RomanH  

          Zelenou z Vranova na Sv.Katerinu jsme jeli ted v nedeli a asi az na dve mista jetelna.

          Modra od silnice na Olesnou a Blansko uplne v pohode (teda ve sjezdu na Blansko je jeden strom).

          Zelena z Blanska na Oburku OK, stejne tak i modra z Oburky zpet na Blansko (opet jen asi jeden strom, ktery nestoji za rec).

          Bez problemu je i modra z Blanska na Horice, ale nahore je mesicni krajina.

          Vse ted z nedele…

          0 0
          • ufoncz  

            Zelenou myslis pres tu lavecku s vyhlidkou na Jakubovo jezero a kolem hajovny Zizlavice?

            0 0
            • RomanH  

              Jj, akorat my se odpojili u hajenky na Zizlavici a tam pak jeli tou neznacenou cestou na Techov, takze jak to ted vypada primo u vyhlidky netusim.

              0 0
        • BuraX  

          Karásek teď nahoře přeplocen BTW, jedu tu dneska poprvé, tak možná, že to není novinka. Plot ale vypadá čerstvej…

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • rici69  

      A navečer vyšlo i slunko, takže parada

      0 0
      • Hammond  

        u nás se zase pěkně zatahuje,raději už frčím přes Pístovice hore…

        0 0
        • rici69  

          Dnes chci vyrazit kolem 14, asi na Babice

          0 0
          • babicak  

            Babice aktuálně pod mrakem, 8 stupňů, větší než mírný vítr a mrholit přestalo.

            Rozdělávam ohřívač vody Dražice 160, kdyby někdo měl zkušenosti, rád se nechám poučit. Neohřívá a zásuvka je OK.

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
    • Polka  

      Tak sem ho dneska konečně vyměnil. Porovnání přímo vedle sebe…celkem solidní.

      0 0
      • pepek  

        Tos mohl ještě pootočit o 90° a dojet ty tlustý zuby :-)

        0 0
        • Polka  

          Mohl no :-) Při rychlým křížení na největší pastorek už z toho ale padal řetěz.

          0 0
      • obda  

        :D

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Paja  

        To uz vypada skoro jak muj 44 prevodnik Stylo :)

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • Polka  

          Na Stylech? Zub tak 1–1,5mm (z boku)? To si nedovedu představit a to jsem Styla vozil. Asi hodně piluješ :-)

          Btw. 44z…není to moc, Antone Pavloviči? Využiješ to vůbec?

          0 0
          • mastihuba  

            byly doby kdy sme to vyuzivali vsichni :)

            0 0
            • Polka  

              Ano…BYLY. Spíš ale 42z a když vezmeš, že teď zpravidla vozíme max. 34 nebo 36z na jednoplacce a stačí to, tak je to úsměvné.

              0 0
              • pepek  

                Já vozím 42 furt bez problému.

                0 0
                • Polka  

                  A kolik procent z běžné trailové vyjíždky ju využiješ s tvým motorem? Tipnu si…0%.

                  0 0
                  • pepek  

                    Jezdím Turistovu metodu: Per tam velkou! Takže dost. Motor je pomaloběžný.

                    0 0
              • mastihuba  

                SH STX RC 42z SH LX44z…na trekingovejch kolech bylo 48z? bejvala trojpila a smyk a jezdilo se na spanelaa juhanum v kratkym na jare se rikavalo angresti..... :) taky sme vseci hravali fotbal…v zime bejvalo za nasim kluziste… a hrozny mely sladkost jen 15 a dalo se s tim srilet z brokovnice…,

                mrkni do vobcanky a hned na to do zrcadla :)

                0 0
                • Paja  

                  Ale to uz je minuly stoleti, na Modusovi (r.2000) jsem mel uz Deore kliky s 44–32–22, coz pak byl dlouhy leta standard nez Shimano zaclo vymyslet takovy ty 42–34–24.

                  0 0
                • Karaya  

                  Jak se říkalo angreštům v zimě :-). Dneska jsem zrovna dva potkal, teplota 7°C, WTF?

                  0 0
          • Paja  

            Je, stacila by mi 42 mozna i 40, nejtezsi prevod prakticky nejezdim.

            0 0
          • Paja  

            No, moc nechapu na cem tam ten retez drzel :) ale co si tak pamatuju, tak jsem ho ani moc nepiloval, retez vubec nelepil, ten matros se asi nejak obrousil sam ;)

            0 0
            • Karaya  

              Dej to do fotek, k tomu se určitě sejdou moc pěkné komenty :-)

              0 0
            • JSt  

              to styryastyrycetkrat strouhnes pilnikem a muzes tu vec prodat jako rockring.

              0 0
    • RomanH  

      Nevim, jestli tu to nekde nebylo, ale Pohadka o snehurce v podani divadla Sklep.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • babicak  

      Koupím ochrannou roušku, respirátor, nebo masku.

      0 0
      • RomanH  

        Tak za Komaru jsme si museli v branne vychove delat ochranny oblek z plastenky, koupaci cepice, satku, gumovych rukavic a holinek. A pak v tom po hristi behat. Doted si vzpominam, jak si nas zahranicni delnici na Mendlaku fotili jako kuriozitu.

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Polka  

        Nemáme, nevedeme!

        0 0
      • RomanH  

        Taku uz plosne zavrely skoly (mimo MS a VS). Nechapu…

        0 0
        • Vilém  

          I VS.

          0 0
          • RomanH  

            Tam udajne nechaji rozhodnuti na kazde samostatne, vcetne treba moznoti studia na dalku.

            0 0
          • RomanH  

            Hmmm, tak mas pravdu, oni mezi tim pritrvdili, na VS muze probihat vyuka pouze z doma.

            0 0
            • Motyll  

              Blbý je, že od zítra mě na HO budou otravovat děcka.

              0 0
              • pepek  

                Tak u vás je můžeš vypustit do lesa, ne?

                0 0
              • RomanH  

                Tak ty moje se zavrou v pokoji a prijdou akorat na jidlo (cili budu muset varit pro vice lidi). A prijdem o ty chvilky, kdy ma Katka odpoledni :-)

                Zcela vazne, hlavne jim nezavidim, az to budou dohanet (pokud to budou treba dva tri tydny)…

                0 0
                • mastihuba  

                  jj to bych neriskoval, aby z vas za chvilu nemeli jejich spoluzaci srandu na facebooku. :)

                  0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
      • Jaroslávek  

        Rovnou skafandr bych vzal.

        0 0
    • overkill  

      Do 13.3.je 8–15h machl silnice Bílovice-Adamov z důvodu kácení.Moc asphalťáků zde není ale kdyby se někdo někam chtěl přiblížit…konec hlášení

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Motyll  

        Díky. Sem tam chtěl jet…

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Polka  

      Tohle optimistické tady ale myslím ještě nebylo. Klobouček.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Motyll  

      Kolona virus

      https://www.idnes.cz/…o-zpravy_alh

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Paja  

        No tvl…asi se zacetl…

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Jaroslávek  

      Už i tyto vyjížďkový vlákna díky Ufonovcům jsou zaplevelený, asi si brzy vystúpim :-(

      0 0
      • Motyll  

        Nebuď cíťa :)

        Nebo tě naštvalo, že PLAY-OFF jen v TV?

        0 0
      • Polka  

        Depkaplevel je ok? :-)

        0 0
      • Paja  

        Nebud v depresy, staci Patrik ;)

        0 0
        • babicak  

          Hovno deprese, má jen špatnou náladu z té domácí přestavby a hlavně z malíře pokojů :-)

          0 0
          • Paja  

            …tak si to mel vymalovat sam ;)

            0 0
            • ufoncz  

              Na každým šprochu, pravdy trochu. Jsem semka poslal spoustu blbostí (pět ke COVID, jeden k TH, dva ke komponentům, jeden k Lachemě, jeden ke Kolářovi a hlavně deset ke stavu cest a následných diskuzí jako druhová skladba lesa), který Jaroslávek dychtě po jiném obsahu zahlídl po kliknutí na ukazatel nových příspěvků ve vlákně.

              Těžko říct, jak ostatním, co sem napsali buď jednou taky spíš něco k těm cestám, nebo to jen čtou a nepíšou nic, ale mně zatím tenhle způsob v březnu přinesl na oči něco přes čtyři sta nerelavantních příspěvků. Tak není čas zkusit to paralelní brněnských vlákno, který bude pomalejší, prázdnější, smutnější a budou tam ty věci na téma aktuální stav lesních cest a pěšin a třeba i další věci s kolem v JM kraji související, který tak trochu ve specificky vedené diskuzi vláken Brno-měsíc zapadnou (nebo se je lidi i do danýho kontextu zdráhaj poslat)?

              0 0
              • mastihuba  

                jsem na druhé straně barikády. Víc má najeto i Polka s korzetem a k tematu jsem nenapsal vubec nic… musime se navzájem vyvažovat :)

                0 0
              • pepek  

                Nenech se zviklat, je to ok. On Jaroslav prudí, ale v jádru není až tak špatný člověk, (snad). Asi Kometa zase něco pros**la. Klidně to založ, takové vlákno už kdysi bylo. Akorát ten soudruh z Kladna bude nervozní, až uvidí 3–4 brněnská vlákna na uvodní stránce

                0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
              • Paja  

                Hele, ja s tim nemam problem, ale klidne si na to zaloz spesl vlakno, kde to aspon tak rychle nezapadne v kazdodennim brnenskym chatu ;)

                0 0
                • RomanH  

                  Asi tak.

                  Jinak, zavesim to treba pod Tebe, je to jedno. Podobne vlakno, neco jako „Brno – tudy ne, pratele“ tu tusim kdysi zakladal Jonys. Melo slouzit k rychle orientaci, kde je jsou cesty totalne rozesrane. Nebo naopak „Potkavani – Brno a okoli“, jehoz smysl jsem vubec nepochopil…

                  Je pravda, ze tu Patrik tapetuje Trubku a dalsi videa. Osobne na ne ani neklikam, protoze nemam tolik volneho casu a kdyz tam ani neuvede, ceho se tykaji, nema to pro me smysl. Na druhou stranu mi to nedela problem preskocit.

                  0 0
          • mastihuba  

            základ je nešetřit a koupit pořádnej váleček :)

            0 0
    • scoty  

      Někteří soudruzi budou muset omezit pracovní dobu… :)

      0 0
    • obda  

      Tak dnes večer luxus, houkající puštík a kličkovaná mezi žábami. Jaro je definitivně tu :)

      0 0
      • LM  

        Žáby a žluťásky jsem u Soběšických rybníčků viděl už odpoledne, ale tuhle cestu nahoru doporučuju zatím ještě ignorovat. Kdyby tam nechodili koně, tak by se to už celkem dalo, ale oni tam bohužel chodí :-)

        0 0
        • Motyll  

          Koně se budou hodit. V případě apokalypsy je každá stáj zásobárna čerstvého masa. A kolem měst je jich víc než šopingcenter.

          0 0
          • Polka  

            „Brněnští mtb bikeři napadli Ochozskou farmu…“ :-)

            0 0
            • Motyll  

              Blbý je, že mi nechutná koňskej salám.

              0 0
              • JSt  

                tak si uvaris doma psa, ne? ;-)

                0 0
              • les  

                To jsem ještě nechutnal. Myslel jsem, že čerstvou koronu dovezete až Majorky:( Odemykat letos asi budem až v létě. Uvidíme co bude dál :(

                0 0
              • mastihuba  

                hlad te nauci :)

                0 0
                • Hammond  

                  Po noční,Jedu!! ,než zavřou putyky…

                  0 0
                • RomanH  

                  Asi tak. Za valky Rudych Khmeru lidi prvne snedli domaci zvirata, pak prisli na radu ptaci, krysy, tarantule. A nekde jim to i zustalo, dival jsem se, jak kuchar Fred, kdyz byl u nejakeho kmene v Kambodzi, ty tarantule hazel do variciho oleje a propichoval jim telicka.

                  0 0
        • LM  

          A cenu nejvíce rozmrdané cesty, co jsem letos viděl, vyhrává červená TZ z Jinačovic na Sychrov

          • ta spodní půlka je pěknej maras, navíc už to nevede lesem ale přes paseku (samajamastromyfuč)
          • od golfu dál už je to suché, ale jsou tam vyjeté koleje s horním krajem kousek pod nábojem
          • pěšinka kolem golfu cajk
          0 0
          • obda  

            Tak v tom důlku jsme s Exikem zapadli po náby, i když tam byl ještě les. Pravda, ta mnohahodinová bouřka předtím byla hodnotná.

            0 0
    • pepek  

      Jak je to tedy s tou nemocnici? Zpráva je pryč.

      0 0
      • Excel  

        Myslíš, to jak psali, že budou ve Vojenské nemocnici utrácet pacienty nad 50 let?

        Jo, tak to byla poplašná zpráva, utrácí se až od 55.

        0 0
        • pepek  

          Ne, myslím hackerský útok, voe!

          0 0
          • Motyll  

            FN v podstatě nejede.

            0 0
          • Vilém  

            Nakonec to bude jak v tom Benesove, napred hackersky utok, vydirani atd., pak se to v tichosti uzavrelo tak, ze nekdo klasicky otevrel prilohu mailu a zaviroval sit.

            0 0
            • pepek  

              Tak to bylo? To mají tak slabě chráněný?

              0 0
              • RomanH  

                Zrovna vcera jsem vedl s Katkou a brachou debatu, proc nemuze vedeni (nezdravotni personal pravni atd.) delat z domu. Ani nechtej vedet… Dokud se proste nestane pruser, tak na tom porad budou setrit. Minimum penez do IT infra, tabulkove platy… Divim se, ze velke verejne FN nema ministerstvo (=stat) ve sve sprave.

                0 0
                • pepek  

                  Sem byl teď na vytažení stehů (VN) a celý proces se zastavil, bo se nešlo přihlásit někam do neschopenek. Už to vypadalo, že si mě tam nechají, dokud se to nerozběhne :-) Cestou zpátky v Romsparu napřed nešly karty, pak některá světla, pak pásy u pokladen a nakonec rozhlasem vyhlásili, ať lidi sofort vypadnou, že se sklep zavírá :-)

                  0 0
                • mastihuba  

                  kolegova manzelka mela mit dneska fofroperaci plotynek kvuli ukrutne bolesti. sel bych na zelnak, tam bych vybral ten nejvetsi meloun a narval ho tem curakum doprdele… o tech ostatnich dulezitych operacich nemluve. pak se da jeste polozit otazka, proc nema FN jen interni sit a proc kazdej komp na sale musi byt na netu…?

                  0 0
                  • RomanH  

                    Takto od stolu to nelze resit. Netusim, jake systemy jim tam bezi a kam to vse musi byt napojeno. Musel by jsi mit komplet svoje servery, stejne pak na nich zarizovat aktualizace… Toto by mel asi stat resit centralne, celou jejich infra. Soused dela treba v CEPSu a tam se do toho cpou uplne jiny penize.

                    0 0
                  • obda  

                    proc nema FN jen interni sit a proc kazdej komp na sale musi byt na netu

                    Protože z tabulkových platů nezaplatí ani jednoho schopného člověka, který rozumí IT a kyberbezpečnosti. Spousta těch opatření je relativně levná a bezproblémová, ale musí je provádět někdo, kdo tomu rozumí. Tady máš něco ke čtení: https://tech.ihned.cz/…-zabezpeceni

                    0 0
              • Vilém  

                Jak to maji chraneny to nevim, ale odstartovalo to klasicke kliknuti na prilohu.

                0 0
      • Karaya  

        Aktuální stav = ve FN pořád nic ohledně IT nefunguje, používá se papír, zákroky jen urgentní. Datum obnovení provozu ještě není stanoveno.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
      • RomanH  

        Laicky mi to dava smysl, metoda ala Pirk

        0 0
        • babicak  

          Ten Pirkův názor se ještě může veřejně prezentovat?

          0 0
        • JSt  

          pirkova slova jsou jen populisticke placani cloveka bez zodpovednosti. jakkoliv muze mit pravdu. ;-)

          0 0
          • RomanH  

            Tak jasne, to kazdeho, zodpovednost za rozhodnuti ma vlada. Nicmene jeho nazor mi je laicky blizsi, tak nejak mu jako zkusenemu lekari vice verim.

            Nakonec i Svycari jdou touto cestou. Jestli je to spravne ukaze cas.

            0 0
            • scoty  

              Tak vlády v prvních měsících nedělaly nic = to znamená, že se s virem v příštích měsících setkáme prakticky všichni, protože lidi musí chodit do práce kvůli obživě, a to v několika vlnách = v současnosti se bojuje jen o alespoň částečné zpomalení nástupu nemocnosti, kapacity nemocnic atd = k eradikaci může v příštích letech dojít až zavedením účinného očkování…

              0 0
              • Excel  

                Povedzte Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom…eradikacia?

                0 0
                • scoty  

                  Vymýcení

                  0 0
                  • Excel  

                    Nevim, nevim vzhledem k tomu jak dlouho uz se eradikuje chripka. Museli by prijit s necim co to eliminuje bez ohledu na mutace.

                    0 0
                    • scoty  

                      Většinou se pochopitelně jedná o vymýcení daného onemocnění v určité lokalitě tak, aby nebyla ohrožena většina populace a infekční agens/původce bylo pod kontrolou. Viz třeba variola/pravé neštovice.

                      I ta chřipka se očkováním a promořeností dost krotí, tak je alespoň část lidí v každé sezóně chráněno protilátkami.

                      0 0
              • obda  

                Eradikace může taky nastat spontánně – viz španělská chřipka.

                0 0
                • scoty  

                  Bohužel lékařská věda není vědou exaktní aneb: Lékař léčí, ovšem příroda uzdravuje…

                  Zatím neumíme zabít virus, vnitrobuněčný parazit, aniž bychom zabili buňku samotnou.

                  0 0
              • JSt  

                beru to tak, ze andymu to prislo vhod, anzto virus uz zastinil jeho prusery a navic se muze blysknout, kdyz se cela zalezitost zasadne nevymkne z rukou a nasledne se tim ohanet. namotivovany bude dostatecne. ;-)

                0 0
                • scoty  

                  Všeho do času:) Jestli se mu podaří udržet čísla mortality současně probíhající chřipkové epidemie 20/den plus 30% a špitály budou stíhat, tak je vítěz. Nikdo ovšem neví, a to ani přibližně, kolik tady korony vlastně je, protože se respirační onemocnění od začátku sezónní chřipky netestovaly…Jinak řečeno: podle mně mu zadek stříhá 12ku kulatinu…:)

                  0 0
                • babicak  

                  Mám podobný názor, Babiš kontroluje sklady, Babiš na inspekci nemocnic, Babiš na D1, Babiš pozoruje uzávěru hranic, Babiš oznamuje léků bude dost, Babiš uklidňuje občeny – bankovní sektor funguje be omezení...... Co mi to jen připomíná?

                  0 0
                  • scoty  

                    Babiš vyhodil hlavní hygieničku , která nemá ani diplom z hygieny a bylo to třeba udělat o 3 měsíce dříve…

                    Tučně = titulky novin, ostatní = skutečnost

                    0 0
                    • babicak  

                      Jak dlouho je Babiš a jeho hnutí u vlády, že vyhodit paní Gottvaldovou nestihl dříve?

                      0 0
                  • RomanH  

                    Ano. A do toho krasne schova ten nejhorsi ekonomicky vysledek od roku1993 :-(

                    0 0
                    • babicak  

                      Ještě by mi Ing. Babiš mohl poradit, kde mohu koupit roušky, respirátory, antibakteriální mýdla a jiné dezinfekce.

                      0 0
                      • pepek  

                        V Globále. V globále máme všetko, říkal Husák.

                        0 0
                      • RomanH  

                        „Sranda“ je, ze je v realu nemaji ani v nemalu (az na 20 kusu), byt v mediich tvrdi opak.

                        0 0
                      • Polka  

                        Bez se radši projet na kolo, už ti z toho hrabe ;-)

                        0 0
              • Vilém  

                Odpo jsem to poslouchal a moderator mu teda pekne daval, az jsem se divil, ze to vydrzel do konce rozhovoru.

                0 0
      • RomanH  

        Tak u nas evidentne jdeme jinou cestou. Ve dve rano zavreli i obchody mimo potraviny a lekarny. No, jeste ze jsme tu becku po zruseni akce nevratili :-)

        Co prijde dale, zakaz vychazeni ?

        0 0
    • andy97  

      Zítra chci jet z Mikulova na Ottenthal tak snad nebude problém co myslíte?

      0 0
      • rici69  

        Musíš rychle než stihnou na hranici postavit znovu dráty.

        0 0
    • Hammond  

      Je otevřeno v Bukovince vůbec dnes?

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      tak vcera prvni km na LV :) dve sedmicky do vincku pro brigadniky jako motivace a jaka z toho byla pekna nedele :)

      apropo v patek sem byl u soumena co si chysta dve 815 na cestu kolem sveta bez nejakyho medialniho humbuku. Absolutni pohodari.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • obda  

      Když už jsou tady ta hlášení o stavu cest… Včera ráno naprostý luxus, azúro, a v lese to vypadalo na karanténu. Jen pár skalních sportovců :) Jinak je prakticky vše oschlé, včetně trailu podél Mnišího potoka a výjezdu kolem koní k letišti. U kapličky na Knínicema několik přenosových vozů ČT, stojan s dezinfekcí a něco natáčeli, musel jsem chvílu čekat, než se dalo jet dál. Neví někdo, co to bylo?

      0 0
      • pepek  

        No jak kde. V Údolí, na Klajdě a kolem Ochoza byly davy a někteří mi dokonce trhali česnek.

        0 0
        • Motyll  

          Brno do karantény a bude v lese klid!

          0 0
          • pepek  

            A kde odložíš dítě?

            0 0
            • Motyll  

              Nerozumím. Děti jsou doma nebo na zahradě.

              Jen bych chtěl, aby k nám ** teď** Brňáci nejezdili. My k nim taky nejezdíme.

              0 0
              • pepek  

                Brno město a Brno venkov je už zahraničí? :-)

                0 0
              • Excel  

                Tak té dost nadrzo když ti jezděj dom a na zahradu. Nebo tomu nerozumím.

                0 0
              • les  

                Jinak Vilas má prodejní okénko 15:00–18:00.

                Momentálně:

                • 11° Zlaťák 75,–

                • 12° Ležák 81,–

                • 13° medové Sluníčko 91,–

                0 0
              • JSt  

                myslis jako treba na nakup? :-D

                0 0
                • Motyll  

                  V nedělu to tady vypadalo jak na parkovišti před Olympii. To sem myslel… Takže ano, ulice liduprázdné, ale pojďme dělat grupy na lont.

                  Nám tady stačí vlastní lyžaři. :)

                  0 0
              • obda  

                Chápu to dobře, že ačkoliv nařízení vlády pohyb v přírodě explicitně povoluje (a Hamáček to sáhodlouze vysvětloval), tak „vaše“ lesy jsou z toho vyjmuty? Nebo po nich můžete trajdat jenom sami, a měšťáci mají smůlu a musí hnít v bytě?

                P.S. Neboj, nepojedu teď k vám s celou rodinou :) Jen by mne zajímalo, jaký na to máš vlastně názor.

                0 0
                • Excel  

                  Jasně že jo, vem si rýč, motyku a táhni na dvorek, hajzle!

                  :-) ;-)

                  0 0
                • RomanH  

                  Jak u nas vidim parkovat auto, tak vzdy vylezu ven, nahlas kychnu, smrknu, a pozdravim Buon giorno!

                  0 0
                  • Excel  

                    To by se dalo kvalifikovat jako šíření poplašné zprávy, navíc ve stavu nouze je tam možná vyšší sazba.

                    0 0
                  • obda  

                    :D

                    Na druhou stranu, já mám sice mrňavou, ale alespoň nějakou zahradu. Nechtěl bych být v kůži rodiče, co je se třema/čtyřma dětma zavřenej v panelákovým bytě.

                    0 0
                • Motyll  

                  Je fajn, že zavřeli obchoďáky, ale když pak parkuje u bledulí 200 aut postrádá to smysl.

                  0 0
                  • pepek  

                    Bledule? Tak to musím hned sdělit ženě, tam snad nebude frflat, že jdeme na výlet do pustiny. Mně hlavně vadí, že zrušili modré zóny. Okamžitě sem najeli úplně všichni z lontu a obsadili celou čtvrť. Platíme celých dvasta Kč/rok a večer už nezaparkuješ :-(

                    0 0
                    • Motyll  

                      Pod hádkem taky louka plná aut…

                      Boris říkal, že zavře Londýn, tak by Markéta mohla Brno :)

                      0 0
                    • RomanH  

                      A je to Tvoje parkovaci misto, nebo je ta silnice verejna ;-) ?

                      0 0
                      • pepek  

                        To byl jen malý return na Motýlovy stesky, že jim tam chodí lidi.

                        0 0
                        • RomanH  

                          Jasne. U nas byl vcera taky pomalu Vaclavak. Lesaci, sazeci stromu, chodci, bezci, cyklisti, ctyrkolkari… Jeden par chodcu, kteri se az moc priblizil k nasemu poli, Kira pekne zastavila a museli cekat, az dojdu a odvolam ji. Akorat jsme se vraceli z lesa a ona je zmercila na dalku – ma to tam zafixovano jako svoje teritorium, jinak naopak vzdy sama okamzite pribehne a postavi se metr prede mne.

                          Je to tezky, ja ty lidi taky chapu. Nicmene, prestoze si o nekterych opatrenich myslim sve, tak kdyz uz to vyhlasili, tak mi dava vetsi smysl uplna karantena ala Unicov, nez tento prasopes. Takto se to akorat povlece pul roku. Ze mame zrovna ted vyhodu v tech zahradach a lesich je nepopiratelne. Pri beznem zivote nas to zase stoji cas a penize. Ono je vzdy neco za neco.

                          0 0
                          •  
                            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                            0 0
                          • Karaya  

                            Ať už ta karanténa bude trvat jakkoliv dlouho, tak po uvolnění jsme tam, kde jsme byli. Borisův přístup naprosto chápu a přijde mi logický.

                            0 0
                            • RomanH  

                              Mne taky

                              0 0
                            • obda  

                              Problém „jeho“ (v reálu Cummingsova) přístupu je v tom, že vzestup nemocnosti by byl raketový a zdravotnický systém by to nedal. Podle studie ICL, která zřejmě přinutila Borise změnit kurz, hrozilo až osminásobné překročení kapacity a čtvrt mega mrtvých. Ekonomicky by to možná stále dávalo smysl, ale lidsky ne. Původně si mysleli, že by to nějak prošlo, ale poměrně rychle pochopili, že to voliči vidí jinak.

                              K nějakému uvolnění a managementu rizika stejně dojde, a nebude to zas tak dlouho trvat. Tipuju ruku v ruce s masivním nástupem testování.

                              0 0
                              • RomanH  

                                Ja chapu obe varianty, ale pokud potrebuji kvuli zvladnuti pristich pandemii cca 60% promorenost, tak toto bude pri techto omezenich beh na hooodne dlouhou dobu.

                                0 0
                                • scoty  

                                  ..nehledě na to, že to vypadá na 4kmeny s různými vlastnotmi…

                                  0 0
                            • JSt  

                              to si nemyslim. do soucasne chvile neexistuje seriozni lek, ale lze predpokladat, ze se to casem zmeni. pak uz nebudem tam, kde jsme/jsme byli. nechat ze startu pomrit, pravdepodobne zbytecne vic lidi, nez by bylo nezbytne mi neprijde uplne nejlogictejsi. ;-)

                              0 0
                              • Karaya  

                                Ale oni měli v plánu mít mimo karanténu jen nejméně rizikové skupiny, jestli jsem to pochopil dobře. U těch je smrtnost minimální, pokud vůbec nějaká.

                                0 0
                                • obda  

                                  V plánu možná jo, ale realita se ukázala býti jinou.

                                  0 0
                                • JSt  

                                  spravne pises v minulem case. asi dostali rozum. ;-)

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Cim dal vice i to nemyslim. Zdaleka se nejedna jen o VB. Kdyz pominu Svycary, Holandany. vezou se v tom treba i Nemci… Fakt si myslis, ze bude behem par mesicu na trhu vakcina, navic dostupna pro cely svet ? Pokud ne, tak nas zpusob nic neresi.

                                    0 0
                                    • pepek  

                                      Řeší pouze podstatné snížení počtu mrtvol při kolapsu zdravotnictví. Což je myslím docela ok. (Pokud nejseš zelený džihádista, jak je to teď moderní v Německu).

                                      PS: vláken o koronaviru je tu už asi 8

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Tak si vem, ze mas v CR cca 10mil obyvatel. Aby ses vyhnul pristi pandemii, potrebujes cca 60% promorenost. Kolik bude pri teto izolaci – tisic nebo dva rocne ? To budes po zbytek zivota v izolaci ? To je predsi p*covina.

                                        0 0
                                        •  
                                          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                          0 0
                                        • JSt  

                                          viz nize. nejaka promorenost je zcela irelevantni ve chvili, kdy to muzes lapnout opakovane, coz zatim nikdo nevyloucil. s tim bych zatim neoperoval a radej pocital s tou horsi variantou. ;-)

                                          0 0
                                        • Polka  

                                          Souhlas! Já bych se soustředil na lidi třeba 50+, hodil duchny do karantény do té doby, než by bylo spousta roušek a řešil ty jejich vážné případy. Zbytku nechat volný průběh, chodit do práce a hlavně nezavírat fabriky. Na chřipku prý u nás ročně umře cca. 1000–2000 lidí. Na tohle pokud budou duchny „ochráněni“ a budou mít danou pozornost a péči? Tipnu si max. 100, uvidíme.

                                          Experti měli okamžitě nasimulovat ty dva přístupy, vztáhnout na naše možnosti zdravotnictví a hlavně to vyčíslit kolik ta sranda bude stát. To co se děje teď bude imho ******** drahý a dlouhý. Andy chce zachránit všechny, ale všechny nás vlastně potopí. Hlavně, že drmolil, aby ekonomika běžela a lidi chodili do práce :-)

                                          Když to vztáhnu na svou práci, tak zas takový obavy nemám. Kolem krize 2009 jsem měl nejlepší období. Na IT obor se tohleto naštěstí moc nevztahuje kór když lidi budou muset víc e-shopovat. Aspoň se ty platby kartou dostanou i na ty obyčejnější shopy, už dostávám takový požadavky.

                                          0 0
                                          •  
                                            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                            0 0
                                          • pepek  

                                            a hlavně nezavírat fabriky – fabriky by stejně většinou zavřely, nemají součástky a odbyt.

                                            Nebylo to tady dříve trochu o kolech?

                                            0 0
                                            • Polka  

                                              O kolech? To už je dávno :-)

                                              0 0
                                              •  
                                                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                                0 0
                                    •  
                                      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                      0 0
                                    • JSt  

                                      my mame 6,6 betli v nemale na 1000 lidi. britanie stejne jako italie jen 2. to ockovani je mozne brat spis jako takove svetlo na konci tunelu. ;-)

                                      taky mam pocit, zatim nikdo nepotvrdil, ze kdyz to jednou prodelas, znovu te to nesmahne. to bych videl tez jako argument k brzdeni nakazy.

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        A ten tunel je dlouhy jak ? Rok, dva, pet, padesat let ? To vsechno zavreme na takovou dobu ?

                                        0 0
                                        • pepek  

                                          Tech 60% stejně nedosáhneš, ani na té lodi to nebylo.

                                          0 0
                                          • RomanH  

                                            Ano. A to je argument pro oba pristupy. Celkove mam z toho pocit, ze to vysumi do ztracena. Nechaji nas v tom rok placat, pak vydaji prohlaseni, a pomalicku se to vrati do starych koleji.

                                            0 0
                                            • Excel  

                                              Nechtějí sdělovat kdo to má. Pokud by se zvolilk maďarský přístup, tedy označit nakažené byty a domy žlutou hvězd…teda co to kecám, červeným praporkem,a každej by dostal možnost svobodně se rozhodnout, dotyčné lidi navštívit, bratrsky se olízat, šli byste do toho? Je to dobrej nápad? Jak píše JST ono se logicky zatím moc neví, jestli tu imunitu získáš a na jak dlouho a jestli na všechny mutace a jestli to zmizí jak mor a nebo se z toho stane jen další chřipka, která tu s námi vegetí už dlouho, to je asi furt jen věštění z koulí.

                                              0 0
                                              • novcze  

                                                co zabíjí je přehnaná imunitní reakce, pokud si tím projdeš standardně, tak ty příznaky můžou být lehčí než u klasické chřipky … pokud jsi to už jednou přežil a nějak brutálně to nezmutuje, tak by neměl být problém i podruhé

                                                0 0
                                                • scoty  

                                                  Proto se ta nemoc u dětí prakticky nerozvine jelikož jsou buňky jejich sliznic permanentně osazené mnoha druhy korona a rhino virů, lehká rýmička, kašílek, stálá tvorba protilátek…

                                                  0 0
                                                  • novcze  

                                                    tak to bych měl bejt v cajku, mě taky furt teče z nosu :))

                                                    jinak nejde ani tak o protilátky, ale o to, že už jsou vevnitř jiné korona viry co další dovnitř už nemusí pustit, alespoň tak nějak to říkala Soňa Peková, je to na YT.

                                                    p.s. podle studie z lodi Diamond Princess, kde otestovali přes 3000 lidí, tak cca 18% z nakažených nemělo vůbec žádné příznaky, problém je v tom, že to je docela loterie jak to dopadne, když to chytíš

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    to se pletes to je jen alergie :)

                                                    0 0
                                                  • scoty  

                                                    :-)

                                                    Já myslím, že je to věc kolektivní imunity.

                                                    Proč myslíš, že se vlci, psi, kočky atd. mezi sebou neustále dotýkají a olizují?

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    tak :)

                                                    0 0
                                                  •  
                                                    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                                    0 0
                                                  • Motyll  

                                                    Na kuřáky to jde jako první!

                                                    0 0
                                                  • babicak  

                                                    Na bůčkožrouty také.

                                                    0 0
                                                  • mastihuba  

                                                    todle je lepsi nez bucek…

                                                    0 0
                                        • JSt  

                                          to samozrejme vubec netusim. ;-) porad je lepsi zavrit a poslat lidi domu s vidinou, ze jednou otevres, nez zavrit nafurt, protoze nema kdo prijit. ;-)

                                          osobne jsem se treba zatim nepopasoval s tim, ze mi, nejen z rodiny, nekdo „zbytecne“ umre predcasne. treba vy, kteri byste vir volne popustili jste se uz s nekym v duchu pomyslne rozloucili, nebo si vubec nepripoustite, ze se vas to tyka? nevim…

                                          https://www.youtube.com/watch?… ;-)

                                          0 0
                                          •  
                                            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                            0 0
                                          • Polka  
                                            • proč by neměl kdo přijít? Jakože všichni umřeme? BF panika?
                                            • tak vzhledem k tomu, jak jsem tady onehdy psal, měl táta teď plicní embolii a měl dost namále, za poslední půlrok byl 2× hospitalizovanej, tak jsem se s ním pomyslně rozloučil resp. smířil s tím, že to může kdykoliv přijít, kór když je sám palica jako já a říká, že než ležet v nemocnici, tak radši umře ;-)
                                            0 0
                  • obda  

                    To souhlasím :-/ My byli včera taky venku, ale někde, kde jsme za celou dobu potkali jen dvě rodiny (a obloukem se vzájemně vyhli).

                    0 0
                    • Excel  

                      Parkoviště u Olympie? To by mohlo bejt takhle liduprázdný.

                      0 0
                      • obda  

                        :D voe, v lese. Teď se ty pepkovy chodníčky docela hodí ;)

                        0 0
          • babicak  

            +1 Trhají česnek v CHKO i PR, kolem Alexandrovky. Že se nestydí.

            0 0
        • Hammond  

          No u Jelenice to byl děs,tolik lidí jsem tam nikdy neviděl.....

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
        • obda  

          V devět ráno?

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • scoty  

      něco pro zasmání .)

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • pepek  

      Něco se děje, viděl jsem borca běžet po Olomoucké v plynové masce (a filtr tam měl)

      0 0
      • scoty  

        Děje se to, že je od prosince v chodu pandemie, nikdo neomezil pohyb bio materiálu přes hranice a dokonce nikdo neobjednal ani respirátory pro lidi…podobnost s opravou 200km silnice čistě náhodná?

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • mastihuba  

      pohoda sedma červenýho v karanteně mění svět :)

      0 0
      • RomanH  

        I rana jsou pekny. Slunicko uz hreje, ptaci cvrdlikaj, pecka

        0 0
        • kankrlicek  

          Zítra až 15oC, v neděli lehce pod nulou, pondělí –7.

          0 0
          • obda  

            Hmm. Docela se bojím o meruňky, už nám začínají nakvétat :(

            0 0
            • mastihuba  

              zbytecnej stres panbudal pnbuvzal :)

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • quoll  

      Tip na servis, ktory v tychto casoch funguje?

      Pripadne nenajde sa niekto, kto by mi bol ochotny odliat deci tmelu do bezdusakov?

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • scoty  

      Nechcete někdo brzdy Elixir5? Jeté dívkou po cyklostezce, pochopitelně.. :)

      0 0
      • RomanH  

        :-) Ani zadarmo. Katka je ma na kole taky a jakmile se budou muset odvzdusnit. poleti.

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • JSt  

        to je demonstrace toho, jak bellray neni mastny? :-D

        0 0
        • mastihuba  

          ty ses už musel jako hajzl narodit :D

          0 0
          • RomanH  

            :-D

            0 0
          • JSt  

            jak se ten virus nema sirit, kdyz lidi delaji takovy elementarni preslapy jako je dat retez do jedne krabice s koutoucama i prasatama? :-)

            0 0
            • obda  

              :D Dneska jsi v kondici :)

              0 0
              • JSt  

                psal jsem to v souvislosti s kolegou z jineho oddeleni, ktery po mne neco chtel a do telefonu se ptal, jestli si ma na navstevu u me v kanclu brat rousku, kdyz tu ted sedim sam. :-) a to bezpochyby patri k te bystrejsi casti populace…

                0 0
                • scoty  

                  … a co jsi mu odpověděl?.. :)

                  0 0
                  • JSt  

                    …ze bez rousky do kanclu nikoho nepoustim. ;-)

                    ale mam samozrejme i vypecenejsi historky, nevhodne ke zverejnovani. :-)

                    0 0
    • scoty  

      Přesně před rokem už jsem by v prvním Ráji 2019.To je peklo totok.. :)

      0 0
    • pepek  

      Když už jste to tady tak zaplevelili (jakoby nestačilo těch 8 dredů vedle), tak dám taky něco k dobru: Někde pod Máchovým šutrem jsem potkal asi 4. člověka za den a když byl předemnou tak 10 metrů, vletěla mi mucha do huby. Začal jsem chrchlat a plivat, borec nasadil roušku přímo bleskovou rychlostí. :-)

      0 0
    • mastihuba  

      dneska by to slo :) lepsi jak na malorce

      0 0
    • rici69  

      Pro info, schizofrenie začíná.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • LM  

        No tvl. A noci tam bude taky někdo hlídkovat? :-)

        0 0
      • RomanH  

        Jsou mista, kde je svet jeste v poradku. Na udani pry vcera 2× kontrola od PCR, ale i Ti uznali, ze je vse OK.

        Misto zverejnovat nebudu, at to alespon takto zustane. Musim uznat ze se tam vsichnil chovali ohleduplne. K okynku po jednom, objednavani s rouskou, vsichni postavali tak 4m od sebe.

        Vsichni, ktere jsem dnes v lese potkal, byli uplne v pohode, zato na silnici druhe tridy na me osamoceny cyklista v protismeru zavolal, at si nasadim rousku. Vzhledem k siri silnice a funkce mokreho hadru mi to prislo usmevne. Nebudme ovce.

        0 0
          • RomanH  

            Chtelo by to upresnit ten verejny prostor. Ano, patri tam i ta zminovana silnicka, ale osobne se proste budu ridit doporucenim hygieniku a budu spolehat na to, ze i pripani policajti budou mit rozum. Rousku vozim, v obci pri kontaktu s lidmi si ji nasadim. Ale v lese nebo na pri jizde po okresce fakt ne.

            0 0
          • Karaya  

            Už to přišlo až do Brna :-(

            0 0
            • RomanH  

              To uz tu tusim bylo. Mluvil jsem s brachou, byl se s detma (5 a7 let) projit (tusim na Klajde, nebo kde). Malymu pry sklouznul satek z nosu a brachu tam skoro lyncovali. Lidem fakt jebe :-(

              0 0
              • Karaya  

                No, příklad mají na místech nejvýšších. „Nebuďte slušnej, řekněte to“… „Jméno!!“

                0 0
        • nomecz  

          Tak vcera na stezce pred olympen normalne otevreny okno se skopkama, posedanych tak 20 –30 lidi v rouskach tam lemtalo a vedle stal policejni kodiak a organi se vesele vybavovali s majitelem. Proste zadnej steres …

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
        • rici69  

          Včera na horáku a dnes na silnici jsem objel sever Brna. Podle situace s rouškou na puse, nebo stáhlou a také byli všichni OK.

          Zitra se ochladí a vyjedou a vylezou jen skalní tak se situace sklidní.

          0 0
          • nomecz  

            Tak tak planuju vyrazit az v nedelu abych mel jistotu ze se nebudu v lese motat mezi strudlama turistu

            0 0
          • Hammond  

            Taky jsem vyrazil,na silničce jen do Račic,v Olšanech na kiosku Zavřeno.Bylo hezky,zítra zkusím Hádek na jedno..

            0 0
    • pepek  

      Nevíte někdo, jaký je aktuální stav v Romantickém údolí a na rychlé vrstevnici (od Hádku)?

      0 0
      • babicak  

        Hledám chemika profesionála nebo amatéra, který dokáže z pervitinu opět vyrobit paralen!

        0 0
        • pepek  

          Děkuji :-)

          0 0
        • les  

          Ku předu, ku předu, zpátky ni krok!

          Sokolí heslo je stále;

          znělo už k pochodu mnohý tak rok,

          znít bude na věky dále.

          0 0
        • obda  

          Chtěl bych vidět někoho, kdo to umí naopak :D Pseudoefedrin v paralenu fakt není ;)

          0 0
    • babicak  

      Dnes nedoporučuji jezdit hore, od rána fouká silný vítr, teplota kolem + 3 stupňů a decentně posněžuje.

      0 0
      • Hammond  

        Jo,cosi teďkom padá ,jel jsem jen do Drnovic na ruma a zpátky,do Bukovinky nejedu,co tam..v Tučapech bylo +5 stupňů.Tož co nadělám,točený pivo jsem nepil,aji nepamatuju,tak pudu aspoň s Jezevcem ven.

        0 0
        • babicak  

          Dobré ráno, dnes krásné sluníčko, bezvětří, bez mráčků, nula na sluníčku, pěkné nedělní ráno.

          0 0
          • Motyll  

            Dneska to půjde!

            0 0
          • RomanH  

            Jj, dneska pecka. Jeste pred chvili byla 0, ted uz je na slunicku 6. Akorat teda cekam v lesich Vaclavak.

            0 0
            • kankrlicek  

              Ráno –6, teď lehce pod nulou. Lehký (cca 5 cm) poprašek, pod ním to ale je stále vlhké.

              Konec hlášení od Maštalí.

              0 0
              • RomanH  

                :-) Taky sis vybral pekne misto k izolaci, palec hore.

                0 0
                • rici69  

                  Dnes ráno paráda primrzlo, nikde nikdo a ještě bylo na co koukat. Aspoň příroda je OK.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Tak, hlavne se z toho neposrat ;-) K te prirode. aktualni pohled na rezave lesy a planiny me popravde desi vice, nez Covid.

                    0 0
                    • les  

                      To je zásadní. Hlavne se z toho neposrat. A neřešit a jezdit,

                      (chodit, běhat, cvičit. :)

                      0 0
                      • RomanH  

                        Dnes dalsi Covid vyjizdka kolem komina. Cerna kocka u baraku me mela varovat. Romanticka pesina koncila totalnim polomem, pri sestupovani do rokle se mi pichnul klacek do vypletu tak blbe, ze jsem myslel, ze bud prdne drat, nebo to ohne raminko hazky. V rokli v potoce jsem vyzkousel vodotesnost zimnich treter (super), a z krasneho udolicka je mesicni krajina :-(

                        Ale jo, dobre to bylo :-)

                        0 0
                      • les  

                        Po šestce a sedmičce bude dnes škopek chutnat nejvíc :)

                        0 0
    • obda  

      Koronavirové vlákna na BF vzdávám, ale plácnu to semka. Dobře popsané a zdůvodněné různé strategie boje s COVIDem, včetně problémů se starou „britskou“ cestou a možnostmi dlouhodobě udržitelného řešení. Sorry za plevelení, příště už zase jen normální tlachání ;)

      https://medium.com/…be9337092b56

      0 0
    • Karaya  

      Borci, nemáte někdo doma olivu na SM-BH90? Trny mám, ale olivy mám jen ty větší, k té 90 je nemůžu najít.

      Díkec.

      0 0
    • novcze  

      tak jak jsem čekal, padl víkend a všichni vylezli ven a sešli se v nákupáku … první fronta u vchodu, když se čekalo až padne devátá, a pak jsem hodinu strávil ve frontě na pokladnu, co byla přes celou šířku prodejny … měl jsem jít přes týden, kdy tam skoro nikdo nebyl.

      0 0
      • pepek  

        Ale to sis vybral sám. To je dnes nejhorší volba. Kdybys šel do menšího kšeftu, tak nečekáš vůbec.

        0 0
        • novcze  

          jo vybral… teda nebylo to závislé jenom na mě a byl to nákup za 5 tyček co neuděláš v malém obchodě. Dávám to sem jen tak pro zajímavost.

          0 0
          • RomanH  

            Zrovna za 5 udelala nakup vcera pred polednem zena v Tisnove – mensi poloprazdne Tesco, mensi drogerka. Zapomnela jeste zajet na jatka pro zebra na ohen, ale stejne ma byt tento i pristi tyden hnusne. Pripadne si pro ne treba na biku sjedu sam.

            0 0
      • les  

        Tak to by mě mohlo..

        0 0
      • vit.sklenar  

        Mel ses prestrojit za duchdce :-)

        0 0
      • Motyll  

        No a do Obřan anonym posila PČR… Tohle je stokrát horší.

        0 0
        • pepek  

          Co je/bylo v Obřanech?

          0 0
          • overkill  

            Před Konečnou běžně postává 50lidí a lejou kelímky.U Sosny 20–30.Blbý je že u Sosny to je ouzký.Už minulej týden tam byla MP a pokoušela se lidem domlouvat aby aspoň neseděli 4 na lavičce apod…

            0 0
      • overkill  

        Kaufland v Šimicích včera kolem 10:30 to samý-u pokladen fronty přes celou délku qelbu až k chlaďákům.Min. 1/3 lidí 65+.Šel jsem k pokladně pro košík a zjistil že vlastně nic až tak moc nepotřebuju :-)

        0 0
    • pepek  

      Chtěl bych jen připomenout, že kromě baru pod Kalečníkem (kde je opravdu zima a gambáč), lavečky u krav (kde je sice smrad, ale radek), je funkční i bar na modré za Adamovem.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Paja  

        V dnesnim pocasi chut na skopek venku fakt nemam, panaka z vlastni placacky si muzes dat vsude, od koralky tam maji jen krabici ;)

        0 0
    • Motyll  

      Svátek se neslaví, svátek se zapíjí. (Stalo se včera.)

      Tož dobře srůstej, Polko!

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • nomecz  

      Nevite nekdo kde v Brne a okoli pujcit ShockWiz ?

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Sistematicx  

      Zdar, nemate nekdo otevrenou objednavku na koloshopu? Maji zase tu ekšn 10% sleva na skladove veci.

      Bral bych jeden maxxis plast tak jestli se nechce nekdo pridat a podelit se o tech par penez za poštu…

      0 0
      • babicak  

        Potřebuji zrenovovat STŘED SRAM, PF30, OS press-in bearings, sealed cartridge, snad budou stačit koupit např.v Mateze jen ložiska, nebo je třeba https://www.koloshop.cz/…komplet.html ? Rád si nechám si poradit od zdejších zkušenějších userů.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • mastihuba  

          tak asi bych začal tím že to vytáhnu, změřím a zjistím jestli tím zkurvím podložku a krytku. :) napsal bych SZ Kubadovi

          0 0
        • pepek  

          Pokud je tam nějaký normální rozměr, což asi není, (Spoke, ani Bike24 jednotlivě myslím nemají)

          0 0
        • Polka  

          Co blbneš, tam máš to co já bych řekl. Vyklepni PF, vyndej ložiska a nakup je. Třeba to budou 6806 2RS 42/30/7mm.

          0 0
          • pepek  

            to číslo nesedí, to je25mm

            0 0
          • babicak  

            Takové?

            0 0
            • Polka  

              Jo, ale napřed to fakt rozeber. Já ten střed neviděl pořádně, ale máš starý SRAMácký kliky průměr 30mm a já to samý, takže to s největší pravděpodobností bude totožný. Já teda bral tehdy dražší EZO ložiska (asi 230,–), ale klidně zkus tu čínu nebo co to je a napchej to vazelinou napřed a pohoda. Nebo to přivez ke mně :-)

              0 0
            • Vilém  

              Otazkou je, jestli v PF miskach je stejne lozisko jako se dava do klasickeho BB30.

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
      0 0
    • mastihuba  

      teda jezdit mesic v teple kukle vod pingu, tak me zas zacne byt videt brada, kdyz bych vydrzel dva, tak mozna i ta druha. :)

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • pepek  

      Gretka se zase musela zviditelnit, chuděrka :-(

      0 0
      • mastihuba  

        postupne se zjisti ze uz to mela od ledna pulka naroda, tech lidi co melo dusnej kasel uz od ledna furt pribyva. kdyz se teda netestujou ti co nemaji problemy, tak to nechaji vsechny zavreny doma navzdy? premierovi byznys jede a ostatni at se poserou…

        0 0
        • RomanH  

          Me by zajimalo, jestli se da nejak zpetne zjistit, zda to clovek uz prodelal. Ale pochybuji…

          0 0
          • LM  

            Možná podle protilátek by to šlo.

            0 0
          • Polka  

            Právě že dá.

            0 0
            • RomanH  

              Jako ze uz jsem to prodelal treba v lednu ?

              0 0
              • les  

                Jo u nás to bylo v lednu taky. Po mnoha letech jsem musel na neschopenku. To muselo být ono ;)

                0 0
                • JSt  

                  nas to pokosilo uz nekdy v unoru 2019 a mi rodice by urcite vzpomenli i na pripad z konce osumdesatych let, kdyz mi davali horke psi sadlo na prsa. vono se to objevi, staci lusknout… ;-)

                  0 0
                  • Excel  

                    U mě 2003 a to mě zlomilo, začal jsem jezdit na kole a tím už to šlo všecko do hajzlu.

                    0 0
              • Polka  

                To je klidně možný. Žena něco takovýho s příznakama tehdy taky měla :-)

                0 0
                •  
                  Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                  0 0
                • RomanH  

                  Jo, mozny to je (ze jsme to prodelali), ale jestli se to da zpetne prokazat (za takovou dobu). To se prave obavam, ze asi ne, kdyz je treba u tech cinskych testu chybovost az 80%. Jasne, clovek by pak mel mit v tele protilatky, ale jak moc se lisi treba ty, co ma clovek po klasicke chripce a jak dlouho jsou pozorovatelne.

                  0 0
                  •  
                    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                    0 0
                  • JSt  

                    mam zatim necelych deset minut a podle me si ten madar zasadne protireci s tema skolama. k babce by parchanta nedaval, pac tam muze dotahnout ten kentus (s tim se da urcite souhlasit), ale ve skole by je nechal, protoze doma rodicum nebo ucitelum ve tride s triceti dalsima spoluzakama decko zichr nic nepreda?

                    uz jen ten zacatek, kde naplno prizna, ze neumi interpretovat data, ze kterych ma vychazet a jeste tam blabolil neco o nutne ochrane hornich cest dychacich pri vyletu do italie, coz teda taky slysel prvne az ted s krizkem po funuse.

                    jsem zvedavy, co bude dal. ;-)

                    0 0
                    • RomanH  

                      Jenze obraceny postup mi dava vetsi smysl. Ze tomu neunikneme je fakt. Ze jsou starsi a nemocni vyrazne rizikovejsi skupina je fakt. Proc se tedy neizolovala hlavne tato rizikova skupina a vse ostatni mohlo bezet ? Ono to ted tak stejne dopadne.

                      0 0
                      • Polka  

                        Přesně. Ten článek od Obdi byl dobrej, leccos podrobně vysvětlovat, ale nebyla tam zohledněna právě tato varianta, kdy by se veškeré úsilí vrhlo na rizikové skupiny – jejich ochrana, izolace apod. Proto tam taky vycházelo tolik mrtvých při nekontrolovaným šíření.

                        0 0
                        • JSt  

                          podle me soucasna forma kretenteny klade duraz na ty nejrizikovejsi skupiny.

                          laicky bych rekl, ze „geronty“ ochranis lip, kdyz prijmou nejaka opatreni i ostatni, nez kdyz bude vsude kolem nekontrolovatelne bujet nakaza.

                          v soucasne chvili mi neprijde, ze by zeme nechajici viru volny prubeh neco vyhraly. cas ukaze. ;-)

                          0 0
                          • RomanH  

                            Co presne cekas, ze se stane po Velikonocich ?

                            0 0
                            • JSt  

                              nejaky vajicka snad vymrskam, mozna i vysmrkam. ale zeptam se jinak. co myslis, ze by se delo v tuto chvili, kdyby nebyla prijata opatreni, jaka prijata jsou? ;-)

                              0 0
                              • RomanH  

                                Taky odpovim jinak ;-)

                                To, co pripravuji („chytra karantena“, izolace rizikovych skupin) mi dava mnohem vetsi smysl. Pravdepodobnost, ze to prodelame (nebo jsme jiz prodelali) je pomerne vysoka. Nemuseli jsme ale kvuli tomu poslat ekonomiku a zivot ke dnu. Sice se rika, ze po bitve kazdy general, ale toto jim predsi muselo byt jasne.

                                Ted po Velikonocich se to uvolni (super, lidi chteli treba na dovcu a jaky je rozdil mezi Velikonocemi a naslednymi kvetnovymi svatky…), a jestli se samy rizikove skupiny nebudou aktivne chranit, mrtvych proste pribude. Rozhodne neverim v nejakou rocni izolaci.

                                0 0
                                • JSt  

                                  ze to dava smysl nerozporuju. „utlumeni“ vseho ale byla v tuto chvili podle me nutna prerekvizita, protoze nikdo nemel v ruce hotove reseni do nasich podminek a uricte i tohle bude strasne derave navzdory tomu, ze i ty mytne brany do toho muzou zaprahnout. :-D

                                  dalsi vec, ze pokud by to vzali opravdu dusledne, nejpozdej do dvou tydnu jsme na tom, co se omezeni tyce, hur nez ted. ;-)

                                  0 0
                                  • Excel  

                                    Jak jsem u oběda poslouchal zprávy tak říkali, že někde leží pasr ročník 76 s velmi těžkým průběhem, kterýmu jinak není vůbec nic, no možná jenom zatím nic nenašli.

                                    0 0
                                    • JSt  

                                      doktor najde, pica, kdyby mel, *****! a tak bude.

                                      0 0
                                    • RomanH  

                                      Tak vem si Bathed, relativne mladej padesatiletej kluk, sportovec, a mel taky fest prubeh. Nikdo z nas nevi, jak ma ten kopec vysoky.

                                      0 0
                                    • mastihuba  

                                      to už se ***** kácí v našem lese…čas se oblíct

                                      https://www.youtube.com/watch?…

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Jeste hodku, pak se oblecu a mazu :-)

                                        0 0
                                        • mastihuba  

                                          kua sem nekde ztratil platek do přímočarky a stavebniny zavřený… :(

                                          0 0
                                          • RomanH  

                                            Karlovi jsem vcera objednaval motobaterii do Stigy. Pak chtel jeste objednat dusi do kola u sekacky, ale nasel jsem v Tigale obchod, kde ji maji skladem a vydej je po tel. domluve. Jinak holt + cca 120 za postovne.

                                            0 0
                                            • mastihuba  

                                              vesely os odběr, škoda že kamošova mati nechodi do práce, měl bych to možná i s dovozem. Za 120k si tam zajedu. 5min tam 5 zpět a 1min u výdeje :)

                                              0 0
                                      • Motyll  

                                        V pátek to probereme…

                                        0 0
                                • overkill  

                                  Ve Švýcarsku zvolili liberálnější přístup a vypadá že začínají mít honičku.Navzdoru tomu že lidi tam jsou…řekněme trošku jiní než zde.

                                  https://www.novinky.cz/…yva-40317907

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    jj, rano jsem cetl. Ja popravde ocekam podobny vyvoj i u nas, akorat se zpozdenim. Pokud se to ovsem cele nezavre, coz je ekonomicky nerealne.

                                    0 0
                                • JSt  

                                  vod pondelka na nas budou zkouset, jestli jsme dostatecne solidarni a podepisem. :-)

                                  0 0
                                  • RomanH  

                                    Nevim, o cem je rec, ale sledovat se z principu nenecham. At uz jina anonymni SIM, hloupej telefon, letovej rezim, nebo telefon zustane doma.

                                    0 0
                                    • les  

                                      Jedině nechat chytrou kurvu doma. Apoň mi to řikal kamarád z kriminálky.

                                      0 0
                                    • JSt  

                                      vidis, ze u tebe ta zminena „chytra karantena“ pada hned na te zasadni dire hned u vstupu. ;-)

                                      hloupy telefon resi akorat, ze si neprectes mejly apod. ;-)

                                      0 0
                                      • RomanH  

                                        Ja vedel dopredu, kam miris ;-)

                                        Asi 30 let se zivim navrhem a analyzou DB, Big Data. Takove prasarny, jako cilene SMS, kdyz prochazis kolem konkretniho obchodu, stejne jako roboti na vysosavani dat z ruznych stranek (vcetne kdysi O2) mam take za sebou.

                                        Nikdy jsem se nenechal secist – vim, jak to funguje, a rozhodne to nebudu nikomu servirovat na stribrnem podnose.

                                        Ale jak rikam, uvidim, jak to pojmou (jeste jsem to necetl), ta chytra karantena ma smysl. Nechce se mi ted zapinat NTB, abych to dohledal a rozepsal se.

                                        0 0
                                        • JSt  

                                          ke konkretni bts je pripojeny kazdy fungujici telefon. pokud nemas love narvany doma v perinacu, anonymne se k nim taky trivialne nedostanes a to jsou vsechno data, ktera budou mit k dispozici, jen je mohou oficialne pouzit az po tvem souhlasu. tak jsem celou tu komedii pochopil ja.

                                          0 0
                                          • RomanH  

                                            Jj

                                            U nakaženého člověka uděláme, pokud nám dá souhlas, rekonstrukci toho, kde se posledních pět dní pohyboval

                                            S timto bych osobne asi nemel problem. Pokud jsem nakazeny a dam souhlas. V zadnem pripade bych ale nedal souhlas jako neotestovany, aby me prohnali systemem.

                                            0 0
                                            •  
                                              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                              0 0
                                            • Polka  

                                              „Není to napojené na další systémy, nespáruje se to automaticky s polohovými daty jiných lidí. Jen to pomůže nakaženým si uvědomit, kde všude se pohybovali,“ popisuje Zandl.

                                              Vizualizace pohybu tak pomůžou vytipovat další ohrožené lidi, na které ovšem musí upozornit samotný nakažený.

                                              No tak od tohodle si teda moc neslibuju. Pod pojmem inteligentní si představuju něco jinýho :-)

                                              0 0
                                            • mastihuba  

                                              tak byla doba kdy v dedine byl telefon na poste a u predsedy dobrovolnejch hasicu. osobne telefon na kole nebo ve vincku k nicemu nepotrebuju. :)

                                              0 0
                                              •  
                                                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                                0 0
                        • Motyll  

                          Článek OK.

                          Nakombinoval jsem s dalším a nechám tomu volný průběh ;)

                          https://www.upce.cz/…zana-bilkova

                          0 0
                        • obda  

                          Co jsem tak porůznu četl, s těma rizikovejma skupinama to není tak jednoduchý. Zkus si představit, jak náročné by bylo zorganizovat zásobování potravinami a vším ostatním, aby nikdo z nich nemusel půl roku vyjít z baráku. Už jen zjistit, o koho se jedná Nebo zařídit pro ně oddělené části v nemocnicích. Zajistit, aby ti, co se o ně starají, byli „čistí“. A tak dále, a tak dále. Část by umřela jen kvůli tomu, že nemůžou vylézt z baráku. Ono to k nějaké formě časem dospěje, ale mezitím se rozběhne lepší testování, zásobování ochrannými pomůckami, celková organizace, část populace už bude imunní… Teď jsme potřebovali hlavně získat nějaký čas.

                          0 0
    • rici69  

      Dnes na cyklostezce Adamov Nový Hrad.

      Potkat bych ho nechtěl, svodidla prohlý a stromy očesaný.

      Je jich tam nachystaných víc.

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • les  

        Uf.. to musela byt slušná mrda.

        0 0
      • Motyll  

        Ono jich je pár nachystaných i nad státní…

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • RomanH  

      Dnes po stopach trampu a mechovych cesticek

      0 0
      • mastihuba  

        to vypada jak smerem na rikonin lubne :)

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • RomanH  

          Oblast jsi trefil. Co taky jinyho, kdyz se clovek vyhyba civilizaci a mota vse do 30km okolo komina. Upresnovat to ale nebudu, jeste by mi tu (a tem trampum) chodili lidi :-)

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
        • vit.sklenar  

          Kolem údolí Haldy? Tam je krásně. Koncem 90tých jsme tam jezdili na čundr. Chajda dole mezi tunely, Foxárna a pivko Na fakultě, smažák za 20 Kč :)

          0 0
      • Excel  

        kurvá

        0 0
      • Jaroslávek  

        Tu budeš mít letos najeto více než já a ještě k tomu jen pěšinkama.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • RomanH  

          Kilometrove urcite ne. U nas je to porad nahoru dolu, na tech 25km je to vetsinou kolem 400 nastoupanych metru. A hodne lesu je zdevastovano tezbou a vetry (popadane stromy / vetve).

          0 0
          • babicak  

            Taky dnes odpoledne pohodových přes 40 a bezmála 1.000 nastoupaných. Děkuji tímto Pájovi a Polkovi (seřazeno dle abecedy) za krásné odpoledne, jízda prakticky bez zastávky, neb Polka spěchal :-). A na česnek nechoďte k nám!

            0 0
    • vit.sklenar  

      Je tohle na zadku jeste koser? Prosim mistni slovutne bajkery o expertizu. Diky

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • mastihuba  

        uvezu to?

        ne.

        a ted?

        0 0
      • RomanH  

        Teoreticky ano, ale ja treba ted vymenil zadni plast, ktery mel podobnou vysku vzorku (no, i o neco vice), protoze me v prasnych ci blativych prudsich sjezdech obcas zacalo ustrelovat zadni kolo – predni Forekaster krasne vedl, ale zadek uz nestihal. Ted uplne jina pisnicka.

        0 0
        • LM  

          Jo, je to jen o pocitu. Když už tě to začne *****, tak je čas na výměnu (a pak si občas říkám, proč jsem to sakra neudělal už dřív:-)).

          0 0
      • mastihuba  

        na zadku zadnej vzorek potreba neni, takze bych ho tam klidne jeste nechal, ale vzhledem k tomu ze to je nobymic, tak bych to vymenil za neco jinyho :)

        0 0
      • obda  

        Spousta lidí v tomhle vlákně jezdí vzadu i na mnohem sjetějším plášti, mne nevyjímaje :)

        0 0
      • pepek  

        NN na zadku není košer ani nový.

        0 0
      • Polka  

        Na zimáka dobrý ;-)

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • RomanH  

      Nebudu to delat…

      Vcera jsem se snazil odhadnou dobu s nejmensim naporem, kdy pojedu do „mesta“ doplnit kastle, koupit zebra na ohen. Kastle Poutnase doplneny, prijedu na jatka, hodinova pauza na obed, jejich druha prodejna to stejne.

      Asi pred 14 dny jsem menil venkovni kohout na vodu. Dnes ji jdu zapnout, a je tam drobna prasklina ve svu (a nebylo to mrazem, voda byla zavrena, proste vyrobni vada).

      A do toho mi odesla zarovka v lednicce. Jak na svinu, snad jedina, kterou doma nemam nahradni (tu mam treba i do trouby…)

      Takze dnes opet do auta… No, alespon budou ty zebra.

      0 0
      • Hammond  

        Hlavně,že máš Poutníka ,taky ho kupuju dvanáctku,snad se mi podaří brzy i jedno točený…,je to kvalitní pivisko,hráli jsme s kapelou v tom pivovaru,tak vím.......

        0 0
        • RomanH  

          jj, mam ho taky rad. No, clovek se musi radovat i z malickosti.

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
      • mastihuba  

        konečně nikdo nezapomíná zhasnout v lednici a ty z toho uděláš aféru :)

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      dneska super, zitra nikam nemusim :)

      0 0
      • obda  

        Taky jsme to vyhodnotili tak, že zítra bude všude lidí jak nadělanejch a radši dáme grilovačku na zahradě :) Ještě u toho můžeme zachraňovat minipivovary ;)

        0 0
        • mastihuba  

          dobrej plan, vykopu a podsadim nefunkcni hlavy, prohrabu mrazak co tam zbylo na gril a dam vyvetrat nejaky starsi cerveny. :)

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • obda  

            Tak vinaře teďka, co se ženou děláme z domu (a dlouho do noci), zachraňujem furt :D

            0 0
        • pepek  

          Já pojedu. Jen mi vadí ten nový džihád proti řidičům, parkujícím u lesů. Vždyť to je učinné jednání proti koronaviru. Musel jsem pracně přepracovat plánovanou trasu, bo: Hádek-nic, nad Hostěnice asi taky nic a v Bukovince je Motyl.

          0 0
          • les  

            Klidně si ho hoď ke mně. Bydlím u lesa a ani tady nemám modrý čáry.

            0 0
          • mastihuba  

            kup poradny ecko :)

            0 0
          • obda  

            Al soudruhu, že zrovna ty neznáš vhodná parkovací místa mne překvapuje. Teda spíš znáš, ale volíš ty nejprofláknutěj­ší :D

            0 0
            • pepek  

              Jednak jsou ochranáři a Městapo údajně poštípaní a chtějí všechny pokutovat a druhák: dnes bylo první místo na parkování u lesa až v Pozořicích.

              0 0
          • mastihuba  

            ses zralej na Kuberga :)

            0 0
        • RomanH  

          Covid-19 Relax

          Halda nebyla nejlepsi napad. Lidi sice skoro zadni (a kdyz uz, tak na pohodu, nikdo nepicoval), ale ted to fakt tece. V jednom z brodu jsem si slapnul a ted susim nozku :-)

          0 0
    • Paja  

      V dubnu to snad budeme muset udelat na pokracovani, 1550 prispevku za mesic, to tu asi jeste nebylo.

      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • pepek  

      Tak Motyll nekecal, domorodci už zaplavili přístupové cesty ke vsi

      0 0
    • LM  

      trailové zpravodajství:

      • kolem Soběšických rybníčků nahoru už je sucho, ale v poslední třetině je cca 100 metrů bordel po těžbě a je potřeba přenášet kolo (foto 1)
      • bude lepší to objet cestou na druhé straně potoka, kde leží jen jeden smrk a ponesete kolo mnohem kratší vzdálenost (foto 2)
      • na louce U Jezírka a pak dál pod drátama do kopce mají nachystaný posvařovaný trubky (nový plynovod?), ale zatím je to v klidu průjezdné
      • Ronovský a Hřbitovní kvítí ideální stav. Kupodivu jsem potkal mnohem víc lidí cestou nahoru od hřbitova.
      • konečně jsem si vzpomněl že mám vzít pilku a odvětvil jsem dva smrky, co leží na mechové pěšince. Teď už by to mohlo jít i skočit :-) (zbytek fotek)
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • overkill  

      Už se to aj do zpráv dostalo by mě zajímalo kolik z těch londýňanů je na hómofisu a nedojíždí boochat do štatlu https://www.ceskatelevize.cz/…ych-opatreni

      0 0
      • Motyll  

        Hodně…

        0 0
        • overkill  

          Možná trošku záleží v jaké je člověk sociální bublině ale v mým oboru neznám nikoho,mám spolupracovníky třeba z Olomučan,Je­dovnic,Studni­ce i třeba ze Skleného n.Osl.Nepopírám že se lidi chovají jak utržení ze řetězu a to je špatně.Už aby se ty vaňkovky a olympie zase otevřeli…

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • mastihuba  

      by clovek pri tom homeofice skoro zapomel co je na silnici dementu. jeden brzdi v pravym lajnu kamionu z kopce, aby v jednu chvilu mohl druhej pres dve plny…

      0 0
      • babicak  

        Jó, jak ty osobáky nejezdí, tak je na silnicích a zvláště na dálnicích krásný klid, jako před pětatřiceti lety. Toto vidím jako jediný pozitivum koronáče.

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Jaroslávek  

      Hlavně brzy založ duben, bo tady je to přetížený :-(

      0 0
    • pepek  

      Jaroslav má pravdu, založ to včas, aby to nezaložil, nedejbože, Jaroslav.

      0 0
    • Excel  

      Ted tu breci pasr v bedne (CT24), ze nemuze k porodu. A haze tam argumenty, ze cumim. Sorry jako, ale to uz je ***** april asi.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.